Çukurova çiçek siparişi


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


Çukurova çiçek siparişi

Tarih meraklıları antik kentlerin kalıntılarını keşfetmenin tadını çıkarırken, doğa severler Toros Dağları'ndaki serin ve temiz havayı soluyor.
Çukurova (Kilikya) Ovası'nın kalbinde yer alan Türkiye'nin dördüncü büyük şehri Adana, MÖ 7. binyıldan kalma bir tarihe sahiptir. Araziyi işgal eden ve egemen olan çok sayıda medeniyet, arkeolojik hazinelerin katmanlarını bıraktı, bölgenin karmaşık geçmişi için ipuçları. Tarih meraklıları antik kentlerin kalıntılarını keşfetmenin tadını çıkarırken, doğa severler Toros Dağları'nın yamaçlarında ve yaylalarında serin ve temiz havayı soluyor.
 
Eski uygarlıkların gizemleri
Adana, tarih boyunca önemini koruyan nadir şehirlerden biridir. Hem ticaret yollarında hem de askeri yollarda önemli bir stratejik konuma sahip olan Adana, kenti yöneten medeniyetler ara sıra değişti. On sekiz medeniyet, bir binayı, bir anıtı veya yazıt olsun, her biri kendi egemenliğini bölge üzerinde ebedi yapmaya çalışıyormuş gibi izlerini bırakarak şehri yönetmiştir.
 
çukurova çiçekçi
 
Bölgeye saygı duyan ve kazanan her medeniyet bugün geride bıraktıkları harabelerde izlenebilir. Adana tarihinde rol oynayan medeniyetlerin gizemleri bazen antik kentlerde, bazen de kent çevresindeki ovalarda yetişen toprak höyüklerinde gizlidir. İlde modern Adana'nın varisi olduğu tarihi ve kültürel zenginliği fazlasıyla sergileyen ondan fazla önemli antik yerleşim yeri vardır.
 
çukurova çiçek gönder
 
Misis antik kenti, Adana ve Ceyhan arasındaki karayolu üzerinde Ceyhan Nehri kıyısında yer alır. Bugün Yakapınar olarak adlandırılan bu eski yerleşimin tarihi, şehrin birincil askeri ve ticaret yollarına inşa edildiği Hitit Dönemi'ne üç bin yıl öncesine dayanıyor. Ceyhan Nehri üzerindeki dokuz kemerli Misis Köprüsü, MS 4. yüzyılda Roma döneminde inşa edilmiştir ve Misis Mozaik Müzesi, yerel kazılarda bulunan mozaiklere ev sahipliği yapmaktadır. Sahil kasabası Yumurtalık yakınlarında Ayaş antik kenti kalıntıları bulunmaktadır. Şehir, Asklepion kalıntılarını içerir. Şehirde görülmeye değer diğer yapılar ise Liman (Liman) Kalesi, Süleyman Kulesi ve Marco Cliff'in deniz kayalıklarından günümüzdeki Küçük Karataş köyüne uzanan karada kurulan iskelesi Magarsus'tur. Antik Kilikya'nın en önemli şehirlerinden biri olan, özellikle Büyük İskender'in bir zamanlar dua ettiği Athena Tapınağı için ünlü tapınaklardan biri olan Mallos antik kentinin dini merkeziydi. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan antik Anazarbus (Anavarza) şehri 408 yılında Kilikya'nın başkenti oldu. Muhteşem bir zafer kemeri, kale, sütunlar ve iki mozaik döşeli havuz sergileyen bir açık hava müzesi. Şar, Hititler için önemli bir merkezdi ve en çarpıcı yapı, Roma döneminde MS 2. yüzyılda inşa edilen bir tapınağın Ala Kapısı idi. Adana'nın gizli tarihini ortaya koyan Tepebağ'ın bugünkü mahallesindeki kazılar devam etmektedir. Tepebağ höyüğünden elde edilen buluntular arasında eski eserler ve geç Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri bulunmaktadır.

 

 

adana
, 2.500.000 aşan nüfusuyla Türkiye'nin büyük illerinden birisidir. İl merkeziyse yaklaşık 1.700.000'dür. Ayrıca Mersin ve Adana Çukurova metropolitan alanını oluşturur nüfusu 4 milyon civarındadır. Sanayi bölgeleri, Osmaniye ve Hatay ile birlikte 135 km lik bir alanı kapsar ve 6.000.000 insana ev sahipliği yapar.

Antik Geçmiş
Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli sulak arazide kurulu Adana'nın tarihi, cografi konumu nedeni ile M.Ö. 6000 yıllarina uzanmaktadır. Adana, Antik Kilikya Bölgesi 'nin en önemli şehirlerinden birisidir. Hititler'den Osmanlı'ya, gelmiş geçmiş birçok medeniyetlerin beşiğidir. Adını Yunan mitolojisine göre Gök tanrısı Uranus'un oglu Adanus 'dan almıştır.

Tarihi araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Adana, Yontma Taş Devri'nden bu yana yerleşim yeri olmuştur. Kilikya'nın en eski yerleşim merkezlerinden biri Tepebağ Höyüğü ilk çağlardan kalmadır. Höyükte rastlanan surlarla çevrili kent çekirdeği burada Neolitik çağda yaşayan kent dönemine ışık tutmaktadır.

Kilikya yöresinde yapılan arkeolojik araştırmalar neticesinde on değişik uygarlık ile devlet, beylik ve krallık gibi çok çeşitli siyasi güçlerin ortaya çıktığı görülmüştür.

Kilikya'yı egemenlikleri altına alan medeniyetler şu şekilde sıralanabilir: Luvi Krallığı, Kizzuvatna Krallığı, Hitit Krallığı, Kue (Ove) Krallığı, geç Hitit Krallığı, Asur Krallığı, Syennesis Krallığı, Pers İmparatorluğu, Helenistik Dönem, Selevkos Krallığı, Otonom Dönem, Roma İmparatorluğu.

Orta Çağda da Adana eski önemini korumaya devam etmiş, bu durum İpek Yolu'nun buradan geçmesiyle daha da artmıştır. Bu dönemde buraya egemen olan uygarlıklar ise bunlardır: Doğu Roma İmparatorluğu devri (395 - 638), Selçuklular Devri (1071 - 1097), Kilikya Ermeni Krallığı (1097 - 1375).

Hastaneler
Adana'da Çukurova Üniversitesi'ne bağlı Balcalı Hastanesi ve Başkent Üniversitesi'ne bağlı Seyhan Hastanesi, Yüreğir Hastanesi ve Kışla Kampüs Hastanesi ile Güzelyalı poliklinikleri bulunmaktadır. Kentte ayrıca Acıbadem Hastanesi,Özel Adana Hastanesi, Ortopedia Hastanesi, Metropark Hastanesi gibi birçok özel ve kamu hastanesi ve polikliniği sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Acıbadem Hastanesi
Ortopedia Hastanesi
Metropark Hastanesi
Universal Hospital
Metro Hastanesi
Can Hastanesi
Çukurova Göz Hastanesi
Ortadoğu Hastanesi
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi
Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi
Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi
Başkent Üniversitesi Kışla Hastanesi
Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Seyhan Uygulama ve Eğitim Hastanesi
Çukurova Devlet Hastanesi
Adana Devlet Hastanesi
Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
Göğüs Hastanesi
Çocuk Hastanesi
Kadın Doğum Hastanesi
Adana Asker Hastanesi

Çiçekçi

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER