Guatemala çiçek siparişi


Guatemala çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Guatemala çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Guatemala çiçek siparişi


Guatemala Çiçek Göndermek

Guatemala, Orta Amerika'nın üçüncü büyük ülkesidir. 42.042 mil karelik bir alanı kaplar ve onu Tennessee büyüklüğünde yapar. Ülke Meksika, Belize, Honduras ve El Salvador ile sınırları paylaşıyor. Guatemala’nın nispeten küçük alanı içinde, deniz seviyesinden 4.200 metreden daha yükseklere kadar 14 farklı ekosistem bulunur.
 
Birçok insan Guatemala'yı, kısmen doğru olan, bunaltıcı tropikal bir ülke olarak düşünüyor. Sıcak tropik sahil ortamları ve sıcak ova ormanları barındırırken, ülkenin merkezinde dağlardan ve volkanlardan oluşan sağlam bir omurga vardır. Tropik bölgelerde, yükseklik çoğunlukla iklimi belirler ve bu kesinlikle Guatemala'da geçerlidir. Sıcaklıklar yüksekliğe çıktıkça önemli ölçüde düşer ve yağış, bir dağ zincirinin hangi tarafında olduğunuza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Tüm bunlar baş döndürücü bir manzara dizisine dönüşerek Guatemala'yı keşfetmek için bir zevk haline getiriyor.
 
Guatemala hükümetleri, 1820'lerde İspanya'dan bağımsız olduktan sonra 1985'te demokratik yönetim altına girene kadar otoriter yönetim ve askeri rejimlerle uzun bir hükümet tarihine sahipti. 1954'ten itibaren, Guatemala hükümetleri 36 yıl süren iç savaşı tetikleyen zorlu gerilla muhalefeti ile karşı karşıya kaldı. Savaş yıllarında Guatemala Kızılderililerinin mücadeleleri, Quiché Maya ve Latin Amerika'daki yerli halkın savunucusu Rigoberta Menchú 1992'de Nobel Barış Ödülü'nü kazandığında aydınlandı.
 
Doğudan akan Motagua Nehri ve batıdan akan Cuilco, güney Guatemala'nın volkanik arazisi ve orta bölümünün sierraları arasındaki sınır görevi gören yapısal bir oluktan zıt yönlerde geçmektedir. Sierra bölgesi, Usumacinta Nehri yoluyla esas olarak kuzeyden Meksika Körfezi'ne akan büyük nehirler tarafından boşaltılır. 250 millik (400 km) uzunluğundaki Motagua Nehri, doğuya doğru Karayiplere doğru akan bir dizi ırmağın en uzunudur. Birkaç küçük nehir Pasifik Okyanusu'na akar. Petén bölgesinin büyük kısmı su altı su akışı ile boşaltılır.
 
Kültürel özelliklere dayanarak, nüfus iki ana etnik gruba ayrılır - Guatemala'daki Hintlilerin büyük çoğunluğunu oluşturan ve çeşitli kültürler oluşturan Ladinos ve Maya. Ladinos (mestizos) karışık İspanyol-Maya kökenli olanları içerir ve toplam nüfusun yarısını ve beşte birini oluşturur, Maya ise ülke nüfusunun beşte ikisini oluşturur. Livingston ve Puerto Barrios'in kuzeydoğu liman kentlerinde güney Guatemala ve Garífuna'da (karışık Afrika ve Karayip kökenli insanlar; eski adıyla Siyah Karibler olarak adlandırılan) çok az sayıda İspanyolca konuşan Xinca vardır. Ataları 18. yüzyılda Orta Amerika kıyılarına Karayip adalarından göç etti. Yalnızca İspanyolca konuşan Ladino'lar daha ticari ve politik olarak etkili gruplardır ve kentsel nüfusun çoğunu oluştururlar.
 
Flora çiçek ile Guatemala'ya çiçek siparişi verebilirsiniz.
 
Ülke oldukça çeşitli coğrafi bölgelere ayrılmıştır. Volkanik yaylalar ülkenin merkezinden batıdan doğuya doğru Meksika'dan El Salvador'a kadar uzanıyor. Yükseklik, Salvador sınırına yaklaşma eğilimindedir. Las Verapaces'in doğu bölgesi büyük ölçüde dağlıktır, ancak büyük ölçüde kireçtaşından oluşur. Kuzey sınırlarında bulunan bu alanın ilginç bir özelliği, Çin'in bazı bölgelerinde olduğu gibi küçük, ormanlık kireçtaşı tepelerinin varlığıdır. Guatemala Şehrinden Honduras'a doğru uzanan araziye büyük ölçüde kaktüsle kaplı yarı kurak yaylalar hakimdir.
 
Izabal bölümündeki Karayip kıyılarına daha yakın olan arazi bir kez daha gürleşir ve büyük ölçüde muz tarlaları ile doldurulur. Karayip kıyı şeridinin küçük bir şeridi Honduras sınırı ve Belize arasında uzanır, ancak beyaz kumlu plajlar, bataklıklar ve bazı etkileyici tropikal yağmur ormanları vardır. Küçük dağlar Karayip kıyı bölgesinin bazı bölümlerine serpiştirilmiştir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER