Feke çiçekçi, feke çiçek gönder, feke hediye siparişi, feke hediye gönder


adanaÇiçek----adana çiçek yolla ------------------------- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. Adana ili ve belirtilen ilçeler İçerisinde istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adana çiçek siparişi


Adana Feke ilçesi için bu sayfadan online çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Feke çiçek gönder

Feke küçük bir şehir ve bir ilçesi olan Adana'nın ait Türkiye , Adana kentinden 122 km, deniz seviyesinden 620 m'ye, çekici ormanlık dağın yamacında küçük bir kasaba. 

 
Tarih 
Bölge, MÖ 16. yüzyılda Hititler , MÖ 6. yüzyılda Persler , MÖ 333'te Büyük İskender tarafından fethedilmiş ve daha sonra Romalılar ve Bizanslıların eline geçmiştir .
 
 
Feke , Adana'nın hemen kuzeyindeki Toros dağlarını geçmeyi emreder ve ilk olarak Bizans döneminde bir kale inşa edilmiştir. Adı daha sonra Vahka ve o zamandan beri bugünkü yazıma mutasyona etmiştir
 
Feke Çiçek siparişi
 
10. yüzyılda başlayan Bizans hükümeti zorla yerleşmiş Ermenileri içine Kilikya Suriye ile sınır muhafızları olarak hareket etmek. Manzikert Savaşı'ndan sonra Küçük Asya'daki Bizans yönetiminin çöküşüyle, Kilikya'daki Ermenilerin kendilerini savunmaları için düştü ve 1097/98'de bu kaleyi ele geçirdiler ve Yunan surlarının çoğunu yeniden inşa ettiler. Daha sonra Ermeni Kilikya Krallığı'nın hükümdarı olan Rubenid baronları için önemli bir kale oldu . Memeliler ve sonra Osmanlılar tarafından ele geçirildi .
 
Kalenin altında iki katlı bir erken Bizans kilisesi ve geç antik / ortaçağ kasabasının heybetli kalıntıları vardır. 
 
Feke hediye gönder
 
Etkileyici devre duvarları, kuleleri ve kalenin tonozlu odaları, esasen daha erişilebilir batı tarafını çevreleyen uzun bir dağlık çıkıntının üzerine yerleştirilmiştir. [4] Şeffaf uçurumlar doğu savunması için ihtiyaç engelledi. Bir sarma merdiveni ve ayrıntılı bir bükülmüş girişten oluşan dış kapı evi zirveye çıkar. Burada okçular için sarnıçlar, yerleşim bölgeleri ve gömülü boşluklar var. Dış duvarların çoğu, iyi hazırlanmış kenar boşluklarına sahip tipik Ermeni paslı kesme taştır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER