Çelenk


Türkiye'nin her bölgesine Flora Çiçek garantisiyle düğüne, açılışa, organizasyona veya cenazenize çelenk siparişi verebilirsiniz.
Sizi en iyi şekilde temsil etmek için  büyük, gösterişli ve en canlı çiçeklerle çelenklerimizi hazırlıyoruz.


Düğün Çelenk

Düğün çelenk; sizin temsil aracınızdır.Ailenizden birisi, yakın bir dostunuz, herhangi bir müşteriniz veya çok sevdiğiniz birisinin düğünü için düğün çelengi göndermeniz Türkiye toplumu için önemli bir yere sahiptir.Bu gelenek sadece bizim ülkemize özgün bir hizmettir.Düğün çelengi verirken Flora Çiçeği tercih etmeniz sizi ayrıcalıklı kılacaktır.Ucuz düğün çelengi ürünleri bulabileceğiniz gibi, her kalitede düğün çelengi fiyatları da sizin bütçenizi sarsmayacak fiyatlardadır.Bu hizmetimize düğün çelenk, düğün çelengi, düğün çelenkleri, ucuz düğün çelenkleri, en ucuz düğün çelenk fiyatları gibi arama kelimelerinden ulaşabilirsiniz.


Cenaze Çelenk

Cenaze çelenk; Türkiye'nin her bölgesine aynı fiyatlarla ucuz cenaze çelengi gönderebilirsiniz.Bu hizmetimize cenaze çelenk, cenaze çelenkleri, cenaze çelengi, ucuz cenaze çelengi, ucuz cenaze çelenkleri


Çelenk Siparişi

Çelenk dendiğinde ilk aklımıza gelenler düğün ve açılış törenleridir. Düğünlerde, ister orada olun ister uzakta, bu güzel ortamı bir de siz taçlandırmak istersiniz. Açılışlar da ise sizden ziyade firmanızın şanına uygun bir çelenk olsun diye düşünürsünüz. Açılış saatinden önce de orada olmalıdır ki, açılacak olan mekan her neresi ise orada bir etkinlik olduğunun simgesi haline gelsin gönderdiğiniz çelenk! Peki ya çelenkler sadece açılış törenleri için midir?


Çelenk ne demektir?


1 - Çelenk ismi çiçek, yaprak veya dallarla yapılmış halka anlamına gelir ki bu nedenle de genellikle yuvarlak olarak tasarlanır.


2 – Aynı zamanda altından ya da gümüşten yapılmış taç anlamı taşır. Ve siz aslında kapılara hazırlanan halka tasarımlı minik bir çiçek demeti hazırlattığınızda da çelenk tasarlatmış olursunuz.


3 – Çelenk, uzun kuş tüyü anlamına da gelir. Ancak, belki de bu durumda bilindik bir çelenk tasarımı gözler önünde şekillenemediğinden, kuş tüyleri baz alınarak bir tasarıma yönelinmemiş ve konu dışı bırakılmıştır.


Yıllar içinde bir çok şeyde olduğu gibi çelenkler de tasarım olarak gelişim göstermiştir. Hemen hemen herkesin, özellikle de çocukların merasimlerin sonunda çelenklerden topladığı, ince çubukların ucuna takılan kırmızı-beyaz karanfillerden vazgeçilmiş, yerine çok şık, özenle hazırlanan tasarım harikası çelenkler yapılmaya başlanmıştır. Bir yere çelenk gidecekse bilinir ki orda bir merasim vardır:


* Hangi merasimlere çelenk gönderilir?


* Hangi merasime nasıl çelenk gönderilir?


Hangi merasimlere çelenk gönderilir;


 • Düğün

 • Açılış

 • Cenaze

 • Tören

 • Kutlama

 • Resmi Bayram ve Anma Günleri


Hangi Merasime Hangi Çelenk;


1 – Düğün: Düğünler şüphesiz ki kişileri bir araya getiren, mutlu hikayelerin yeni bir başlangıç yaptığı organizasyonlardır. Neşe, heyecan, şarkı, türkü, dans vs. her şey bir aradadır. İster orada olun ister uzakta, bu güzel ortamı bir de siz taçlandırmak istersiniz. Cinsi veya boyutu her ne olursa olsun fark etmeyen bir çelenk hazırlatabilirsiniz. Kararı çoğu zaman sipariş vereceğiniz çiçekçinize bıraksanız da, gül gibi aşkı simgeleyen çiçeklerden de ekletebilirsiniz. Ya da bir evliliğin olmazsa olmazını yansıtacak olan Sterliçya ile sıcak sevgiyi, Beyaz Krizantem ile sadakati, Lilyum ile de güveni vurgulatabilirsiniz.


2 – Açılış: Sık sık bir mekan açılışına denk gelmişsinizdir. Peki rastladığınız görüntünün açılış olduğunu düşündüren unsur nedir size? Elbette sağlı sollu duvarlarda yerini almış olan sıra sıra çelenkler! Bir özelliği var mıdır bu çelenklerin derseniz, size hatır ve hayırlı dilek simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Çelenk tercihinizde her türlü çiçek olsa da, vurgusu, Margarit ile bolluk, Beyaz Glayör ile dostluk, Pembe Karanfil ile de içtenlik şeklinde olabilir.


3 – Cenaze: Doğum ve ölüm! Bu defa acı bir merasim örneği var karşımızda. Acının olduğu yerde çiçek mi olurmuş diyebilirsiniz belki ama, çiçekler de tıpkı insanlar gibi filizlenir ve zamanı geldiğinde solarlar. Dünyadan göçüp giden kişinin anısına olan saygınızdan, cenaze merasiminde yerini alacak çelenginiz, ailesine karşı olan duygu paylaşımını da ortaya koyacaktır. Cenaze çelenkleri tek düze de olsa, içinde ayrıcalıklı bir çiçek aranmasa da, hüznün simgesi olan sarı karanfil belki de bu törene en çok yakışanı olacaktır.


4 – Resmi Bayram ve Anma Günleri: Sıra resmiyete geldiğinde bilirsiniz ki işin içine bir sürü prosedür girer. Bu bir çelenk için de mi geçerli diyorsanız cevabımız tabii ki evet yönünde olacaktır. Hatta oldukça detaylı bir prensibe de sahiptir bu çelenk! Hakkında çıkarılmış olan bir yönetmeliğe göre hazırlanır. Şöyledir ki, ancak çapı veya kenar ölçüsü 1.5 metreyi, yerden yüksekliği, ayaklar dahil 2 metreyi geçmeyecek şekilde, dikdörtgen, daire, oval, ay, ayyıldız, yıldız vb. biçimlerinde hazırlanabilir.


Çelenkler, Türkiye'de yaygın olarak,  firma veya şahıs temsiliyetini sağlayan son derece şık bir argümandır.Bir düğüne gitmeniz veya gidememeniz durumunda, bir açlışta isminizi veya ünvanınızı tanıtmanızı, vefat eden birisinin cenaze törenine çelenk siparişi vermeniz duygularınızla beraber prestijinizi de yansıtmaktadır.Flora Çiçek; bu hizmette daima canlı çiçekler kullanarak, gönderilen cenaze çelengi boyutuda piyasadakilerden bi hayli büyük olduğundan, piyasadaki çelenk fiyatları düşüncenizden de arındırmış olacaktır!


Çelenk siparişi verirken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır:

 • * Firmalar çiçek sayısını genelde az kullanırlar!

 • * Alacağınız çiçekten farklı renkte veya model çelenk gönderilebiliyor!

 • * Zamanında teslimat yapmıyor olabiliyorlar!

 • * Ve karşılaşılan nice problemler....


Yukarıda ana taslaklarla belirttiğimiz çelenk siparişi problemlerinde, Flora Çiçek ile gönderilen çelenk siparişlerinde böylesi sıkıntılar yaşamazsınız.Kendimizi sizin yerinize koyarak, çelengin hazırlaşından, teslimatına kadar her türlü özeni dikkatlice yerine getiriyoruz.Bütcenize göre ucuz çelenk aramanızdan öte, alacağınız hizmetle orantılı çelenk fiyatları konusunda dikkatli olursanız daha iyi bir seçim yapmış olacaksınız.


Çelenk yapımında kullandığımız çiçekler : Çeşitli renklerde Gerberalar, Güller, süslemeler için Şebboy çiçekleri ve Lilyum gibi özel çiçekler kullanılmaktadır.

Özel tasarım bir çelenk göndermek isterseniz, bizimle irtibata geçerek fikrinizi belirtiniz.Uzman çiçekçi ekibimiz dilediğiniz tasarımı gerektirdiği şekliyle yapacaklardır.


Ferforje Çelenk:

Ferforje çelenk, gösterişli bir ürün olduğundan, üst sınıf kategorisine girmektedir.Kaliteli, canlı ve rengarenk çiçeklerle ferforje üzerine yapılmaktadır.
Ferforje


Çelenk Bağışı

Son zamanlarda bir takım vakıfların oluşturduğu kampanyalarda çelenk gönderimi yerine kurumlara yapılan bağışlarla temsili yapay çelenk gönderimi yapılmaktadır.Bu durum vakıfların kendilerine kaynak oluşturma amacıyla üretilmiş düşüncelerdir.Bağış ve temsiliyet olgusunu birbirinden ayırt etmek gerekir.Normalde bağışınızı her zaman yapabilirsiniz fakat böylesi nadir zamanlardaki çelenk gönderimi, gerek mutluluğunuzu paylaşmak, gerek acılarını paylaşmak  gerek de gönderilen ortamında havasını değiştirmek açısından canlı çiçeklerle yapılan çelengin yerini tutmamaktadır.

Flora Çiçek Alt Banner
 • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
 • teknik DESTEK
  0216 457 76 76
 • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
 • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER