Güney kıbrıs çiçek siparişi - G. Kıbrısa çiçek gönderin - Çiçekçi G.Kıbrıs Rum Kesimi


Güney Kıbrıs Rum Kesimi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Güney kıbrıs çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Güney Kıbrıs çiçek


Güney Kıbrıs Rum Kesimi Çiçek Göndermek

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ya da Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Kıbrıs adasının de facto olarak sadece güneyinde bulunan ve de jure olarak adanın tek egemeni olan Kıbrıs Cumhuriyeti'ne Türkiye Cumhuriyeti ve de facto yönetim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından verilen isim.

16 Ağustos 1960 yılında kurulan ve 1974 yılındaki Kıbrıs Harekâtı'ndan sonra de facto olarak ikiye bölünen Kıbrıs Cumhuriyeti, Türkiye tarafından sadece güneyin egemenliğini kontrol ettiği için Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ya da sadece Kıbrıs Rum Kesimi olarak tanınır. Bu isimleri dünya üzerinde sadece Türkiye ve de facto bir ülke olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kullanmaktadır. Uluslararası statüde bir geçerliliği yoktur.

Mevcut Kıbrıs Cumhuriyeti hükûmeti, tüm adanın hâkimi olduğunu, kuzeyde kalan topraklarının Türkiye'nin işgali altında olduğunu belirtmektedir. Ayrıca kontrolü dışında olan ve hak iddia ettiği kuzey topraklarının siyasi tüm temsilcilerini, vatandaşlarına seçtirmekte ve kendisi atamaktadır.

1960 kurucu anayasasında bir çok değişiklik yapıldığı halde adanın tek egemeni olarak kendilerini göstermek adına[kaynak belirtilmeli] çift resmi dil gibi bazı önemli konularda değişiklik yapılmamıştır. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan ülke, sadece Lefkoşa, Limasol, Larnaka ve Baf bölgelerini yönetebilmektedir. Adanın iki tarafını birleştirmek için yapılan çalışmalardan sonuncusu Annan Planı'nın, Kıbrıslı Türkler tarafından referandumda kabul edilmesine rağmen, Kıbrıs Rum halkı referandumda reddedince adanın birleşmesi gerçekleşmedi.
 

Kıbrıs, Akdeniz'de bulunan bir ada ülkesidir. Ada, birçok Doğu ve Batı imparatorluğu arasında ideal bir yerdeydi. Sonuç olarak, ada, tarihi boyunca Eski Mısır, İran, Antik Yunanistan ve Roma İmparatorluğu dahil olmak üzere birçok büyük antik medeniyetin bir parçasıydı. MS 364'ten itibaren Kıbrıs 800 yıl boyunca Bizans İmparatorluğu tarafından yönetildi.
 
12. yüzyıldan başlayarak, ada 1500'lerde Osmanlı İmparatorluğu'nun kontrolü altına girene kadar birkaç kez el değiştirdi. 1878'de Büyük Britanya adayı ele geçirdi ve 1925'te resmi bir İngiliz kolonisi haline getirdi.
 
Flora çiçek ile Güney Kıbrıs Rum kesimine çiçek gönderebilirsiniz.
 
1960 Kıbrıs bağımsızlığını Büyük Britanya'dan aldı. Ancak ülkedeki farklı gruplar anlaşılamadı. 1974'ten itibaren Kıbrıs iki bölüme ayrılmıştır. Bir tarafı hükümet, diğeri Kıbrıslı Türkler tarafından kontrol ediliyor. Güneyde Yunanca, kuzeyde Türkçe konuşulur. İki taraf arasında Birleşmiş Milletlerin barışı koruma gücüne sahip olduğu bir tampon bölge var. Bu garip duruma rağmen, Kıbrıs adası 2004 yılında Avrupa Birliği'ne üye oldu.
 
Engebeli Kıbrıs adası, bir tencereye benziyor ve sap ana kısımdan kuzeydoğuya uzanıyor. Yaklaşık 640 km'lik sahil şeridinin genel deseni, uzun kumlu plajları olan girintili ve kayalıktır. Batı kısmı beş parmaklı zirvesi için Pentadaktylos olarak da bilinen Girne Dağları, kuzey kıyısına paralel ve sadece iç kısımdan 160 km kadar uzanır. Doğu Akdeniz'deki büyük Alp-Himalaya zincirinin en güney aralığıdır; Bu geniş dağ kuşağının çoğu gibi, büyük ölçüde deforme olmuş Mezozoik kireçtaşı kütlelerinden oluşur.
 
Kıbrıs'taki büyük nehirler Troodos Dağları'ndan gelmektedir. En büyüğü olan Pedieolar, Mağusa Körfezi'ne doğru doğuya doğru akmaktadır; Serakhis kuzeybatıya ve Karyotiler kuzeyden Morphou Körfezi'ne akar; Kouris güneye Episkopi Koyu'na akar. Nehirler tamamen kış yağışlarından kaynaklanmaktadır; yazın kuru yollara dönüşürler. Adanın başlıca toprak tipleri Troodos ve Girne dağlarında bulunan kusurlu, çakıllı litosollerden ve Mesaoria Ovası'nda ve güneydoğu kıyısı boyunca bulunan tarımsal olarak üretken vertisollerden oluşur. Diğer, daha az verimli topraklar, solonchaks ve solonetz toprakları içerir. Bu ikincisi sadece adanın dört bir yanındaki izole tuzlu ceplerde bulunur.
 
Kuzey kıyısı boyunca, bitki örtüsünün büyük ölçüde yaprak dökmeyen ve zeytin, keçiboynuzu ve narenciye ağaçlarının bulunduğu dar verimli bir ova vardır. Troodos ürün yelpazesinde çam, cüce meşe, selvi ve sedir ormanı kaplamaları bulunmaktadır. Güney ve batı yamaçları geniş bağlarla dikilmiştir. Sonbahar ve ilkbahar arasında Mesaoria Ovası yeşil ve renklidir, bol miktarda kır çiçekleri, çiçekli çalılar ve çalılar vardır; ayrıca okaliptüs ve çeşitli akasya, selvi ve ova çamlarının bulunduğu ormanlık yamalar da vardır. Turuncu plantasyonlar, adanın Morphou çevresindeki kuzeybatı ucunu gösterir.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER