Çiçekçi Danimarka - çiçek siparişi Danimarka - Yurtdışı çiçekçilik - Yurtdışına çiçek siparişi


DANİMARKA ÇİÇEK SİPARİŞİ - ÇİÇEKÇİ DANİMARKA - DANİMARKAYA ÇİÇEK GÖNDEREBİLİRSİNİZ - FLORA ÇİÇEK TÜRKİYE GARANTİSİYLE ÇİÇEK SİPARİŞİ Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12:00'a kadar verilen siparişler garanti edilir.

Danimarka çiçek siparişi


danimarka)

Danimarka , kıta batı Avrupa'nın merkezinden kuzeye doğru uzanan Jutland (Jylland) yarımadasını işgal eden ülke ve yarımadanın doğusunda 400'den fazla adadan oluşan bir takımada. Jutland, ülkenin toplam arazi alanının üçte ikisinden fazlasını oluşturuyor; kuzey ucundaVendsyssel-Thy (1.809 mil kare [4,685 kilometrekare]), anakaradan Lim Fiyordu tarafından ayrılmıştır . Ülke adalarının en büyüğüZelanda (Sjælland; 2.715 mil kare [7.031 kilometrekare]), Vendsyssel-Thy veFunen (Fyn; 1,152 mil kare [2,984 kilometrekare]). Norveç ve İsveç ile birlikte Danimarka, İskandinavya olarak bilinen kuzey Avrupa bölgesinin bir parçasıdır . Ülkenin başkenti,Kopenhag (København), öncelikle Zelanda'da bulunur; ikinci büyük şehir olan Århus ,Jutland.


Danimarka Krallığı, ya da kısaca Danimarka (Danca: Danmark Kuzey Avrupa'da İskandinavya'da başkenti Kopenhag ("trolls de-trolling trolls") olan bir ülkedir. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2'inci Margrethe'dır. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir. İzlanda ise 1944'e dek Danimarka'nın egemenliği altında kalmıştı.Danimarka'nın büyük bir bölümü Jylland yarımadası üzerindedir. Başkent, Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland'ın üzerinde kurulmuştur. Sjaelland, dar bir boğaz olan Sont Boğazı ile İsveç'ten ayrılır. Ayrıca, (bir köprü ile Jylland'a bağlı olan) Fyn, Lolland, Falster, Langeland ve Baltık Denizi'ndeki Bornholm adaları da Danimarka'ya aittir. Ülkenin güney komşusu Almanya'dır, İsveç doğu komşusudur.Danimarka 1973'ten beri Avrupa Birliği üyesidir.Tarih

Danimarka'ya hakim olan ilk kavim 8. yüzyıl-11. yüzyıl hüküm süren Vikinglerdir. Savaşçı bir ulus olarak tanınan Vikingler batıda Britanya, İzlanda, Grönland ve hatta Kuzey Amerika'ya kadar ulaşarak sömürgeler kurdular. Doğuda ise Karadeniz ve Hazar Denizi kıyılarına kadar uzanan yerleşim birimleri kurmuşlardır. İngiltere'nin büyük bir bölümü bu dönemde Viking egemenliği altında kaldı.İskandinavyalı I. Harald (Danimarkalı) Mavi Diş Harald 980 yılında ilk defa olarak Danimarka ve Norveç'i birleştirerek bir krallık kurmayı başardı. Ayrıca Alman misyonerlerin etkisiyle Hristiyanlığı kabul etti. 1363 yılında Danimarka kralı IV. Valdemar'ın kızı I. Margrete, Norveç kralı VI. Håkon'la evlenerek iki ülkeyi bir bayrak altında birleştirdi. 1397 yılında İsveç, Norveç, Danimarka ve sömürgeleri (Faroe Adaları, İzlanda, Grönland ve Finlandiya) birleşerek Kalmar Birliği adı altında büyük bir İskandinav İmparatorluğu haline geldiler.

Danimarka'nın tarihinde ilk defa Mavi Diş Harald tarafından kurulduğunu belgeleyen Jelling kayaları.1521 yılında İsveç Kalmar Birliği'nden resmen ayrıldı. Bu arada İskandinav ülkeleri Martin Luther tarafından Almanya'da başlatılan Protestan Reformu ile sarsıldı. Danimarka ve Norveç 1821 yılına kadar Danimarka-Norveç adı altında birlikte hareket etmeye devam ettiler. 19. yüzyılın başlarında Danimarka Napolyon Savaşları'yla temelinden sarsıldı. Birleşik Krallık filosu 1801 yılında Kopenhag'a saldırdı. Danimarka'nın müttefiki olan Fransa savaşı kaybedince Danimarka 1814 yılında imzaladığı Kiel Antlaşması uyarınca savaşı kazanan tarafın üyesi olan İsveç'e Norveç'i bırakmak zorunda kaldı.

20. yüzyılın ilk yıllarında Danimarka'nın Karayiplerdeki sömürgeleri ABD'ye satıldı. Danimarka I. ve II. Dünya Savaşları'nda tarafsız kaldı. Ancak 9 Nisan 1940 tarihinde Nazi Almanyası tarafından işgal edildi. Buna karşılık Birleşik Krallık ordusu Faroe Adaları ve İzlanda'yı işgal etti. İzlanda 17 Haziran 1944 tarihinde bağımsızlığını ilan ederek Danimarka'dan ayrıldı. Faroe Adaları ise 1948'de Danimarka'ya geri verildi.


Dünya savaşlarından sonra Danimarka tarafsızlık siyasetine son verdi. 1945 yılında Birleşmiş Milletler'e üye oldu. 1949 yılında ise NATO'nun kurucu üyelerinden biri oldu. 1 Ocak 1973 tarihinde de Avrupa Birliği'ne katılan Danimarka bazı konularda Avrupa Birliği'nin dışında kalmayı tercih etmektedir. Örneğin 2000 yılında yapılan bir referandumun reddedilmesi üzerine Danimarka Avro Alanı dışında kalmayı yeğlemiştir.

YURTDIŞINDA Kİ SEVDİKLERİNİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN!

İletişim geliştikçe mesafeler kısalıyor ve dünya küçülüyor. Evet, yanlış duymadınız dünya gitgide küçülüyor. Mesela; eskiden insanlar bu kadar uzak mesafelere, bu kadar kısa sürede ulaşamıyordu. İletişim aracı olarak da mektup kullanılıyordu. Yollar güvenli olmadığı için, maddi değeri büyük hediyeler gönderilemediği gibi, manevi değeri çok büyük olan çiçekler taze ve kokulu bir şekilde karşı tarafa ulaştırılamıyordu. Oysaki günümüzde, örneğin Türkiye’den Fransa’da ki sevgilinize rahatlıkla hediye gönderebiliyor, onunla görüntülü konuşabiliyor ve ona sürprizler yapabiliyorsunuz. Hatta özel gün veya yıl dönümlerine özel tap taze mis gibi kokan göz kamaştırıcı güzellikte ki çiçekleri hiç bozulmadan güvenli bir şekilde yurt dışında bütün ülkelere rahatlıkla gönderebiliyorsunuz.

Bunun için birçok firma var, ama tüm dünyaya hitap eden, hızlı, kaliteli ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma sayısı çok az. Hemen arama motorunu açarak; Yurtdışı çiçek gönder, yurt dışına çiçek göndermek, yurtdışına nasıl çiçek gönderirim, yurtdışına çiçek gönderen firma, yazın. Karşınıza ilk çıkacak site tabii ki www.floracicek.com. Flora çiçek müşterilerine İstanbul içi 2 saatte teslimat garantisi verdiği gibi tüm dünyaya da çiçek gönderimi sağlıyor. İşin uzmanları tarafından gönderim amacınıza uygun olarak özenle aranje edilen ürünler, güvenli bir şekilde dünyanın dört bir köşesine ulaştırılıyor. Sevdikleriniz için en değerli ve en manalı hediyeleri Flora Çiçek sizlere uygun fiyatlarla sunuyor.

1997 senesinden beri Işık Çiçek ve Peyzaj San. Tic. Ltd. şirketi olarak İstanbul ’da hizmet veren firmamız iş tecrübeleriyle 20 senelik muhteşem birikimle sizlere ve çiçek sektörüne katkı sağlayabilmek için çalışmalarını gün geçtikçe hızlandırmaktadır. Müşterilerimizin istek, arzu ve önerileri çalışma kalitemizin gün geçtikçe daha da artması ve daha iyi hizmet verir hale gelmesini sağlıyor.

Sizler arama motoruna yurtdışına çiçek gönder, yurtdışına nasıl çiçek gönderirim yazdığınız da sizlerin karşısına ilk çıkan firma olmak ve bugün internet dünyasında sizlere hizmet vermekten büyük bir kıvanç duyuyoruz. Çiçekçilikte 20 yıllık dev tecrübemiz ile çiçekçilik sektörüne yol gösteren firma olmanın da ayrıca haklı gururunu yaşıyoruz

Bölge ve nüfusta küçük olmasına rağmen, Danimarka yine de Avrupa tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Tarih öncesi zamanlarda, Danimarkalılar ve diğer İskandinavlar Vikingler yağmalama, ticaret ve kolonileştirme gezileri üstlendiklerinde Avrupa toplumunu yeniden yapılandırdılar . Orta Çağ boyunca, Danimarka tacı Kalmar Birliği'nin gücüyle kuzeybatı Avrupa'ya hakim oldu . Daha sonraki yüzyıllarda, denizcilik endüstrilerini destekleyen coğrafi koşullar tarafından şekillendirilen Danimarka, kuzey ve batı Avrupa ve ötesinde, özellikle Büyük Britanya ve ABD ile ticaret ittifakları kurdu . Dünya kültürüne önemli katkılarda bulunmak.


 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER