Cook Adaları Çiçek Siparişi


cook adaları çiçek gönder

Cook Adaları Çiçek Siparişi


Cook Adaları çiçek gönder

Cook Adaları, Güney Büyük Okyanus'da 15 küçük adadan oluşan ülke. Yeni Zelanda'ya bağlı takımadalar. Başkenti Raratonga atolündeki Avarua'dır. Başkent: Avarua Telefon kodu: +682 Nüfus: 10.900 (Haz 2011) Kıta: Okyanusya Resmi dili: İngilizce

Cook Adaları, toplam nüfusu yaklaşık 17.000 olan 15 adadan oluşmaktadır. Pasifik Okyanusu'nun neredeyse 2 milyon kilometrekaresinin üzerinde, Hawaii'den Yeni Zelanda'ya kadar olan yolun yaklaşık yarısı dağılmış durumdalar. Cook Adaları, Güney ve Kuzey Grupları olmak üzere iki ana gruptan oluşur.
 
Güney Grubu 9 adadan, mercan atollerinden ve başkent Rarotonga, Cook Adaları Islands Aitutaki Cennetinden ve Mangaia, Atiu, Mauke, Takutea, Manuae, Palmerston'un mercan atollerinden oluşan bir karışımdan oluşur. ve Mitiaro.
 
Rarotonga, Cook Adaları'nın canlı merkezi ve ana merkezidir. Ada, 32 kilometrelik çevresi sadece 20 mil olan sahil çerçeveli plajları ve köyleri izleyen bir çevre yolu ile çevrilidir. Yükselen dağ zirveleri, yemyeşil yağmur ormanları ve palmiye saçaklı beyaz kum plajları hakimdir. Rarotonga, dalgaların kırıldığı mercan kayalığı tarafından korunan turkuaz suların bir lagününün içinde yer alır.
 
Cook Adaları için flora çiçek ile çiçek siparişi verebilirsiniz.
 
Alçak tabanlardaki toprakların derinliği ve kalitesi çok sınırlıdır. Yüksek Rarotonga adasının çoğu dağlıktır ve dar vadiler küçük ama verimli toprak ceplerine sahiptir. Sahil, doğurganlığı sınırlı olan makatea veya yükseltilmiş mercan resifinden oluşur. Ancak dağlar ve sahil arasında verimli bir volkanik toprak halkası vardır. Diğer yüksek adalarda, alanın çoğu aynı şekilde makatea tarafından çevrelenmiş erozyona uğramış merkezi yamaçlar tarafından alınır, ancak yine arasında verimli toprak alanları vardır. Erozyon sorunu, uzun vadede ekim tarımı için çok kırılgan olan topraklara ananas ve diğer ihracat bitkilerinin ekilmesi ile büyük ölçüde vurgulanmıştır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER