Cezayir Çiçek Siparişi


cezayir çiçek siparişi

Cezayir Çiçek Siparişi


Cezayir çiçek göndermek

Flora Çiçek hızlı teslimat

Cezayir ya da resmi adıyla Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kuzey Afrika'da ülke, Afrika'nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi. Başkent: Cezayir. Telefon kodu: +213 Nüfus: 39,21 milyon Kıta: Afrika. Para birimi: Cezayir dinarı. Komşu Ülkeler: Fas, Tunus, Libya, Batı Sahra, Moritanya, Mali, Nijer. Resmi dili: Arapça

Cezayir, Afrika'nın en büyük ülkesidir ve Akdeniz kıyısında Fas ve Tunus arasında yer almaktadır. 2,38 milyon kilometrekare ile dünyanın onuncu büyük ülkesi. Cezayir'deki şehirlerin çoğu sahile yakın. Cezayir'in kuzeyinde bulunan Cezayir, 2.594 milyon nüfusu ile en kalabalık şehirdir. Kuzeybatıda yer alan Oran, 858.000 nüfuslu ikinci büyük şehirdir.
 
Cezayir, Fenikeliler tarafından sayısız Kuzey Afrika kolonisinden biri olarak kuruldu. Kartacalılar ve Romalılar tarafından Icosium olarak biliniyordu. Kasaba, MS 373'te Mauretanian şefi Firmus tarafından kovuldu ve MS 5. yüzyılda Vandallar tarafından daha da hasar gördü. 10. yüzyıldan itibaren bir dizi Berber (Amazigh) hanedanı altında Akdeniz'de bir ticaret merkezi olarak yeniden canlandırıldı. 16. yüzyılın başlarında, İspanya'dan sürülen Müslüman ve Yahudilerin çoğu Cezayir'de sığınma talebinde bulundu. Cezayir'in bazı sakinleri, İspanyol deniz ticaretine korsan saldırılar yapmaya başladı ve 1514'te İspanya, Cezayir Körfezi'ndeki deniz adası Peñon adasını güçlendirdi. Cezayir'in emiri, İspanyolları Peñon'dan çıkarmak için iki Osmanlı Türk korsanına başvurdu ve korselerden biri Barbarossa (Khayr al-Dīn), Cezayir'i ele geçirdi ve İspanyolları 1529'da kovdu. sultan, pratikte büyük ölçüde özerk kalmasına rağmen. Barbarossa’nın çabaları Cezayir’i 300 yıl boyunca Barbary korsanlarının ana üssü haline getirdi.
 
Cezayir'e nasıl çiçek gönderebilirim
 
Fransız sömürge yönetimi altında, Cezayir liman ve sokak sisteminin genişlediğini ve modernleştiğini gördü ve tiyatrolar, müzeler ve kamu bahçeleri de dahil olmak üzere Avrupa şehir hayatının olanaklarını edinmeye başladı. Cezayir Üniversitesi 1879'da kuruldu. 20. yüzyılın başlarında, Cezayir nüfusunun yarısı ve dörtte üçü Avrupalı ​​yerleşimciler ve onların soyundan gelenlerdi. Yerli Cezayirler, Avrupalı ​​yerleşimcilerin kamusal alanlarına girmelerini yasaklayan ve onları birkaç fakir mahalleyle sınırlandıran fiili bir ayrımcılık sistemi ile Cezayirlerin gelişiminden ve ticari servetini arttırmaktan çıkarıldı.
 
Flora çiçek ile Cezayire çiçek siparişi verebilirsiniz
 
1492'de, yüzyıllarca süren Müslüman yönetiminden sonra, İspanyol Kastilya Isabel ve Aragon Ferdinand hükümdarları, İspanya'da yaşayan Müslümanları kovdu ve Mağrip'in emperyal işgalini kurdular. İspanyollar, Akdeniz kıyıları boyunca nüfusu kontrol eden ve İspanyol tacına haraç ödemeye zorlayan presidios adı verilen kale kolonileri yarattı. Cezayir'de yaşayan barbar korsanlar, İspanyol gemilerinin iktidar başkanlıklarına malzeme teslim etmesini önlemek için denize çıktılar.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER