Cayman Adaları Çiçek Siparişi


cayman adaları çiçek gönder

Cayman Adası Çiçek Siparişi


Cayman adası çiçek göndermek
 
Jamaika'nın 290 km kuzeybatısında bulunan Grand Cayman, Little Cayman ve Cayman Brac adalarından oluşan Karayip Denizi'nde. Adalar, Belize'den Küba'ya kadar kuzeydoğuya uzanan bir denizaltı dağının çıkıntılarıdır. Başkenti Grand Cayman'daki George Town.
 
Caymanlar biri doğuya diğeri batıya doğru hareket eden iki tektonik plaka arasındaki sınırda bulunur; plakaların hareketinden kaynaklanan küçük titreme bazen kaydedilir. Aralık 2004'te Grand Cayman'da normalden daha büyük bir deprem hissedildi, ancak yaralanma ve mülke zarar gelmedi.
 
Adaların fiziksel güzelliği ve mükemmel iklimi onları turistler için bir sığınak haline getirdi. Hükümet, 1970'lerin ortası ile 1990'ların başı arasında sekiz kat artan turizmi teşvik etmek için büyük yatırımlar yaptı. O zamandan bu yana, adalar dalış için iyi bir ün geliştirdikçe turizm istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti. Çoğu ziyaretçi Amerika Birleşik Devletleri'nden. Grand Cayman ve Cayman Brac havaalanları ve Little Cayman'daki özel uçak pistleri turist trafiğini kolaylaştırmaktadır. Cruise gemileri Grand Cayman'ı arar ve günlük gezilere yılda bir milyon ziyaretçi getirir. Buna ek olarak, her yıl yüzbinlerce mola turisti (bir veya daha fazla gece kalanlar) adaları ziyaret eder.
 
Her üç ada da çok düzdür, Grand Cayman'ın en yüksek noktası deniz seviyesinden 70ft yukarıdadır.
 
Adaların hiçbirinde nehir yoktur. Kıyılar büyük ölçüde açık deniz resifleri ve bazı yerlerde bazen iç bataklıklara uzanan bir mangrov saçakla korunmaktadır.
 
Uluslararası finans ekonominin önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Cayman Adaları, doğrudan vergilerin olmaması ve genellikle gizli işlemleri sağlayan liberal bankacılık yasaları nedeniyle bir offshore bankacılık merkezi olarak bilinir. Dünyanın en büyük 50 bankasının çoğu da dahil olmak üzere yüzlerce banka ve güven şirketi Caymans'a kayıtlıdır ve adaları dünyanın en büyük finans merkezlerinden biri haline getirmektedir. Kayıtlı işletmeler tarafından ödenen gelir, devlet bütçesine önemli ölçüde katkıda bulunur. İşgücü sıkıntısı var ve işgücünün büyük kısmı sıkı kontrol edilen çalışma izinlerinde göçmenlerden oluşuyor.
 
Cayman adasına çiçek nasıl gönderilir
 
Adalar, Kuzey Amerika ve Karayip plakaları arasındaki tektonik plaka sınırında bulunur. Cayman’ın bölgesindeki tektonik plakalar birbirine karşı sürekli yanal hareket halindedir. Bu hareket, Karayip plakası doğu yönünde ilerlerken ve Kuzey Amerika plakası batıya doğru hareket ederken, depremlerin boyutunu sınırlar ve büyüklük 7'den daha büyük bir olay kaydedilmemiştir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER