Fiji Çiçek Siparişi


fiji çiçek gönder

Fiji Çiçek Siparişi


Fiji Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesidir. Fiji Adaları Cumhuriyeti, Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan bir dizi adadan oluşur. Ülke 215'sı ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan ibarettir. Başkent: Suva, Cumhurbaşkanı: George Konrote, Nüfus: 881.065 (2013) Para birimi: Fiji doları, Kıta: Okyanusya

Fiji çiçek göndermek

Resmi olarak Fiji Cumhuriyeti olarak adlandırılan Fiji, Okyanusya'da Hawaii ve Yeni Zelanda arasında bulunan bir ada grubudur. Fiji, 110'u yerleşik 332 adadan oluşuyor. Fiji, en gelişmiş Pasifik ada ülkelerinden biridir ve mineral çıkarma ve tarıma dayalı güçlü bir ekonomiye sahiptir. Fiji, tropikal manzarası nedeniyle popüler bir turizm merkezidir. Batı Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'dan ulaşmak oldukça kolaydır.
 
Fiji ilk olarak yaklaşık 3.500 yıl önce Melanesian ve Polinezya yerleşimciler tarafından yerleşti. Avrupalılar 19. yüzyıla kadar adalara gelmediler, ancak varışlarında adalardaki çeşitli yerli gruplar arasında birçok savaş başladı. 1874'te böyle bir savaştan sonra, Cakobau adlı bir Fiji kabile şefi, adaları İngilizlere çekti ve resmi olarak Fiji'de İngiliz sömürgeciliğine başladı.
 
İngiliz sömürgeciliği altında Fiji, tarla tarımının büyümesini yaşadı. Yerli Fiji gelenekleri de çoğunlukla korunuyordu. II. Dünya Savaşı sırasında Fiji askerleri İngiliz ve Müttefiklerine Solomon Adaları'ndaki savaşlarda katıldı.
10 Ekim 1970'te Fiji resmen bağımsız oldu. Bağımsızlığının ardından, Fiji'nin nasıl yönetileceği konusunda düşmanlıklar vardı ve 1987'de Hindistan liderliğindeki bir siyasi partinin iktidara gelmesini önlemek için askeri bir darbe gerçekleşti. Bundan kısa bir süre sonra ülkede etnik düşmanlıklar vardı ve 1990'lara kadar istikrar sağlanamadı.
 
1998 yılında Fiji, hükümetinin çok ırklı bir kabine tarafından yönetileceğini belirten yeni bir anayasa kabul etti. Ertesi yıl, Fiji'nin ilk Hindistan başbakanı Mahendra Chaudhry göreve başladı. Bununla birlikte, etnik düşmanlıklar devam etti ve 2000 yılında silahlı askerler 2001 yılında seçime neden olan başka bir hükümet darbesi düzenledi. O yılın Eylül ayında Laisenia Qarase, etnik Fiji kabinesi ile başbakan olarak yemin etti.
 
Fiji'ye çiçek göndermek için bu sayfaya bakabilirsiniz.
 
Bununla birlikte, 2003 yılında Karase hükümeti anayasaya aykırı ilan edildi ve bir kez daha çok ırklı bir kabin kurma girişimi oldu. Aralık 2006'da Karase görevden alındı ​​ve geçici başbakan olarak Jona Senilagakali atandı. 2007 yılında, Frank Bainimarama, Senilagakali'nin istifa etmesi ve başbakan olması nedeniyle Fiji'ye daha fazla askeri güç getirdi ve 2009'da demokratik seçimleri reddetti.
 
Fiji, doğal kaynaklar açısından zengin ve popüler bir turizm merkezi olduğu için herhangi bir Pasifik ada ülkesinin en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Fiji'nin kaynaklarından bazıları orman, mineral ve balık kaynaklarını içerir. Fiji'de sanayi büyük ölçüde turizm, şeker, giyim, kopra, altın, gümüş ve kereste üzerine kuruludur. Buna ek olarak, tarım Fiji ekonomisinin büyük bir parçasıdır ve başlıca tarım ürünleri şeker kamışı, hindistancevizi, manyok, pirinç, tatlı patates, muz, sığır, domuz, at, keçi ve balıktır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER