Aladağ çiçekçi, aladağ çiçek gönder, aladağ hediye siparişi, aladağ hediye gönder


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


Adana Aladağ ilçesi için bu sayfadan online çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Aladağ çiçek siparişi

Aladağ'da kültürel miras: Doğa ile bağlantı

Adana'nın ilçelerinden biri olan Aladağ, il merkezine arabayla 1 saatlik mesafededir. Adana ve Aladağ arasında merkezdeki Yüreğir Otobüs Terminali'nden kalkan minibüsler her gün yola çıkıyor. Bu minibüsler, Adana'nın “Büyük Şehir” haline gelmesinden sonra, geçmişte bir kasaba olan Akören'den geçerek Aladağ ilçesine bağlıydı. Kilikya arkeoloji literatüründe iki kilise alanı Akören I ve Akören II olarak bilinir. 1990'larda iki arkeolojik kazı, alan tarihinin bir bölümünü ortaya çıkarmayı başardı. Genel olarak Akören ve Aladağ'daki insanlar bu kazıları hatırlıyor. Bu sitelerdeki bilgiler özellikle Gabriel Mietke'nin kazılarından gelmektedir.

Bölgenin kültürel mirasının MS 5. ve 6. yüzyıllar arasında Bizans dönemine kadar uzandığı ve MS 12. ve 13. yüzyıllarda Ermeniler tarafından yeniden kullanıldığı kabul edilmektedir. Çeşitli kaynaklar Akören'in Bizans kiliselerinin MS 1198'de inşa edilen Agner Manastırı'nın bir parçası haline geldiğini belirtiyor. Bu teorinin en önemli delillerinden biri, Akören'e yakın olan köye Akören barajı suları altında kalana kadar Eğner adı verilmiştir. Eğner, “birçok yay” anlamına gelen deforme Ermenice Agner - word kelimesidir. Birkaç yıl öncesine kadar Eğner, yayları ve su değirmenleri ile meşhurdu, Adana sakinleri için popüler bir piknik yeriydi. 7 yüzyıl öncesine ait el yazmalarıyla Agner'ın kaynaklarından ve su değirmenlerinden bahsediyoruz. Köy ile manastır arasındaki kuş görüş mesafesi dört kilometredir.

Aladağ Adana çiçek gönder

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER