Adana organize sanayi çiçek siparişi


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


 
adana
5 km lik bir alanı kapsar ve 6.000.000 insana ev sahipliği yapar.
 
Antik Geçmiş
Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli sulak arazide kurulu Adana'nın tarihi, cografi konumu nedeni ile M.Ö. 6000 yıllarina uzanmaktadır. Adana, Antik Kilikya Bölgesi 'nin en önemli şehirlerinden birisidir. Hititler'den Osmanlı'ya, gelmiş geçmiş birçok medeniyetlerin beşiğidir. Adını Yunan mitolojisine göre Gök tanrısı Uranus'un oglu Adanus 'dan almıştır.
 
Tarihi araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Adana, Yontma Taş Devri'nden bu yana yerleşim yeri olmuştur. Kilikya'nın en eski yerleşim merkezlerinden biri Tepebağ Höyüğü ilk çağlardan kalmadır. Höyükte rastlanan surlarla çevrili kent çekirdeği burada Neolitik çağda yaşayan kent dönemine ışık tutmaktadır.
 
Kilikya yöresinde yapılan arkeolojik araştırmalar neticesinde on değişik uygarlık ile devlet, beylik ve krallık gibi çok çeşitli siyasi güçlerin ortaya çıktığı görülmüştür.
 
Kilikya'yı egemenlikleri altına alan medeniyetler şu şekilde sıralanabilir: Luvi Krallığı, Kizzuvatna Krallığı, Hitit Krallığı, Kue (Ove) Krallığı, geç Hitit Krallığı, Asur Krallığı, Syennesis Krallığı, Pers İmparatorluğu, Helenistik Dönem, Selevkos Krallığı, Otonom Dönem, Roma İmparatorluğu.
 
Orta Çağda da Adana eski önemini korumaya devam etmiş, bu durum İpek Yolu'nun buradan geçmesiyle daha da artmıştır. Bu dönemde buraya egemen olan uygarlıklar ise bunlardır: Doğu Roma İmparatorluğu devri (395 - 638), Selçuklular Devri (1071 - 1097), Kilikya Ermeni Krallığı (1097 - 1375).
 
Hastaneler
Adana'da Çukurova Üniversitesi'ne bağlı Balcalı Hastanesi ve Başkent Üniversitesi'ne bağlı Seyhan Hastanesi, Yüreğir Hastanesi ve Kışla Kampüs Hastanesi ile Güzelyalı poliklinikleri bulunmaktadır. Kentte ayrıca Acıbadem Hastanesi,Özel Adana Hastanesi, Ortopedia Hastanesi, Metropark Hastanesi gibi birçok özel ve kamu hastanesi ve polikliniği sağlık hizmetlerini yürütmektedir.
 
Acıbadem Hastanesi
Ortopedia Hastanesi
Metropark Hastanesi
Universal Hospital
Metro Hastanesi
Can Hastanesi
Çukurova Göz Hastanesi
Ortadoğu Hastanesi
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi
Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi
Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi
Başkent Üniversitesi Kışla Hastanesi
Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Seyhan Uygulama ve Eğitim Hastanesi
Çukurova Devlet Hastanesi
Adana Devlet Hastanesi
Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
Göğüs Hastanesi
Çocuk Hastanesi
Kadın Doğum Hastanesi
Adana Asker Hastanesi
 
Çiçekçi
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER