Faroe Adaları Çiçek Siparişi


faroe adaları çiçek gönder

Faroe Adaları Çiçek Siparişi


Faroe Adaları, Danimarka'ya bağlı bir ülkedir. 1948 yılında kurulmuş özerk bir yerel yönetime sahiptir. Keçileri ile meşhur olan bu ülke, keçi ülkesi olarak da anılılır. Başkenti Tórshavn'dır. Resmi dili Faroece ve Dancadır. Başkent: Tórshavn, Alan: 1.399 km² Nüfus: 49.469 (2013) Başbakan: Aksel V. Johannesen, Kıta: Avrupa

Faroe Adalarına çiçek göndermek

Faroe Adaları, Kuzey Atlantik Okyanusu ile Norveç Denizi arasında, İskoçya ve İzlanda arasında yaklaşık 18 dağlık adadan oluşan bir takımadadır. Toplam arazi alanı 1.399 kilometrekare, denizcilik ekonomik bölgesi 274.000 kilometrekareyi kaplıyor ve nüfus 50.000'in biraz üzerinde.
 
İsim önce Faereyiar olarak ortaya çıktı, yani muhtemelen ulusal sembol olan bir koç olan Sheep Adaları. İlk önce İrlandalı rahipler tarafından yerleşilen adalar Vikingler tarafından sömürgeleştirildi ve Norveç kralı tarafından Hıristiyanlaştırıldı. 13. yüzyılda başlayan ancak hiç tamamlanmayan Gotik katedralin kalıntıları Kirkjubøur'da. Faroes, 1035'te Norveç eyaleti oldu ve 1380'de Norveç'in geri kalanıyla Danimarka'ya geçti. 1709'da idari olarak Norveç'ten ayrılanlar, Zelanda piskoposluğuna bağlandı ve ekonomik kalkınmayı engelleyen bir Danimarka kraliyet ticaret tekeli haline geldi.
 
Faroe Adaları vulkanik kökenlidir ve Paleojen döneminde büyük Thulean Platosu'nun bir parçası olan toleitik bazalt lavları hakimdir.
İnce bir moren veya turba toprağı ile kaplanmış volkanik kayalardan oluşan adalar, Eystur Adası'ndaki 882 metre Slalala Dağı'nda en yüksek olan dik uçurumlarla ve dar vadilerle ayrılmış düz zirvelerle yüksek ve dayanıklıdır. Kıyılar fiyortlarla derinden girintilidir ve adalar arasındaki dar geçitler güçlü gelgit akımları ile ajite edilir.
 
Coğrafi uzaklıkları nedeniyle Faroe Adaları biraz egzotik olarak algılanabilir. En yakın komşularına ulaşmak için yüzlerce kilometre yol kat etmelisiniz, ancak aslında dünyanın en zengin iki kıtası arasındaki nakliye şeridinde stratejik bir konumdalar ve Kuzey'deki büyük şehirlerden sadece birkaç saatlik uçuş yapıyorlar. Avrupa.
 
Faroe adalarına flora çiçek ile hediye gönderebilirsiniz.
 
İklim okyanus ve ılımandır, sıcaklık ve az sis ve yağmurda çok az değişiklik vardır; yıllık yağış toplamı 1.600 mm'dir. Sıcak Kuzey Atlantik Akımı limanlarda buz tutmaz. Doğal bitki örtüsü yosun, ot ve dağ bataklığıdır. Adalar, serin yazlar, güçlü batı rüzgarları ve sık sık galeriler nedeniyle doğal olarak ağaçsızdır, ancak korunaklı tarlalara bazı cesur ağaçlar dikilmiştir. Kara kurbağası, sürüngen veya yerli kara memelisi yoktur; tavşan, sıçan ve fareler gemilere geldi. Deniz kuşları çok sayıdadır ve daha önceki zamanlarda ekonomik açıdan önemliydi - yiyecek olarak martı ve tüyler için kuş tüyü.
 
1900'den bu yana, adaların ekonomisi, özellikle dondurulmuş ve kurutulmuş morina ihracatı olmak üzere, balıkçılık ve ilgili endüstrilere dayalı olarak tarımdan (öncelikle koyun yetiştiriciliğinden) değişmiştir. Balık avı takviyeleri arasında kümes hayvanları ve koyun yetiştiriciliği vardır - yün hala küçük, ev tabanlı bir eğirme ve örme endüstrisinde kullanılmaktadır. Arazinin azı ekili; ana ürün koyun otudur. Yakıtlar, temel imalatçılar ve nakliye ekipmanları en büyük ithalatı oluşturmaktadır. Ana liman Tórshavn'da ve Vágar'da bir havaalanı var. Danimarka, İzlanda ve yaz aylarında Shetland Adaları ile düzenli nakliye hizmetleri vardır. 1990'ların ortalarında adalar, Danimarka'ya ciddi bir göç veren ciddi bir ekonomik kriz yaşadı. 1997-98 yıllarındaki iyileşmeden sonra birçoğu geri döndü.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER