dubai çiçek, dubai çiçekçi, dubai çiçek siparişi, dubai çiçek yolla, dubai çiçek gönder


dubai çiçek gönder

Dubai Çiçek Siparişi


Dubai çiçekçi, Dubai çiçek Gönder

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir. Alan: 4.114 km² Nüfus: 2,503 milyon. Emirlik: Dubai

Dubai Basra Körfezi'nde yer alır ve güneyde Abu Dabi, kuzeyde Sharjah ve güneydoğuda Umman ile bir sınırı paylaşır. Dubai, Hacca Dağları'nda Dubai'nin yaklaşık 115 km doğusunda bulunan Hatta adında bir köleye sahiptir.
 
Emirlik tüm dünyada küresel bir şehir, iş merkezi ve finans merkezi olarak biliniyor. Dubai, Basra Körfezi'nde bir palmiye ağacına benzeyecek şekilde inşa edilmiş yapay bir ada koleksiyonu olan Palm Jumeirah gibi eşsiz mimarisi ve inşaat projeleri nedeniyle de bir turizm merkezidir.
 
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri nüfusu temelinde en büyük emirliktir. 2008 yılı itibariyle Dubai'nin nüfusu 2.262.000'dir. Aynı zamanda kara alanına dayanan ikinci büyük emirlik (Abu Dabi'nin arkasında).
 
Dubai, güneş arayan turizm ile birlikte büyük işlerin yapıldığı bir gökdelenler, limanlar ve plajlar şehridir. Büyük gurbetçi nüfusu nedeniyle, Orta Doğu eritme potası gibi hissediyor ve atmosfer genellikle hoşgörülü. Dini bağlantılar şehir hayatının önemli bir yönü değildir. İslam çoğunluk dinidir, ancak kiliseler ve Hindu tapınakları Dubai'nin camileriyle bir arada bulunur.
 
Dubai'nin batı bölgesi, kentin turizm endüstrisini katalize etmeye yardımcı olan küçük kumlu plajlardan yararlanmaktadır. Dubai'nin yöneticileri şehrin sınırlı deniz kenarlarını artırmaya çalıştılar ve doğal denizaşırı adaların yokluğunda, geliştiriciler şehrin kıyısı dışında dev insan yapımı adalar inşa etmeye teşvik edildi. Bunların en ünlüsü bir palmiye ağacı şeklindeki Palm Jumeirah'dır. Diğerleri arasında, yukarıdan bakıldığında bir dünya haritasına benzeyecek şekilde konumlandırılmış küçük adalar kümesi olan “Dünya” adaları sayılabilir.
 
Dubai'ye flora çiçek ile çiçek gönderme
 
Yeni şehir merkezi, Şeyh Zayed Yolu'nu çevreleyen bir dizi gökdelen. Bunların arasında 1990'ların sonunda ve 2000'lerin başında inşa edilen ve bir otel ve devlet daireleri barındıran Emirates Kuleleri sayılabilir. Şeyh Zayed Yolu'na yakın, fütüristik bir kemer şeklindeki binada yer alan Dubai Uluslararası Finans Merkezi ve 2010'daki resmi açılışında dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa; adını Birleşik Arap Emirlikleri başkanı ve Abu Dabi emiri Khalīfah ibn Zāyid al-Nahyān'dan almıştır. Gökdelenlerin batısında, çoğu önemli villaların bulunduğu birkaç varlıklı banliyö bulunur. Çevresinde lüks bir otele ev sahipliği yapan dev yelken şekilli bir kule olan Burj al-raArab yer alır. Daha batı, insan yapımı bir marina ve birkaç insan yapımı gölü çevreleyen yeni gökdelen kümeleridir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER