Angola Çiçek Siparişl


angola çiçek gönder

Angola Çiçek Siparişi


Angola Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneybatı bölümünde yer alan bir ülkedir. Kimbundu, Umbundu ve Kikongo dillerinde Ngola olarak adlandırılan ülkenin komşularını güneyde Namibya, Başkent: Luanda, Telefon kodu: +244 Kıta: Afrika, Para birimi: Kwanza, Nüfus: 21,47 milyon Resmi dili: Portekizce

Angola, güneybatı Afrika'da bulunan ülke. Büyük bir ülke olan Angola, Namibya'nın “İskelet Sahili” sınırındaki Atlantik kıyı şeridi, seyrek nüfuslu yağmur ormanı iç mekanları, güneydeki engebeli yaylalar, kuzeydeki Cabinda kölesi ve yoğun yerleşimli kasabalar dahil olmak üzere çok çeşitli manzaralar alıyor. kuzey kıyıları ve kuzey-orta nehir vadileri. Başkent ve ticaret merkezi, kuzey kıyısında, Portekiz tarzı koloni kent simgelerini geleneksel Afrika konut stilleri ve modern sanayi kompleksleriyle harmanlayan büyük bir liman kenti olan Luanda'dır.
 
21. yüzyılın başlarında Angola, savaş ve kara mayınlarının ve yetersiz beslenmenin ilgili etkileriyle yıkılan bir ülkeydi ve hayatta kalma temelleri için genellikle uluslararası topluluğa bağımlıydı. Değerli taşlar, metaller ve petrol de dahil olmak üzere doğal kaynaklar bakımından zengin bir ülke; gerçekten de Sahra altı Afrika'daki en yüksek petrol üreticisi ülkeler arasında yer alıyor. Portekizce konuşan Afrika ülkelerinin en büyüğü ve en zenginidir ve Angola bugünkü sınırlarını sadece 1891'de elde etmesine rağmen, Portekiz etkileri 500 yıldır hissedilmektedir. 1961'de başlayan bir antikolonyal mücadele nihayet 1975'te bağımsızlığa yol açtı.
 
Angola kabaca kare şeklindedir ve Angola'nın Kongo Demokratik Cumhuriyeti sınırının hemen kuzeyinde Atlantik kıyıları boyunca yer alan Cabinda exclave de dahil olmak üzere maksimum 800 mil (1.300 km) genişliğindedir. Angola, Kongo Cumhuriyeti'nin uzak kuzeybatısına, kuzey ve kuzeydoğusunda Kongo Demokratik Cumhuriyeti, güneydoğuda Zambiya, güneyde Namibya ve batıda Atlantik Okyanusu ile sınırlanmıştır.Danimarka ayrıca insani devlet kurumlarını ve problem çözme konusunda işbirliğine dayalı, şiddet içermeyen yaklaşımlar geliştirdi .
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER