Etiyopya Çiçek Siparişi


etiyopya çiçek gönder

Etiyopya Çiçek Siparişi


Etiyopya veya Etyopya, resmî adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Afrika Boynuzu' nda yer alan büyük bir Doğu Afrika ülkesi. Ülkenin başkenti yerel dilde "yeni çiçek" anlamına gelen Addis Ababa'dır. Başkent: Addis Ababa, Para birimi: Birr, Kıta: Afrika, Nüfus: 94,1 milyon (2013) Resmi dili: Amharca, Komşu Ülkeler: Eritre, Somali, Kenya, Sudan, Cibuti

Etiyopya Çiçek Göndermek

Etiyopya stratejik olarak Afrika'nın kuzeydoğu kesiminde popüler olarak "Afrika Boynuzu" olarak bilinir. Batıda Kuzey ve Güney Sudan, Doğu'da Somali ve Cibuti, Kuzeyde ve kuzeybatıda Eritre ve Güneyde Kenya ile sınırı vardır. Orta Doğu ve Avrupa'ya yakınlığı, ülkeyi uluslararası ticareti geliştirmek için stratejik bir konuma getirmektedir. Büyük coğrafi çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Yüksek ve engebeli dağlar, düz tepeli yaylalar, derin boğazlar, vadiler ve geniş haddeleme ovaları vardır. Yüksekliği Ras Dashen'deki en yüksek zirveden (deniz seviyesinden 4620 metre yukarıda), deniz seviyesinden yaklaşık 148 metre aşağıda olan Dallol Depresyonuna kadar uzanmaktadır. Ülkenin büyük bir kısmı, Abay (Mavi Nil) gibi ünlü nehirlerin kolları olan acele akarsuları tarafından kesilen uçurum kenarları olan yüksek yaylalar ve dağ sıralarından oluşur. Ülke tropik bölgelerde bulunduğundan, fiziksel koşulları ve rakımdaki farklılıkları çok çeşitli arazi, iklim, toprak, flora ve faunaya neden olmuştur.
 
Batı Ovaları Sudan ve Güney Sudan sınırı boyunca kuzey-güneye uzanır ve Mavi Nil, Tekeze ve Baro nehirlerinin alt vadilerini içerir. Yaklaşık 1000 metrelik yüksekliklerle, bu alçak alanlar yoğun yerleşimi çekemeyecek kadar ısınır.
 
Etiyopya, dünyanın en eski ülkelerinden biridir ve toprakları varlığının bin yılı boyunca değişmiştir. Eski zamanlarda, modern devletin kuzey kesiminde, Kızıldeniz kıyısından yaklaşık 160 mil (100 mil) uzaklıkta bulunan emperyal bir başkent olan Aksum üzerinde odaklanmıştı. Bugünkü bölge, Avrupa güçleri Etiyopya'nın tarihi alanına girdiği için 19. ve 20. yüzyıllarda birleştirildi. Etiyopya, modern dünya ilişkilerinde ilk olarak 1896'da Adwa Savaşı'nda sömürge İtalya'yı yendiğinde ve yine 1935-36'da faşist İtalya tarafından işgal edildiğinde işgal edildi. Müttefik güçler tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kurtuluş Etiyopya'nın dünya işlerinde daha önemli bir rol oynamasına zemin hazırladı. Etiyopya, Birleşmiş Milletler Şartı'nı imzalayan ilk bağımsız ülkeler arasında yer aldı ve Afrika'nın sömürgeleştirilmesine ve Pan-Afrika işbirliğinin büyümesine ahlaki ve maddi destek verdi. Bu çabalar, her ikisi de merkezi Addis Ababa'da bulunan Afrika Birliği Örgütü'nün (2002'den beri Afrika Birliği) ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu'nun kurulmasında doruğa ulaştı.
 
Etiyopya'da üç ana iklim grubu vardır: tropikal yağmurlu iklim, kuru iklim ve ılıman ılıman yağışlı iklim. Ortalama maksimum ve ortalama minimum sıcaklıklar mekansal ve zamansal olarak değişir. Genelde, ortalama maksimum sıcaklık Mart'tan Mayıs'a kadar, ortalama minimum sıcaklık Kasım'dan Aralık'a kadar diğer aylara göre daha düşüktür. En düşük ortalama asgari sıcaklık çoğunlukla ülkenin yaylalarında görülür. Yaylaların çoğu Kasım-Ocak ayları arasında ortalama minimum sıcaklık 0 ° C'ye kadar düşerken, Danakil depresyonu, ülkenin güneydoğu ve batı ovalarında daha yüksek ortalama asgari sıcaklık (20-30c) ve en yüksek ortalama maksimum sıcaklık ( 45c), Danakil depresyonu üzerinde bulunur.
 
Flora çiçek ile Etiyopya'ya çiçek gönderebilirsiniz.
 
Afrika'nın en sağlam yerlerinden biri olan Etiyopya’nın topoğrafyası dört jeolojik oluşum üzerine kuruludur. Prekambriyen kökenli kayalar (540 milyon yıldan fazla), Afrika'nın çoğunda olduğu gibi Etiyopya'nın en eski bazal kompleksini oluşturur. Prekambriyen katman, daha yeni jeolojik oluşumlar altında gömülüdür - kuzey, batı ve güney Etiyopya'nın, granit ve şist kaya katmanlarının bulunduğu yerler hariç. Mezozoik Çağın jeolojik süreçleri (yaklaşık 250 ila 65 milyon yıl önce), çoğu volkanik kayalarla aşınmış veya örtülmüş olan kireçtaşı ve kumtaşı tortul tabakalarına katkıda bulunmuştur. Etiyopya'nın kuzeyinde ve Rift Vadisi'nin zeminlerinde daha genç tortul tabakalar bulunur. Senozoyik Dönemden (yani son 65 milyon yıl) gelen lav akışları, şimdi Etiyopya'nın kara yüzeyinin üçte ikisini yaklaşık 300 metre ila yaklaşık 3.000 metre arasında değişen bir bazaltik katmanlar oluşturdu. Rift Vadisi, Eritre ile kuzey sınırından Kenya ile güney sınırına kadar ülkenin tam ortasından geçen muhteşem bir graben (büyük bir tektonik oluk) oluşturur.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER