Gölbaşı çiçek siparişi


Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. adıyaman ili istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Adıyaman çiçek siparişi


Gölbaşı Çiçek Siparişi

Gölbaşı Adıyaman, cumhuriyet dönemine kadar “Hisn-i Mansur” olarak biliniyordu. Tarih boyunca Hititler, Mittaniler, Urartus, Asuriler, Medler, Persler, Büyük İskender ve Kommagene dahil olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Adıyaman, 11. yüzyılda Selçuklu Türkleri, Haçlı Seferleri ve Memlükler dönemini, 12. yüzyılda Anadolu Selçukluları, İlhanlı ve Memlükler dönemlerini yaşamıştır. 1516 yılında Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı İmparatorluğu tarafından ilhak edildi. Bölgede, Hellenistik dönem, Romalılar ve Bizans döneminden gelen İslami Türk mirasına ait parçalar, yapılar ve örnekler bulunmaktadır. Aşağı Fırat Projesi ile birlikte 1978 yılında başlayan kurtuluş çalışmaları sırasında elde edilen bu varlıklar Adıyaman Müzesi'ne yerleştirildi.
 
Merkezdeki tarihi yerler arasında Kale, Çarşı Camii, Eski Saray Camii, Kap Camii ve 14. yüzyıldan kalma Büyük (Ulu) Camii bulunmaktadır.
 
Gölbaşı çiçek siparişi 
 
Gölbaşı Adıyaman kalesi, şehri Bizans saldırılarına karşı savunmak için Halife Omayyad Komutanı Munsur Ibn-i Cavene tarafından yaptırılan insan yapımı bir tepenin üzerine yerleştirilmiştir. Şimdi yıkılan bir ayakta kalan kalenin üç ana kapısı var. Bugün bu kale bir park.
 
Gölbaşı çiçekçileri 
 
Bugün Pirin olarak adlandırılan Perre antik kenti Adıyaman'a 5 km uzaklıktadır. Bazı insan kabartmaları bulunan kayalarda şehir kalıntıları ve 208 mağara tarihsel öneme sahiptir.
 
Gölbaşı Adıyaman Müzesi'nde çeşitli tarihi dönemlere ait arkeolojik ve etnografik buluntularda bulacaksınız. Müze pazartesi günleri hariç her gün açıktır.
 
İlde Nemrud Dağı tümülüsü, Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Samsat, Arsameia, Dikilitaş, Kahta, Göksu Köprüsü ve kaya mezarları görülmeye değer diğer yerlerdir. Bunlar hakkında daha fazla bilgi için, 
 
Gölbaşı çiçek siparişi
 
 
Alışveriş için renkli bir yer, yerel el sanatları, kilimler, kilimler ve sırt çantaları bulabileceğiniz Oturakçi Çarsisi'dir.
 
Gölbaşı Adıyaman ili toprakları, Güneydoğu Toros Sırasının yamaçlarından Fırat'a kadar 7.614 kilometrekarelik bir alana yayılmaktadır. 1997 Nüfus Sayımına göre nüfusu 678.999'dur. İdari ilçeleri merkezi Adıyaman, Kahta, Gölbaşı, Besni, Çelikhan, Gerger, Samsat, Sincik ve Tut'tur. Türkiye'nin en verimli nehri Fırat, ilin güney ve doğu sınırlarını oluşturmaktadır.
 
Gölbaşı çiçekçi
 
İl ağırlıklı olarak mahsul yetiştiriciliği ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ekili arazi, ilin toplam topraklarının dördüncüsünü oluşturmaktadır. Başlıca ürünler buğday, arpa ve mısırdır. Eskiden önemli bir gelir kaynağı olan bağların yerini fıstık bahçeleri aldı.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER