Gibraltar(cebelitarık) Çiçek Siparişi


gibraltar çiçek gönder

Gibraltar Çiçek Siparişi


Cebelitarık, Akdeniz' in girişinde, İber Yarımadası' nın güney ucunda yer alan Britanya Denizaşırı toprağıdır. Alan: 6,8 km² Kuruluş tarihi: 4 Ağustos 1704 Telefon kodu: +350 Nüfus: 30.001  Birleşmiş Milletler, Kıta: Avrupa Resmi dili: İngilizce

Gibraltar (Cebelitarık) çiçek göndermek

Cebelitarık, İspanya'nın güneyinde İber Yarımadası'nın güney ucunda bulunan bir İngiliz denizaşırı bölgesidir. Cebelitarık, Akdeniz'de sadece 2,6 mil karelik bir alana sahip bir yarımadadır ve tarihi boyunca Cebelitarık Boğazı (Fas ile Fas arasındaki dar su şeridi) önemli bir “chokepoint” olmuştur. Bunun nedeni, dar kanalın diğer alanlardan kesilmesinin kolay olması ve böylece çatışma zamanlarında geçişi "boğma" yeteneğine sahip olmasıdır. Bu nedenle, Cebelitarık'ı kimin kontrol ettiği konusunda sık sık anlaşmazlıklar olmuştur. Birleşik Krallık bölgeyi 1713'ten beri kontrol etmektedir, ancak İspanya aynı zamanda bölge üzerinde egemenlik iddiasında bulunmaktadır.
 
Süveyş Kanalı'nın 1869'da açılmasıyla birlikte, Cebelitarık stratejik önemi arttı ve bir provizyon limanı olarak konumu büyük ölçüde artırıldı. II. Dünya Savaşı'ndan beri İngiliz askeri garnizonu ve deniz tersanesi Cebelitarık ekonomisinin önemli bir parçası olmaya devam etti ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü'nün (NATO) deniz operasyonları genellikle liman tesislerini kullanıyor.
 
Cebelitarık'ın yayları veya nehirleri yoktur. Katalan ve Sandy körfezlerinin üzerinde bir kum yamaçları alanı, bir zamanlar Cebelitarık için tek içme suyu kaynağı olan yağmur yakalama alanı sağlamak için üzerine tabakalanmıştır. Su, Kayaya püskürtülen birkaç tankta depolandı. Yağmur suyu daha sonra isthmus üzerindeki kuyulardan pompalanan veya denizden damıtılmış su ile karıştırıldı. Su toplama havzası, 1980'lerde inşa edilmiş bir tuz giderme tesisinin genişletildiği 1990'larda bir içilebilir su kaynağı olarak kullanılmayı bıraktı, ancak yine de bir hizmet rezervuarı olarak kullanılıyor. Cebelitarık sıcak, nemli ve neredeyse yağmursuz yazlara sahiptir; ılıman kışlar, genellikle yeterli yağış görülür; ve ılık, orta derecede yağmurlu, geçiş mevsimleri. Bölge güçlü doğu rüzgarlarına tabidir.
 
Flora çiçek ile Gibraltar'a çiçek göndrebilirsiniz.
 
Yarımadada yer olmaması nedeniyle tarım yoktur. Az miktarda hafif sanayi vardır - tütün, içecekler, konserve - ancak ana gelir kaynakları gemilerin ve askeri personelin sağlanması, turizm ve yeniden ihracat ticaretidir. Turizm, otel ve plaj tesislerinin ve kumar casinolarının geniş çaplı genişlemesi ile teşvik edilmiştir. Liman tesisleri batı kıyısının çoğunu ve denizden geri kazanılan bir bölümünü kaplar. Gelir vergileri ve gümrük vergileri Cebelitarık'ın gelirinin çoğunu üretir. Birleşik Krallık önemli miktarda kalkınma yardımı sağlamaktadır. Başlıca harcamalar sosyal hizmetleri, bayındırlık işlerini ve belediye hizmetlerini içerir. Cebelitarık, 1973 yılında Birleşik Krallık ile Avrupa Ekonomik Topluluğuna (daha sonra Avrupa Birliği [AB] başardı) katıldı. Para birimi Cebelitarık poundudur.
 
Yolcu ve yük gemileri Cebelitarık limanında durur ve her gün Fas'ın Tangier limanına feribot seferleri yapılır. Cebelitarık uluslararası bir havaalanına sahiptir ve düzenli uçuşlar bölgeyi Londra, Tangier ve diğer birçok yere bağlar. Yarımada, taşıt trafiği için bir yol sistemine ve Kaya içinde bir tünel sistemine sahiptir. Bir teleferik, sırtın merkez zirvesine çıkar. Birleşik Krallık Schengen Anlaşması'na taraf olmadığından, La Linea ve Cebelitarık arasındaki geçiş, Batı Avrupa'da kalan az sayıdaki kontrollü iç sınırlardan biridir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER