Bartın çiçek siparişi


Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir.Bartın ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz. şehir merkezi içerisinde her yere çiçek teslimatı ve belirttiğimiz her ilçeye teslimat yapıyoruz ....

Bartın çiçek siparişi


Bartın Çiçek Gönderimi

 

Çiçekler, herkesi mutlu eder, ruhumuzu okşar. Bahar geldiğinde, ortalık yeşillenmeye başladığında, her yerde çiçekler açtığında kendimizi daha enerjik hissetmez miyiz? Bazen de çiçeklere sadece bakmak yetmez, onlara dokunmak, koklamak isteriz. Ve bu isteğimiz zamanla çiçeklere anlamlar yüklenmesine sebep olmuş. Yıllar içinde o anlamlar simgeleşmiş ve adeta çiçek olmazsa olmaz anlar bile oluşmuş yaşamımızda. Bu nedenle tüm sevdiklerimize çiçek vermek isteriz, yanlarında değilsek onlara çiçek göndermek isteriz. Bazen bir ofise, bazen de bir eve ya da bir mekan açılışına, kimbilir belki de bambaşka bir ülkeye çiçek göndermek isteriz.

 

Bartın Çiçekçilik

 

Çiçeklerin bizi kendine çeken büyülü dünyası, akıp giden yaşam içinde kimileri için meslek alternatifi oluşturmuş ve çiçekçiler hayatlarımızdaki yerlerini almışlardır. Kökeni 1900'lü yıllara uzanan bu meslek öyle uzaktan bakıldığı kadar kolay olmamakla birlikte, verdiğimiz siparişi en güzel şekilde yerine getirmeleri ile de çiçekçiler gönlümüzde taht kurmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte de uzaklar yakın olmuş ve artık çiçek gönderimi yapmak istediğimizde bir çiçekçiye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden hızlı ve en uygun biçimde işimizi halledebilmekteyiz.

 

Bartın Çiçek Gönderimi Tercihleri

 

Bartın  çiçek sipariş etmeye karar verdiniz. Ne göndersem diye düşünüyorsunuz. Eğer bu konuda kafanız az da olsa karışık ise, çiçeklerin renk alternatifleri işinize yarayabilir. Her bir çiçek rengine göre bir anlam taşır. Nasıl mı?

 

Çiçeklerin Renk Anlamları:

·         Beyaz: Saflık, Temizlik

·         Kırmızı: Aşk

·         Mavi: Yumuşak başlılık

·         Yeşil: İstikbal, Ümit

·         Pembe: Şevkat

·         Gri: Melankoli

·         Mor: Para, bolluk

·         Sarı: Dostluk

·         Siyah: Üzüntü, hüzün

 

Bartın Çiçek Gönderirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

1 – Çiçeği göndereceğiniz kişinin bulunduğu mekana uygun olmasına:

Diyelim ki sevdiceğinize bir çiçek göndereceksiniz ve tam da onun gönlünü okşayacak bir çiçekte karar kıldınız. Ancak kendisi dış mekanda bir ortamda ve eve dönüş için toplu taşıma araçlarını kullanacak. Bu durumda ilk dikkat etmeniz gereken detay elbette çiçeğin boyutu olmalı. Gönderdiğiniz çiçeği aldığı andaki ruh hali ile eve dönüş yolundaki ruh halinde dalgalanmalar yaşanmasını istemezsiniz herhalde. Elinde koca bir aranjmanla yürümesinden ziyade seçeceğiniz zarif bir çiçek oluşabilecek aksiliklerin de önüne geçecektir.

Veya çiçeği göndereceğiniz mekan bir hastane odası ise, çok daha ince eleyip sık dokumalısınız. Hastane odalarının kapılarında duran çiçeklere denk gelmişsinizdir. Bunların nedeni, odanın oksijeninin bozulmak istenmemesi ve zaten orta halli boyda tasarlanan odaların daha küçülmesinin engellenmesi. Bu sebeple hastaneye gönderilecek bir çiçek özellikle boyutta küçük ve kokusuz olarak seçilmelidir.

2 – Çiçeğin gönderim amacınıza uymasına:

Diyelim bir arkadaşınız yeni bir mekan açıyor ve elinizdeki davetiye size çiçek gönderimi yapmak için bir fırsat. Öncelikle dikkat etmeniz gereken detay, açılan mekanın konusu ve büyüklüğü. Açılışı yapılacak mekan, eğer küçük el yapımı ürünleri dükkanı ise, tahmin edersiniz ki sipariş edeceğiniz çelenk ortamda fazla abartılı duracak ve incelik yapayım derken belki kaba biri gibi algılanmaktan öteye geçemeyeceksiniz.

3-Bartın Çiçek gönderim tarihine ve yerine:

Çiçek göndereceğiniz yer, bulunduğunuz şehir içindeyse belki geç kalmazsınız ama unutmayın ki başka bir şehir için bu geçerli olmayabilir. Bu nedenle de çiçeğin, göndereceğiniz yere ulaşması özellikle istediğiniz bir tarihte ve saatte ise, oluşabilecek aksilikleri düşünerek siparişinizi bu detayı atlamadan gerçekleştirin.

 

Bartın , Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde 32° 22' dakika doğu boylamı, 41° 37’ kuzey enlemi üzerinde, 2143 km2 ‘lik yüzölçümüne sahip bir ilimizdir.Doğuda Kastamonu, güneyde Karabük, batıda Zonguldak ve Kuzeyde ise Karadeniz ile çevrilidir.59 km.lik sahil seridine sahip olan İl, denizden 12 km içeride kurulmus ve içerisinden geçen Bartın Çayı ile çevrilmistir. Bartın Çayı; Ulus İlçesinden gelen Ulus deresi, Kozcağız Beldesi'nden gelen Kozcağız derelerinden olusan su yolu ulasım olanağı olan bir akarsudur.Doğusundan ve batısından dağlarla çevrili olan Bartın’da dağlar oldukça dik, sahiller ise sarp ve kayalıktır. Bununla birlikte İl merkezine inildikçe düz ovalar dikkati çekmektedir. Bartın, Batı Karadeniz’in verimli ovalarına sahip bulunmaktadır.

Yeraltı Zenginlikleri
Su
İlin toplam su potansiyeli 1248.38 hm3/yıl’ dır.

Taş kömürü
Türkiye’ de taskömürü üretiminin yapıldığı ikinci İl olan Bartın’da; TTK Kurumunca isletme faaliyetinin sürdürüldüğü ve Amasra A bölgesi olarak ifade edilen 13.3 Km2’lik bölge ile, TTK isletme sınırlarından Bartın’a kadar uzanan ve –900 kodunda tevsii projesinin uygulandığı ve toplam 409.717.908 ton rezervi bulunmaktadır.Bu rezerv miktarı, TTK rezervlerinin %35’ini teşkil etmektedir. Bunun yanında rödevans usülle işletmeye açılan Kurucas ile Pelitovası’nda da kömür üretimi yapılmaktadır

Amasra Kalesi
Kale Roma
Döneminde yapılmış, Bizanslılar, Cenevizliler ve Osmanlılar zamanında büyük onarımlar görmüştür. Sormagir ve Zindan Kalesi adında iki ana kütleden oluşmaktadır. Boztepe’deki Sormagir kalesi “Kemere” denilen bir köprüyle Amasra’ya bağlanır. Kalenin Kuzeydoğu kesiminde Büyükliman Kapısı, batısında Küçükliman Kapısı, güneyinde Zindan Kapısı bulunmaktadır. Sormagir Kalesine, Kemere Köprüsüne bitişik “Karanlık Yer” olarak bilinen tonozlu ana kapıdan girildikten sonra Küçükliman ve Hacıdenizi yönlerinde iki katlı kapıdan çıkılır.

Amasya Kalesi’nin kuzeydoğu- güneydoğu arasındaki doğu surlarının uzunluğu 65m, üzerinde 8 adet burç bulunan güney surlarının uzunluğu ise 300m ve Kemere Köprüden itibaren de büyük bölümü yıkılan kuzey surlarının uzunluğu 200 m.'dir.

Sormagir Kalesinin kapıdan batıya doğru uzanan surları ile doğu ve kuzeydoğusunu çevreleyen surların birçoğu yıkılmış, kapıya bitişik batı surlarının 50 m’lik bir kısmı ise hala ayaktadır. Adanın en yüksek yerinde denizciler için yapılmış bir fener bulunmaktadır.


İlçeler
Bartın ili 4 ilçeden oluşur :

Amasra
Bartın
Kurucaşile
Ulus
Beldeler
Kozcağız = Belediye Başkanı: Mustafa Karaman
Hasankadı = Belediye Başkanı: Zeki Erdoğan
Kumluca = Belediye Başkanı: Metin ÇETİN
Arıt = Belediye Başkanı: Şahidi KUŞÇU

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER