Burdur çiçek siparişi - Burdur çiçekçi - bucak,gölhisar çiçek gönder - ÇİÇEKÇİ- ÇİÇEKÇİLER


BURDUR ÇİÇEK SİPARİŞİ -- BURDURA ÇİÇEK GÖNDER BUCAK ÇİÇEK SİPARİŞİ Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Burdur ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz. şehir merkezi içerisinde her yere çiçek teslimatı ve belirttiğimiz her ilçeye teslimat yapıyoruz ....

Burdur çiçek siparişi


Burdur ,ili, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bir ilidir. Burdur'un plaka kodu 15, il sınırlarındaki toplam nüfus 256.803'tür.

Tarih
Klasik Grek Çağı’nda Psidya olarak isimlendirilen bu bölgeye Türk’lerin gelişi 1071 Malazgirt Muharebesi'ne dayanır. Bugünkü Burdur toprakları Anadolu Selçuklu Devleti idaresinden sonra Hamitoğulları Beyliği eline geçmiş. 1391 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştir. 1852’de yapilan yoresel idare reformu ile Burdur Sancağı olmuş ve Cumhuriyetle birlikte il merkezi olmuştur. Şu anda Burdur ili, merkez ilçeyle birlikte 11 ilçeden oluşmaktadır.

Coğrafya
Burdur , ili 36-53 ve 37-50 kuzey enlemleri ile 29-24 ve 30-53 doğu boylamları arasında yer alır. Burdur, Göller Yöresi veya Göller Bölgesi adı verilen bölgede yer almaktadır.

İlin doğal yapısı oldukça engebelidir. İl arazisinin

%60.6’si dağlık,
%2.7’si yayla,
%19’u ova ve
%17.6’si engebelidir.
Burdur , ili tümü ile 950 metre uzerindedir ve genel yüksekliği (ortalama) 1000 metredir. Burdur'a

güneyden Batı Torosların uzantıları üzerindeki Boncuk Dağları, Elmalı Dağı ve Katrancık Dağı,
doğudan yine Batı Torosların uzantısı olan Kuyucak ve Dedegöl Daği,
kuzeyden Burdur Gölü ve Karakus Dağı sırası,
batıdan ise Acıgöl ve Eseler Dağları gibi doğal sınırlarla çevrilmiştir. En yüksek yeri ise 2598 metrelik Koçaş Dağıdır.
Burdur ili topraklar genelde killi ve kireçlidir.

Burdur ,güneyde Antalya, batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile sınırlıdır.

İlçeler
Yüzölçümü 6840 kilometrekare olan Burdur ilinin merkez ilçeden başka 10 ilçesi vardır. Bu ilçeler alfabetik olarak Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova şeklinde sıralanmaktadır.

Ağlasun
Altınyayla
Burdur merkez
Bucak çiçek siparişi
Çavdır
Çeltikçi
Gölhisar çiçek siparişi
Karamanlı
Kemer
Tefenni
Yesilova


İlde 30 belediye, 182 köy ve 163 mahalle mevcuttur. 30 belediyeden 11’ i merkez ilçe dâhil olmak üzere ilçe belediyesidir.

Nüfus durumu
2008 yılında yapılan, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak hazırlanmış olan Nüfus Sayımı sonuçlarına göre ilin nüfusu 247.437’dir. Şehirli nüfusun toplam nüfus içerisindeki payı % 59’dur. Burdur ilinin nüfus yoğunluğu 36’dır. 2007 yılında yapılan Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre Burdur ilinin 2007-2008 döneminde yıllık nüfus artış oranı-%02 olarak belirlenmiştir
çiçekçiBursa çiçek siparişişehirlerarası çiçek siparişi Burdur , çiçek çiçek siparişi ,

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER