Çankırı çiçek siparişi


ÇANKIRI ÇİÇEK SİPARİŞİ ÇANKIRI ÇİÇEK YOLLA Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Çanakkale ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz. şehir merkezi içerisinde her yere çiçek teslimatı ve belirttiğimiz her ilçeye teslimat yapıyoruz ....

Çankırı çiçek siparişi


 

Çankırı Çiçek Gönder

                Sevdiklerinizi özel günlerinde mutlu etmenin en iyi yolu çiçek hediye etmektir. Bir çiçek demeti hazırlayarak, yakınlarınızı mutlu edebilir ve onları önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Her çiçeğin ifade ettiği bir anlam vardır. Aşk, dostluk, aile sevgisi gibi hayatımızdaki önemli kavramların çiçeklerde karşılığı vardır ve hissettiklerinizi ifade etmenin en iyi yolu bir çiçek demeti hazırlamaktır.

Flora Çiçek, sevdiklerinizi mutlu etmek için doğru adres. Türkiye’nin en iyi çiçek ve süs bitkisi tedarikçisi olan Flora Çiçek, Çankırı Çiçek Gönder hizmetiyle özel günlerinde yakınlarınızı mutlu etmeniz için yanınızda. Firmanın kataloglarında, isteğinize uygun yüzlerce çiçek ve süs bitkisi bulabilir, yakınlarınıza hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

 

                Flora Çiçek, Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Çankırı’da da hizmet veriyor. Çankırı çiçek siparişi için, zengin çeşitliliğiyle ve yaratıcı sunumlarıyla hizmet veren Flora Çiçek’i tercih edebilirsiniz. Çankırı çiçekçi hizmeti veren Flora Çiçek, bölgenin seralarından taze ve diri bir biçimde tedarik ettiği çiçekleri cam elma, çelenk, demet gibi farklı ve yaratıcı sunumlarla satışa sunmaktadır.

Çankırı’da birçok kişi ve kurumun tercih ettiği Flora Çiçek’in sunum zenginliği de dikkat çekiyor. Firma kataloglarında teraryum, kutu gibi farklı sunum seçenekleri olmakla birlikte, meyve sepeti, çikolata, doğum günü pastası gibi özel günlerde ihtiyaç duyulabilecek ürünler de satışa sunulmaktadır. Sevdiklerinizi güzel bir hediye alarak mutlu etmek istiyorsanız, Flora Çiçek’in kataloglarına mutlaka göz atmalısınız.

 

                Firmanın kataloglarında, gönderim amacına göre düzenlenmiş farklı sunumlar da yer alıyor. Düğün, cenaze, doğum günü, yeni doğum, anneler günü, sevgililer günü gibi farklı günler ve konseptler için düzenlenmiş çiçek demetleriyle, yakınlarınıza özel günlerinde yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Flora Çiçek’ten aldığınız ürünler, bozulmaya olanak vermeyecek biçimde paketlenmekte ve en kısa sürede adrese teslim edilmektedir. Ödeme seçenekleri kredi kartı ve banka havalesiyle birlikte arasında mail order ve PayPal gibi birçok alışveriş platformunda bulunmayan opsiyonlar da yer almaktadır. Firmanın internet sitesine girerek Çankırı çiçek gönder için bir sipariş oluşturabilirsiniz. Vermiş olduğunuz sipariş, istenilen zamanda adrese ulaşacak ve kalitesinden bir şey kaybetmeyecektir. 

Çankırı ili, Türkiye Cumhuriyeti'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi'nde kalan il, kuzeyde Karabük ve Kastamonu, doğuda Çorum, güneydoğuda ve Kırıkkale, güneyde Ankara ve batıda Bolu ileriyle çevrilidir.

Tarihi
Çankırı,yurdumuzda İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir.Çankırı'nın adı, Batılı kimi gezginler tarafından "Çangırı" ya da "Çengiri" biçiminde yazılmıştır. Kent eski Gangra adlı kentin yerinde kurulmuştur. Önceleri Paphlagonia'ya bağlıydı. Sonra Pontus devletine, ardından da Galatia'ya bağlandı. Galatia hükümdarı Deiotarus, Gangra'yı merkez yaptı. M.Ö. 25'te Roma imparatorluğunun topraklarına katılan yöre, Bizanslılar zamanında bir ara sürgün yeri idi. Kimi kaynaklarda anılan Germanikopolis kentinin Gangra olduğu sanılıyor. Emeviler zamanında İslam orduları birkaç kez saldırdılarsa da bu kaleyi ele geçiremediler.

Çankırıve çevresi, 1071 Malazgirt zaferinden sonra Danışmendoğullarınca ele geçirildi.

Selçukluların Malatya'da tutsak edilip Niksar kalesine kapattıkları Antakya hükümdarı Bohemond'u kurtarmak için 1101'de İstanbul'dan yola çıkan Raymond de Toulouse komutasındaki Haçlı Ordusu Ankara'yı aldıktan sonra Çankırı'ya yöneldiyse de kaleye giremediler. Amasya yakınlarında Selçuklu ordusuyla karşı karşıya gelen Haçlı Ordusu, bozguna uğradı. 1134'te Bizans İmparatoru Ioannes Komnenos şiddetli çarpışmalardan sonra kaleyi ele geçirebildiyse de, o döndükten sonra Danışmendliler kenti geri aldılar. Daha sonra yöreye Selçuklular egemen oldular. I. Murad zamanında Çankırı ve çevresi Osmanlı topraklarına katıldı. Timur, 1402'de Çankırı'yı eski sahiplerine verdiyse de, 1439'da I. Mehmet geri aldı.

Osmanlı döneminde yönetim bakımından anadolu eyaletine bağlı bir Livanın merkezi olan Çankırı, Cumhuriyetin ilanından önce Kastamonu vilayetine bağlı bir sancağın merkezi idi. Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu üzerinden İstanbul'dan Ankara'ya yapılan malzeme ve insan naklinde Çankırı önemli bir aracı merkez rolünü oynamıştır. Cumhuriyet döneminde il merkezi haline getirilmiştir.

19. yüzyılın sonunda yaklaşık 16 bin olduğu tahmin edilen nüfusunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında 10 binin altına düştüğü görüldü. (1927'de 8.847). Ancak 1940'da 10 bini yeniden aşabilen (10.235) nüfus 1970'te 25 bini geçti (26.124). 1990'da da 45.496'ya ulaştı.

(Kengırı) kelimesinin (Çankırı) suretinde yazılması 11/ 4/ 1341 (1925 Miladi) tarihinde Çankırı Milletvekili A.Talat ONAY'ın öncülüğünde TBMM'ye verilen bir teklifle değiştirilmiştir. ([1])

İlin merkezi olan Çankırı kenti, Kızılırmak'ın kolları Acıçay ile Tatlıçay'ın birleştiği yerde kurulmuştur. Deniz yüzeyinden 700-800 m. yüksekliktedir. Çankırı çok eskiden bir kale kentiydi. Kent, sonraları sırtını kaleye dayayarak, güneye doğru yayıldı. Günümüzde, Tatlıçay'ın her iki yakasına serpilmiş durumdadır. Kalenin eteklerindeki mahalleler, kentin çekirdeğini oluşturur. Bu mahalleler dar sokaklıdır. Kentin yeni kesimleri ise, daha modern görünüşlüdür.

Coğrafi konumu
Orta Anadolu'nun kuzeyinde, Kızılırmak ile Batı Karadeniz ana havzaları arasında yer alan Çankırı, 40° 30' ve 41º kuzey enlemleri ile 32° 30' ve 34º doğu boylamları arasında yer almaktadır. İlin komşuları batıda Bolu, kuzeybatıda Karabük, kuzeyde Kastamonu, doğuda Çorum ve güneyde Ankara ile Kırıkkale'dir. Denizden yüksekliği 750 metre olup, ülke topraklarının %o 94'lük bölümünü oluşturan toplam 7.388 Km²'lik bir alana sahiptir.

İklimi, bitki örtüsü ve yabani hayat [değiştir]
Çankırı'da genellikle İç Anadolu ya özgü iklim etkisi görünmektedir. Merkez,Ilgaz ve Yapraklı ilçelerinde kışlar serin, yazlar ılık geçerken, Çerkeş ilçesinde kışlar soğuk, yazlar ise serin geçmektedir.

İlin en fazla yağış alan ilçesi, Yapraklı'dır. Yapraklı'da hemen hemen her mevsim yağış gözlemlenir. Merkezden, güneye doğru gidildikçe iklim ve bitki örtüsünde değişiklik ve zayıflama görünmektedir. Araştırmalar sonucu, il topraklarının 2-3 yüzyıl öncesine kadar bazı tuzlu bölgeler hariç, ormanlarla kaplı olduğu belirlenmiştir. Ne var ki, tarla açmak amacıyla yapılan bilinçsiz kesimler, hayvan otlatmak için ormanlardan yararlanılması, müdahale imkânı olmayan orman yangınları ve iklim değişiklikleri yüzünden, bu orman bölgelerinin büyük çoğunluğu yok olmuştur.

İlin, bütün bu tahribattan sonra geriye kalan ormanları, Ilgaz ilçesi başta olmak üzere Elaman, Eğirova, Ovacık, Düvenlik, Ilısılık, Yapraklı, Sarıkaya, Karakaya ve Erikli Dağları ve çevresindedir.İldeki bitki örtüsünün üst florasını oluşturan iğne yapraklı ağaçlar, özellikle de karaçam, sarıçam, ardıç, meşe, ladin ve köknar gibi orman ağaçlarıyla ahlat ve kızılcık ağaçlarıdır. Bitki örtüsünün alt florasında ise hububat, yemlik ve yemeklik baklagiller ile ayrıkotu, devedikeni ve yumak gibi bitkiler bulunmaktadır. Ayrıca akarsular boyunca söğüt ve kavak ağaçları ile zengin meyve bahçelerine de rastlanmaktadır.

İlde rastlanan başlıca av hayvanları, kurt, tilki, tavşan ve sincaptır. Uzun yıllar düzenli mücadele edilmediği için, yaban domuzu sayısından belirgin bir artış olmuştur. Fakat son yıllarda yapılan düzenli ve etkin mücadeleler nedeniyle, yaban domuzu sayısında belirgin bir azalma sağlanmıştır.Çankırı tuz fabrikası da büyük önem taşır.

çiçekçi, Çankarı çiçek siparişi, şehirlerarası çiçek siparişi , Çankırı , çiçek , çiçek siparişi , yurtdışı çiçek siparişi ,

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER