Benin çiçek siparişi , Benin çiçek gönder , Benin çiçek yolla , Flora çiçek


BENİN ÇİÇEK SİPARİŞİ / BENİN ÇİÇEK GÖNDERİMİ / BENİN ÇİÇEKÇİ / Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Benin çiçek siparişi


Benin Çiçek Göndermek

Batı Afrika'nın ülkesi. Atlantik Okyanusu'ndaki Gine Körfezi'nden 75 mil uzunluğundaki bir sahil şeridi olan Benin'in kuzey sınırının bir kısmını oluşturan Nijer Nehri'ne kadar yaklaşık 420 mil (675 kilometre) boyunca uzanan dar bir bölge kamadan oluşur. Nijer ile. Benin, kuzeybatısında Burkina Faso, doğuda Nijerya ve batısında Togo ile sınırlanmıştır. Resmi sermaye Porto-Novo'dur, ancak Cotonou Benin’in en büyük şehri, ana limanı ve fiili idari başkenti. Benin, 19. yüzyılın sonlarından 1960'a kadar bir Fransız kolonisiydi.
 
Sömürge yönetiminden önce, şimdi Benin olan bölgenin bir kısmı, kuzey ve güneydeki çeşitli Porto-Novo ve Dahomey Bariba krallıkları da dahil olmak üzere güçlü, bağımsız krallıklardan oluşuyordu. Dan; ”Dan, mezarı Dahome'nin kraliyet bileşiğinin inşa edildiği rakip bir kraldı). 19. yüzyılın sonlarında kıyı bölgesinden iç mekana geçiş yapan Fransız sömürgeciler, şimdi Benin olan tüm bölge için mağlup Dahomey krallığının adını ödünç aldılar; şimdiki isim Benin Koyu'ndan türemiştir.
 
Benin'in en iyi çiçekçileri
 
General Christophe Soglo ilk cumhurbaşkanı Hubert Maga'yı 1963'te bir ordu darbesinde görevden aldı. 1965'te sivil hükümeti görevden alarak devlet başkanını görevden aldı. Bir grup genç ordu subayı Aralık 1967'de Soglo'yu devrederek iktidarı ele geçirdi. Aralık 1969'da Benin, on yılın beşinci darbesini gerçekleştirdi ve ordu tekrar iktidara geldi. Mayıs 1970'te, hükümeti devralmak için altı yıl süreli üç kişilik bir başkanlık komisyonu kuruldu. Mayıs 1972'de, başka bir ordu darbesi üçlüsü devirdi ve Teğmen Col. Mathieu Kérékou'yu başkan olarak kurdu. 1974-1989 arasında Dahomey sosyalizmi benimsedi ve adını Benin Halk Cumhuriyeti olarak değiştirdi. Benin ismi, şimdi güneybatı Nijerya'da 15. yüzyıldan 17. yüzyıla uzanan bir Afrika krallığını anıyor. 1990'da Benin, Marksist ideolojiyi terk etti, çok partili demokrasiye doğru ilerlemeye başladı ve adını tekrar Benin Cumhuriyeti olarak değiştirdi.
 
Benin beş doğal bölgeden oluşur. Kıyı bölgesi gelgit bataklıkları ve lagünlerle desteklenen alçak, düz ve kumludur. Aslında, üzerinde hindistancevizi avuç içi kümeleri yetiştiren uzun bir kum çubuğundan oluşur; lagünler ülkenin batı kesiminde daha dardır, burada birçoğu silting nedeniyle bataklık haline gelmiştir ve doğuda daha geniştir ve bazıları birbirine bağlıdır. Batıda Grand-Popo Lagünü komşu Togo'ya uzanırken, doğuda Porto-Novo Lagünü, kullanımı siyasi sınırlar tarafından caydırılsa da, Nijerya Lagos limanına doğal bir su yolu sağlar. Sadece Grand-Popo ve Cotonou'da lagünlerin denize çıkışı vardır.
 
Benin için bu sayfadan çiçek çiçek siparişi vererek uzaklardaki sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.
 
1980'lerin sonunda Benin ekonomisi çökmeye yakındı. Nijerya 100.000 Beninli göçmen işçiyi kovdu ve Benin sınırını kapattı. Kérékou'nun Benin tarımının sosyalist kolektivizasyonu ve balonlu bürokrasi ekonomiye daha fazla zarar verdi. 1988'e gelindiğinde, uluslararası finans kurumları Benin'in kredilerini temerrüde düşmesinden korkuyoruz ve Kérékou'ya finansal reformlar yapması için baskı yaptı.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER