Haiti çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye /


Haiti çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Haiti çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Haiti çiçek siparişi


Haiti çiçek göndermek

Haiti Cumhuriyeti, Birleşik Devletler'den hemen sonra Batı Yarımküredeki en eski ikinci cumhuriyettir. Küba ile Dominik Cumhuriyeti arasında Karayip Denizi'nde bulunan küçük bir ülkedir. Ancak Haiti yıllarca politik ve ekonomik istikrarsızlık yaşamıştır ve dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. En son Haiti, altyapısına zarar veren ve binlerce insanını öldüren felaket, büyüklük 7.0 büyüklüğünde bir depremden etkilendi.
 
Nüfusu neredeyse tamamen Afrikalı kölelerden gelen Haiti, 1804'te Fransa'dan bağımsızlık kazandı ve Amerika'dan sonra Amerika'da sömürge yönetiminden kurtulmak için ikinci ülke oldu. Bununla birlikte, yüzyıllar boyunca, ekonomik, politik ve sosyal zorluklar ve bir dizi doğal afet, Haiti'yi kronik yoksulluk ve diğer ciddi problemlerle besledi.
 
Haiti, Hispaniola'nın geri kalanını kapsayan Dominik Cumhuriyeti, doğuya ve batısına Karayipler, kuzeye Atlantik Okyanusu ile sınırlanmıştır. Küba, Haiti'nin kuzey yarımadasının yaklaşık 80 km batısında, Atlantik'i Karayiplere bağlayan bir boğaz olan Rüzgâr Geçidi'nin karşısında yer alıyor. Jamaika, güney yarımadanın 190 km batısında, Jamaika Kanalı boyunca ve Büyük Inagua Adası (Bahamalar) yaklaşık 110 km kuzeyinde yer almaktadır. Haiti, Jamaika Kanalı'nın 55 km batısında, ABD tarafından yönetilmeyen adacık olan Navassa (Navase) Adası üzerinde egemenlik olduğunu iddia ediyor.
 
17. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar, doğal bitki örtüsünün çoğu tarım, otlatma ve tomrukçuluk için temizlendi. Ormansızlaşma, nüfus arttıkça 20. yüzyılda hızlandı ve bir zamanlar ülkeyi kaplayan ormanlar toplam arazi alanının küçük bir oranına indirildi. Bakir orman yamaları, uzun çamları içeren Massif de la Selle'de ve dev ağaç eğrelti otları ve orkide içeren yaprak dökmeyen bir ormanın Macaya Zirvesi'nin eteklerinde bulunduğu Massif de la Hotte'de kalır. Bayahondes (bir tür mesquite), kaktüsler ve akasyalar kuru ovalarda dikenli ağaçlar oluşturur. Ağaçları yakacak odun ve odun kömürü üretimi için aşırı sömürüldüğünden, sahildeki mangrov bataklıkları da hızla düştü.
 
Flora çiçek ile Haiti'ye çiçek göndermek çok kolay. Yapmanız gereken sadece Haiti sayfamızdan bir çiçek beğenerek sipariş oluşturmak.
 
Doğal bitki örtüsünün geri çekilmesiyle, yaban hayatı yaşam alanını ve barınağını kaybetti. Yaban domuzu, gine tavuğu ve yaban ördekleri artık mevcut değil, ancak caimans hala güney yarımadasının nehirlerinde yaşıyor ve genellikle avlandıkları Gonâve Adası'nda bazı flamingolar bulunuyor. Haiti'nin flora ve faunasını korumak için çok az şey yapıldı ve az sayıda ulusal veya bölgesel park kuruldu. Koruma önlemlerinin eksikliği, mercan oluşumları ve bunlarla ilişkili hayvan yaşamı için özellikle zarar verici olmuştur.
 
Haiti'nin resmi dini yoktur ve anayasa dini özgürlüğe izin vermektedir. Nüfusun yarısından fazlası Hıristiyanlığın egemen mezhebi olan Roma Katolikliği uygulamaktadır ve yaklaşık dörtte biri Protestan veya bağımsız Hıristiyan'dır. Kurtuluş teolojisi dini yaşamda, özellikle Port-au-Prince ve diğer kasabaların gecekondu bölgelerinde bir miktar etkiye sahip olmaya devam etmektedir. Haitili Roma Katoliklerinin çoğu, tanrıları (lwa) Batı Afrika dinlerinden türetilen bir din olan Vodou'nun (Voodoo veya Vodun) uygulayıcısıdır. Ancak, ülkenin Protestanlarının çoğu Hıristiyanlığın Vodou ile bağdaşmaz olduğunu düşünüyor. 19. yüzyılın başlarında (Metodistler, Piskoposlular ve Presbiteryenler) kurulan eski Protestan mezheplerine ek olarak, Baptistler, Yedinci Gün Adventistleri ve Mormonlar, Amerika Birleşik Devletleri'nin ülke.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER