Bolivya Çiçek Siparişi


bolivya çiçek gönder

Bolivya Çiçek Siparişi


Bolivya çiçek göndermek

Bolivya ya da Çokuluslu Bolivya Devleti bir Güney Amerika ülkesidir. Başkenti Sucre olup; La Paz, Cochabamba, Santa Cruz, Potosi diğer önemli şehirlerinden birkaçıdır. Başkent: Sucre. Kıta: Güney Amerika. Para birimi: Boliviano, Resmi dilleri: İspanyolca, Aymaraca, Kayavaya Dili. Komşu Ülkeler: Şili, Peru, Arjantin, Brezilya, Paraguay

Mineral zenginliği ile İspanyol sömürge günlerinden beri ünlü olan modern Bolivya bir zamanlar antik İnka imparatorluğunun bir parçasıydı. İspanyollar 16. yüzyılda İnkaları yendikten sonra Bolivya'nın ağırlıklı olarak Hint nüfusu köleliğe indirgendi. And Dağları'nın uzaklığı, Bolivya Yerlilerini diğer Güney Amerika Yerlilerini yok eden Avrupa hastalıklarından korumaya yardımcı oldu. Ancak sömürgecilerinin baş parmakları altında yaşamaya zorlanan büyük bir yerli grubun varlığı, bu güne kadar devam eden tabakalı bir varlık ve yokluk topluluğunu yarattı. Ülkenin üçte ikisini oluşturan büyük ölçüde yoksullaşmış Hintliler ile açık tenli Avrupalı ​​seçkinler arasındaki gelir eşitsizliği hala büyük.
 
Bolivya geleneksel olarak bir yayla ülkesi olarak kabul edilmektedir. Topraklarının sadece üçte biri And Dağları'nda yer almasına rağmen, ülkenin en büyük şehirlerinin çoğu orada bulunmaktadır ve yüzyıllar boyunca yaylalar ülkenin en büyük madencilik, ticari ve iş yatırımlarını çekmiştir. Bununla birlikte, 20. yüzyılın sonlarında, özellikle Santa Cruz departmanı hızla geliştikçe, doğu ovaları demografik ve ekonomik manzara değişmeye başladı.
 
Flora çiçek kalitesi ile Bolivya ya çiçek gönderebilirsiniz
 
Bolivya'nın dünyadaki en yüksek yerleşim yerlerinden biri olan dağlık batı bölgesi, önemli bir ekonomik ve siyasi merkezdir. And Dağları en geniş genişliğine ve karmaşıklığına ulaşıyor. Bolivya'daki sisteme iki büyük paralel aralık hakimdir. Şili sınırı boyunca batısında çok sayıda aktif yanardağ ve muhteşem Uyuni Tuz Dairesi bulunan Cordillera Occidental; cordillera, cumhuriyetin en yüksek zirvesi olan Sajama Dağı ile taçlandırılmış ve 21.463 fit yüksekliğe ulaşmıştır. Doğuda, La Paz yakınlarındaki muhteşem kuzey kesimi Cordillera Real olarak adlandırılan Cordillera Oriental'dir. Yaklaşık 20.000 feet'i aşan etkileyici bir karlı tepeler hattı, 320 km'den daha uzun bir süre ortalama 5.500 metreden daha yüksek bir yüksekliği koruyan bu kuzey kesimi karakterize ediyor. Bu aralıklar arasında güney Peru'dan Bolivya'ya ve Kuzey Arjantin'e kadar uzanan Altiplano bulunur. Yayla, yaklaşık 800 km uzunluğunda ve 130 km genişliğinde, 3.650 ila 3.800 metre arasındaki yüksekliklerde yer alan nispeten düz tabanlı bir depresyon. Cordillera Real'in kuzeyinde, vadi, alpaka ve lamaların geliştiği göller ve korunan alanlar ile batı yamaçlarında sınırlanan Apolobamba serisi yer almaktadır. Yüzlerce yıl önce inşa edilmiş teraslı alanlar, antik çağlardan beri Kızılderililer için kutsal olan karla kaplı tepelerin eteklerinde yatıyor.
 
Andes ve Yungas'ın kuzeyi ve doğusu, Bolivya'nın üçte ikisinden fazlasını kapsayan Amazon Nehri havzasının bir uzantısı olan Oriente bölgesidir. Oriente'nin geniş alanı düşük alüvyonlu ovalar (llanos), büyük bataklıklar, sular altındaki ovalar, açık ovalar ve tropikal ormanlardan oluşur. Ülkenin en büyük vahşi yaşam çeşitliliğinin yanı sıra en büyük nüfus merkezini (Santa Cruz şehri) ve Bolivya'nın bölgesel ekonomilerinin en hızlı büyüyen bölgesini desteklemektedir. Aşırı güneyde Gran Chaco'nun bir parçasını oluşturan Bolivya Chaco; mevsimlere göre çarpıcı bir şekilde değişen düz bir alandır. Yağmur mevsimi boyunca gerçek bir bataklık haline gelir, ancak yılın geri kalan yedi veya sekiz ayı boyunca sıcak bir yarı zamanlıdır. Chaco'dan kuzeye doğru Santa Cruz bölümünün rölyefi biraz daha çeşitlidir ve kuzeye doğru hafif bir aşağı doğru eğim gösterir. Oriente, düşük ovaların savanla ve uzak kuzeyde tropikal yağmur ormanlarının geniş olduğu Beni ve Pando'nun kuzey bölümlerinin çoğunu içerir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER