Aruba Çiçek Siparişi


aruba çiçek gönder

Aruba Çiçek Siparişi


Aruba çiçek göndermek;
 
Aruba, Karayip Denizi'ndeki Küçük Antiller'in güneybatısında, Curaçao'nun 80 km (80 km) kuzeybatısında ve Paraguaná'nın Venezuela yarımadasının 18 mil (24 km) kuzeyindeki adadır.
Aruba eskiden Hollanda Antilleri'nin bir parçasıydı. 1986'da Hollanda Krallığı'nın bağımsız bir parçası oldu. Turistler, güney ve batıdaki beyaz kumlu plajları, kuzeydoğudaki engebeli sahil şeridi ve iç mekandaki çöl ortamı ile cezbedilen Aruba'ya akın ediyor. Başkent, aynı zamanda ana liman olan Oranjestad'dır.
 
Aruba, 32 km uzunluğunda ve en geniş noktasında 10 km uzunluğundadır. Genellikle yüksekliği düşük olan ada, büyük ölçüde kireçtaşı yatakları ile kaplı magmatik kayalardan oluşur ve mercan kayalıkları ile çevrilidir. En yüksek noktası deniz seviyesinden 189 metre (620 feet) yüksekliğe ulaşan Jamanota Dağı'dır. Manzarayı karakterize eden izole dik kenarlı tepeler arasında Hooiberg (“Haystack”) olarak bilinen ve 171 metre yüksekliğe sahip dağ yer alır. Bazı yerlerde muazzam monolitik diorit kayaları tuhaf bir şekilde üst üste yığılır. Aruba'da çok az doğal sulama olan veya hiç olmayan çorak toprak vardır. İçme suyunun çoğu deniz suyunu tuzdan arındırmak suretiyle elde edilir. Sıcaklık yıllık ortalama 27 ° C (81 ° F) arasında çok az değişiklik gösterir ve sıcaklık kuzeydoğu ticaret rüzgarları tarafından temperlenir. Yağış düşük ve değişkendir, genellikle yılda yaklaşık 430 mm'dir. Ada her zamanki kasırga yolunun dışındadır, ancak ara sıra ulaşır. Doğal bitki örtüsü çeşitli kuraklığa dayanıklı kaktüsler, çalılar ve ağaçlardan oluşur.
 
Aruba’nın nüfusunun çoğu etnik olarak karışıktır; çoğu Amerikan Kızılderili atalarının çoğu, genellikle Hollanda, İspanyol ve Afrika mirasıyla birlikte. Bununla birlikte, ağırlıklı olarak Afrika kökenli çok az insan var, çünkü - diğer Karayip adalarının çoğunun aksine - Aruba'nın sömürge dönemlerinde köle tabanlı plantasyonları azdı.
Resmi diller Hollandaca ve Papiamentu'dur (Curaçao ve Bonaire'de de konuşulur), esas olarak Portekizce, İspanyolca ve Hollandaca'dan evrimleşen bir kriz. İngilizce ve İspanyolca da yaygın olarak kullanılmaktadır. Halkın yaklaşık dörtte üçü Roma Katolikidir; Protestanların ve Yehova'nın Şahitlerinin küçük azınlıkları var. Doğum ve ölüm oranlarının her ikisi de nispeten düşüktür ve doğal artış hızı Batı Hint Adaları için ortalamanın altındadır. Hem erkekler hem de kadınlar için yaşam beklentisi bölgedeki en yüksek düzeylerden biridir ve gelişmiş ülkelerle karşılaştırılabilir düzeydedir.
 
Aruba çiçekçileri, 
 
Hizmetler Aruban ekonomisinin temelini oluşturur. Bu faaliyetler öncelikle turizme odaklanmaktadır, ancak açık deniz bankacılığı ve diğer hizmetler de önemlidir. 18. yüzyılın sonuna kadar, Aruba sömürge yetkilileri tarafından at yetiştiriciliği için kullanıldı ve yerli ve anakara Hintliler çoban olarak kullanıldı. Sadece 19. yüzyılın başlarında bireysel yerleşimcilere arazi satıldı. Farmasötik ürünler için aloe yetiştirme çabalarına rağmen tarım çok az önemini korumuştur. Altın madenciliği 1824'te başladı, ancak 20. yüzyılın başında durduruldu. Aruba’nın ekonomisi 1920'lerde San Nicolas limanında (Sint Nicolaas) petrol arıtımı başladığında iyileşti; ham petrol esas olarak Venezuela'dan ithal edildi. Rafineri 1985 yılında kapandı ve ciddi bir ekonomik krize neden oldu. Arubans, pastoral ada ortamından yararlanmak için lüks oteller ve kumarhaneler inşa etmek de dahil olmak üzere turizmi agresif bir şekilde teşvik ederek ve genişleterek yanıt verdi. Rafineri 1990 yılında yeniden açıldı ve 1993 yılına kadar tam üretime devam etti, ancak birkaç yıl zarar gördükten sonra 2012'de tekrar kapandı.
 
Ekonomi bir serbest ticaret bölgesi, bir veri işleme sektörü ve uluslararası denizaşırı finansal hizmetler geliştirilerek çeşitlendirilmiştir. Uluslararası bir havalimanına sahip olan ada, dış dünyaya vapur ve kruvaziyer hizmetleri ile de bağlı. Yerel para birimi, ABD Doları'na sabitlenen Aruban florindir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER