Belize çiçek siparişi , Belize çiçek gönder , Flora çiçek Türkiye gaeantisiyle


BELİZE ÇİÇEK SİPARİŞİ / BELİZE ÇİÇEK GÖNDERİMİ / BELİZE ÇİÇEKÇİ / Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Belize çiçek siparişi


Belize çiçek Göndermek

Orta Amerika'da bulunan bir ülke olan Belize, kuzeyde Meksika, güneyde ve batıda Guatemala ve doğusunda Karayip Denizi ile sınır komşusudur. Farklı kültürleri ve dilleri olan farklı bir ülkedir. Belize, mil kare başına 35 kişi veya kilometre kare başına 14 kişi ile Orta Amerika'daki en düşük nüfus yoğunluğuna sahiptir. Belize ayrıca aşırı biyolojik çeşitliliği ve kendine özgü ekosistemleri ile de bilinir. Belize 21 Eylül 1981'de bağımsızlığa kavuştu, ancak İngiliz Milletler Topluluğu'na üye olarak İngiltere ile tarihsel bağlantısını sürdürdü.
 
Belize genellikle Orta Amerika'da bir Karayip ülkesi olarak düşünülür, çünkü İngilizce konuşan Karayip uluslarına benzer bir geçmişi vardır. Gerçekten de, Belize’nin kurumları ve resmi dili İngiliz sömürgesi olarak tarihini yansıtıyor. Ancak, kültürü diğer Orta Amerika ülkelerinin kültürlerinden daha tipiktir. Belize’nin küçük nüfusu etnik olarak çeşitlidir ve büyük oranda göçmen içermektedir. 1970'lerden bu yana göç Belize'nin etnik yapısını ağırlıklı olarak Creole (karışık Afrika ve İngiliz kökenli) nüfustan mestizoların (Belize'de karışık Maya ve İspanyol soyundan gelenler) toplam sakinlerin yarısını oluşturduğu nüfusa kaydırdı. Belize, Orta Amerika'daki en istikrarlı ve demokratik siyasi sistemlerden birine sahiptir. Orijinal başkenti Belize City'den sonra 1961'de bir kasırga tarafından tahrip edildi, yeni bir başkent Belmopan, ülkenin ticari ve kültürel merkezinin yanı sıra Belize City'nin yaklaşık 80 mil batısında, iç kısımda inşa edildi. en kalabalık şehir.
 
Türkiye'den Belizeye çiçek göndermek için buradan çiçek siparişi verebilirsiniz.
 
Belize'yi geliştiren ilk insanlar MÖ 1500 civarında Maya idi. Arkeolojik kayıtlarda gösterildiği gibi, orada bir dizi yerleşim yeri kurdular. Bunlar Caracol, Lamanai ve Lubaantun'dur. Belize ile ilk Avrupa teması, 1502'de Christopher Columbus bölgenin kıyılarına ulaştığında gerçekleşti. 1638'de ilk Avrupa yerleşimi İngiltere tarafından kurulmuş ve 150 yıl boyunca daha birçok İngiliz yerleşimi kurulmuştur. Belizede en çok bayisi olan çiçekçi.
 
1840'ta Belize bir "İngiliz Honduras Kolonisi", 1862'de ise bir taç kolonisi oldu. Bundan sonra 100 yıl boyunca Belize İngiltere'nin temsili bir hükümetiydi, ancak Ocak 1964'te bakanlık sistemine sahip tam bir özerk yönetim verildi. 1973'te bölgenin adı İngiliz Honduras'tan Belize'ye değiştirildi ve 21 Eylül 1981'de tam bağımsızlık sağlandı.
 
Ülkenin güney yarısına, güneybatıdan kuzeydoğu yönüne uzanan tepelere ve vadilere erozyonla kesilen volkanik kaya platosu olan sağlam Maya Dağları hakimdir. Maya Dağları'nın bir mahsulü olan Cockscomb Range, denize doğru ilerler ve Doyle’un Lokumu'na yükselir. Ülkenin kuzey yarısı, kireçtaşı ovalarından ve deniz seviyesinden 200 metreden daha az bataklıklardan oluşmaktadır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER