arjantin ARJANTİN ÇİÇEK SİPARİŞİ -- ARJANTİNE ÇİÇEK YOLLA -- ARJANTİNE ÇİÇEK GÖNDEREBİLİRSİNİZ --------


ARJANTİN ÇİÇEK SİPARİŞİ -- ARJANTİNE ÇİÇEK YOLLA -- ARJANTİNE ÇİÇEK GÖNDEREBİLİRSİNİZ -------- Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Arjantin çiçek siparişi


Güney Amerika ülkesi Arjantin, kıtanın güney kesiminin çoğunu kapsıyor. Dünyanın sekizinci en büyük ülkesi olan Arjantin, Meksika ve ABD'nin Teksas eyaletinin birleşiminden daha geniş bir alanı kaplar. Büyük ovalar, çöller, tundra ve ormanların yanı sıra uzun boylu dağlar, nehirler ve binlerce mil okyanus kıyılarını kapsar. Arjantin ayrıca Antarktika'nın bir kısmının yanı sıra İngiliz yönetimli Falkland Adaları (Islas Malvinas) da dahil olmak üzere Güney Atlantik'teki birkaç adayı iddia ediyor.
Arjantinde güvenilir yerel çiçekçiler ile çiçek tesllimatı.
Arjantin, kıtanın tarihinde uzun süredir önemli bir rol oynamıştır. Üç yüzyıl süren İspanyol kolonizasyonunun ardından Arjantin 1816'da bağımsızlığını ilan etti ve Arjantin milliyetçileri başka yerlerde devrimci hareketlerde etkili oldular, bu da 20. yüzyıl yazar Jorge Luis Borges'in “Güney Amerika'nın bağımsızlığı büyük ölçüde Arjantinli kurumsal.” Merkezi otorite (Buenos Aires merkezli) veya eyalet özerkliği talep eden siyasi fraksiyonlar arasındaki çekişmeli ve zaman zaman savaşan Arjantin, en çok Juan Perón başkanlığında caudillo veya güçlü adam, liderlik dönemlerine yöneldi. 1970'ler, binlerce varsayılan muhalifin “kaybolduğu” ya da öldürüldüğü bir askeri diktatörlük ve baskı dönemini başlattı; Bu durum, 1982'deki Falkland Adaları Savaşı'nda sona erdi, Arjantin Güney Atlantik adalarını işgal ettiğinde kendi iddia etti ve kısa ama kanlı bir kampanyada İngiliz kuvvetleri tarafından yenildi. Yenilgi, askeri rejimin düşmesine ve çeşitli ekonomik krizlere rağmen devam eden demokratik yönetimin yeniden kurulmasına yol açtı.
 
Ülkenin adı Latince gümüş, argentum kelimesinden geliyor ve Arjantin gerçekten de değerli mineraller için harika bir kaynak. Bununla birlikte, daha da önemlisi, Arjantin'in bir zamanlar dünyanın en zengin ulusları arasında yer aldığı hayvancılık ve tahıl üretimi olmuştur. Bu tarımsal faaliyetlerin çoğu, bir zamanlar göçebe Yerli Amerikalıların alanı olan zengin otlaklar olan Pampas'ta, ardından da ülkenin romantik literatüründe sonsuza dek korunan kaba binişli gauchoslarda geçiyor. Borges onları Güney hikayesinde tarif ettiği gibi, Pampa'lar sonsuz bir şekilde ufka doğru uzanıyor ve içindeki insanları cüceleştiriyor; başkentten öykünün kahramanı Señor Dahlmann'a Patagonya'ya doğru seyahat ederken “toprak yollarda atlıları gördüm; süzgeçler, lagünler ve çiftlikler gördü; mermere benzeyen uzun, parlak bulutlar gördü; ve tüm bunlar gündelikti, ovadaki rüyalar gibi ... Temel dünya ya yerleşim yerleri ya da insanlığın diğer belirtileri tarafından rahatsız edilmedi. Ülke çok genişti, ama aynı zamanda samimi ve bir ölçüde gizliydi. Sınırsız ülke bazen yalnız bir boğa içeriyordu. Yalnızlık mükemmeldi ve belki de düşmandı ve Dahlmann'da sadece güneye değil geçmişe yolculuk ediyor olabilirdi. ”
 
Arjantin çiçek göndermek, Arjantinin en iyi çiçekçileri ile çalışıyoruz.
 
Pampaların ve muazzam, kurak Patagonya manzaralarının romantik cazibesine rağmen, Arjantin büyük ölçüde kentsel bir ülkedir. Ulusal başkent Buenos Aires, modern, hareketli banliyö halkasıyla doğu Pampa'ya yayıldı. Güney Amerika'nın en kozmopolit ve kalabalık şehirlerinden biridir ve mimari stilleri ve canlı gece hayatı için genellikle Paris veya Roma'ya benzetilir. Endüstrileri İtalya, İspanya ve milyonlarca göçü 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında göç eden çok sayıda diğer ülkeden sömürgeciler çıkardı. Büyük Buenos Aires, Arjantin halkının yaklaşık üçte birine ev sahipliği yapıyor. Ülkenin diğer büyük şehirleri arasında Atlantik kıyısındaki Mar del Plata, La Plata ve Bahía Blanca ile iç kısımda Rosario, San Miguel de Tucumán, Córdoba ve Neuquén bulunmaktadır.

Arjantin’in Şehirlerine Çiçek Siparişi Yapmaktayız. Çiçek Gönderimi Yaptığımız Başlıca Şehirler; Buenos Aires Federal, Buenos Aires, Catamarca, Chaco, Chubut, Cordoba, Corrientes, Entre Rios, Formosa, Juju, La Pampa, La Rioja, Mendoza, Misiones, Neuquen, Rio Negro, Salta, San Juan, San Luis, Santa Fe, Santiago Del Estero, Tierra Del Fuego, Antartica E Islas Del Atlantico Sur, Tucuman Diğer Çiçek Servisi Yaptığımız Merkezler İçin Lütfen Bizimle Temasa Geçiniz.


Arjantin Cumhuriyeti (İspanyolca: República Argentina) 34’ 36’’ Güney enlemleri ve 58’ 27’’ Batı boylamları arasında, Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km²[1] – Türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük , nüfusu ise 2001 yılı nüfussayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir[1] .

Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)'la sınırı bulunmaktadır.

Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır.

Coğrafya
Arjantin yaklaşık 2,8 milyon kilometrekarelik alanıyla, uzun bir kareyi anımsatan bir şekilde kuzeyden güneye doğru indikçe daralır. Kuzeyden güneye kadar olan uzunluğu 3694 km ve batıdan doğuya uzanan en geniş topraklarının uzunluğu ise yaklaşık 1423 km’dir. Doğu kıyıları boyunca Atlantik Okyanusu uzanır, batısında Şili, kuzeyinde Bolivya ve Paraguay, kuzeydoğusunda ise Brezilya ve Uruguay bulunur. Geniş ve soğuk bir çöl olan Patagonya 2001 yılındaki ekonomik krizin ardından tarıma açılmıştır.

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER