Çelikhan çiçekçi, çelikhan çiçek gönder, çelikhan hediye gönder, çelikhan hediye siparişi


Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. adıyaman ili istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adıyaman çiçek siparişi


Adıyaman Çelikhan ilçesi için bu sayfadan online çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Çelikhan çiçek siparişi

Coğrafi konum

Güneydoğu Anadolu'da yer alan Adıyaman'ın kuzeyinde Malatya, doğusunda Diyarbakır, güneydoğusunda Şanlıurfa, güneybatısında Gaziantep ve batısında Kahramanmaraş yer alır. İlin toplam alanı 7614m2 olup deniz seviyesinden ortalama 660 m yüksekliktedir. Toros Dağları'nın bir uzantısı olan Akdağ Dağları (Malatya Dağları) Adıyaman ve Malatya arasında doğal bir sınır oluşturmaktadır. Çelikhan, Tut, Gerger ve Sincik kasabaları çoğunlukla dağlık araziye sahipken, güney kasabaları daha düz ve ovalara sahiptir. Adıyaman'ın en yüksek dağı 2608 m Karlık Dağı'dır. Diğer önemli dağlar Tucak (2533 m), Akdağ (2510 m) ve Nemrut Dağı'dır (2206 m). Adıyaman'ın en önemli su sahası olan Fırat, ili Şanlıurfa'dan ayıran doğal bir kenardır. Fırat dışında, bahsetmeye değer Kâhta, Göksu, Sofraz ve Ziyaret akarsuları var. İlde çoğunlukla kuzey dağlık bölgede bulunan dört doğal göl vardır: Gölbaşı, İnekli, Azaplı ve Abdulharap gölleri. Fırat üzerine inşa edilen Atatürk Barajı, ildeki en büyük baraj gölüdür. 1992 yılında barajın inşası nedeniyle Adıyaman'da en verimli topraklara sahip ilin güney kenarı sular altında kaldı. İlin kuzeyinde 1. derece deprem bölgesi, güneyinde ise 2. derece bölge bulunmaktadır. İlin kuzeyindeki iklim serttir, çok soğuk kışlar ve şiddetli yağmur / kar yağışı görülür. Güney kısmı daha ılıman bir iklime sahiptir. çoğunlukla kuzey dağlık bölgede bulunur: Gölbaşı, İnekli, Azaplı ve Abdulharap gölleri. Fırat üzerine inşa edilen Atatürk Barajı, ildeki en büyük baraj gölüdür. 1992 yılında barajın inşası nedeniyle Adıyaman'da en verimli topraklara sahip ilin güney kenarı sular altında kaldı. İlin kuzeyinde 1. derece deprem bölgesi, güneyinde ise 2. derece bölge bulunmaktadır. İlin kuzeyindeki iklim serttir, çok soğuk kışlar ve şiddetli yağmur / kar yağışı görülür. Güney kısmı daha ılıman bir iklime sahiptir. çoğunlukla kuzey dağlık bölgede bulunur: Gölbaşı, İnekli, Azaplı ve Abdulharap gölleri. Fırat üzerine inşa edilen Atatürk Barajı, ildeki en büyük baraj gölüdür. 1992 yılında barajın inşası nedeniyle Adıyaman'da en verimli topraklara sahip ilin güney kenarı sular altında kaldı. İlin kuzeyinde 1. derece deprem bölgesi, güneyinde ise 2. derece bölge bulunmaktadır. İlin kuzeyindeki iklim serttir, çok soğuk kışlar ve şiddetli yağmur / kar yağışı görülür. Güney kısmı daha ılıman bir iklime sahiptir. Adıyaman'da en verimli toprakları olan ilin güney kenarı sular altında kaldı. İlin kuzeyinde 1. derece deprem bölgesi, güneyinde ise 2. derece bölge bulunmaktadır. İlin kuzeyindeki iklim serttir, çok soğuk kışlar ve şiddetli yağmur / kar yağışı görülür. Güney kısmı daha ılıman bir iklime sahiptir. Adıyaman'da en verimli toprakları olan ilin güney kenarı sular altında kaldı. İlin kuzeyinde 1. derece deprem bölgesi, güneyinde ise 2. derece bölge bulunmaktadır. İlin kuzeyindeki iklim serttir, çok soğuk kışlar ve şiddetli yağmur / kar yağışı görülür. Güney kısmı daha ılıman bir iklime sahiptir.

Çelikhan çiçek gönder,
 
Cumhuriyetin ilk yıllarında 10.000'den az kişinin yaşadığı Malatya ilinin bir kasabası olan Adıyaman, 1954 yılında il yaptıktan sonra gelişmeye başladı. Adıyaman'ın merkez ilçesinin yanı sıra sekiz idari ilçesi ve 406 köyü var. İlçeler: Merkez (Merkez), Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut. Kırsal alanlardan kentsel alanlara göç paralelinde, Adıyaman'ın nüfusu 1955'te 13.966'dan 2008'de 582.762'ye yükselmiştir.
 
Çelikhan çiçekçiler
 
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER