Fildişi Sahilleri Çiçek Siparişi


fildişi sahilleri çiçek gönder

Fildişi Sahili Çiçek Siparişi


Fildişi Sahili ya da resmi adı ile Fildişi Sahili Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı kısmında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını Mali, Burkina Faso, Gana, Liberya ve Gine oluşturmaktadır. Başkent: Yamoussoukro, Nüfus: 20,32 milyon (2013) Para birimi: Batı Afrika CFA frangı, Kıta: Afrika, Resmi dili: Fransızca

Fildişi sahili çiçek göndermek

Afrika'nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen, Fildişi Sahili olağanüstü kültürel zenginliğe sahip bir ülkedir. Güney kıyı alanı son birkaç on yılda bir refah ve modernizasyon arketipi olarak hizmet ederken, Fildişi Sahili'nin kuzey ve batı bölgeleri iki büyüleyici ve hayati geleneksel kültüre ev sahipliği yapmaktadır - Senufo ve Dan.
 
Zemin, kıyıdan uzaklaştıkça sürekli yükselir ve ülkenin kuzey yarısı, deniz seviyesinden en fazla 300 metre yüksekte olan yüksek savanadan oluşur. Liberya ve Gine ile batı sınırının çoğu, en yüksek noktası Nimba Dağı olan 1.752 metre de Nimba Sırasını gören dağ sıralarıyla şekillenir, üç ülkenin sınırlarının buluştuğu Mount Nimba Sıkı Tabiatı Koruma Alanı'nda bulunur.
 
Ülke dört doğal bölgeden oluşur. Kıyı saçakları, doğu yarısında lagünlerle süslenmiş, en fazla 40 mil genişliğinde bir toprak şeridinden oluşur. Denizden erişim, sörf ve uzun bir denizaltı kum barıyla zorlaşıyor. Kıyı kenarlarının arkasında, bir asır öncesine kadar 200 metreden daha geniş bir sürekli alan oluşturan ekvatoral orman bölgesi yatıyor. Şimdi tepe, Abidjan'ın biraz kuzeyinde ve üssü Liberya sınırı boyunca uzanırken, kabaca üçgen şeklinde bir alana indirgenmiştir. Bu üçgenin doğusunda yer alan ekili orman bölgesi, özellikle Gana sınırı boyunca ve Bouaké çevresindeki alanda ekili alanlar için kısmen temizlenmiş orman alanlarından oluşmaktadır. Dördüncü bölge, kuzey ova, hayvancılık için elverişli açık zemin sunan seyrek nüfuslu bir platodan oluşur. Bu bölgede yaklaşık 4.500 mil kare (11.650 kilometrekare), 1983 yılında UNESCO Dünya Mirası alanı olarak belirlenen Komoé Milli Parkı'nın oluşturulması için bir kenara bırakıldı.
 
Türkiyenin bir numaralı çiçek firması Flora Çiçek ile Fildişi Sahillerine çiçek gönderebilirsiniz.
 
Fildişi Sahili, Gine sahil altının 17. ve 18. yüzyıl gelişiminde ve köle ticaretinde önemli olamayacak kadar batıya uzanmaktadır. 1842'de kıyı bölgesi üzerinde bir Fransız kontrolü altında kaldı, iç mekan yüzyılın sonuna kadar Avrupa kontrolünden uzak kaldı. Fildişi Sahili'nin modern dava merkezi siyasi figürü, İkinci Dünya Savaşı sonrası milliyetçi nedenin erken lideri Felix Houphouet-Boigny'dir. Houphouet-Boigny, 1960 yılında Fransa'dan bağımsız olması üzerine cumhurbaşkanı oldu 1993 1993 Aralık Aralık ayında ölümüne kadar bu pozisyonda kaldı. Fildişi Sahili, eski sömürgeci güçlerle yakın işbirliği yapıyor. 1980'lerde ülke ekonomisi acı çekmeye başladı ve bugün Fildişi Sahili ekonomik ve politik canlılığı korumak için mücadele ediyor.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER