Hindistan çiçek gönder - Hindistan çiçek siparişi - yurt dışı çiçekçi- uluslararası çiçek siparişi


Hindistan çiçek yolla - Hindistan çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Hindistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Hindistan çiçek siparişi


Hindistan çiçek göndermek

Hindistan, kıta kabuğu Hint alt kıtasını oluşturan Hint-Avustralya Tabakasının kuzey kısmı olan Hint Tabağı'nda yatıyor. Ülke, ekvatorun kuzeyinde 8 ° 4 'kuzey ila 37 ° 6' kuzey enlemi ile 68 ° 7 'doğu ila 97 ° 25' doğu boylamı arasında yer almaktadır. Toplam alanı 3.287.263 kilometrekare (1.269.219 km kare) ile dünyanın yedinci en büyük ülkesidir. Hindistan kuzeyden güneye 3.214 km (doğudan batıya) 2.933 km (1.822 mi) ölçer. Kara sınırı 15.200 km (9.445 mi) ve kıyı şeridi 7.516.6 km'dir (4.671 mi).
 
Hindistan, Güney Asya'nın büyük bölümünü kaplayan ülke. Başkenti Yeni Delhi'dir ve 20. yüzyılda Eski Delhi'nin tarihi merkezinin Hindistan'ın idari merkezi olarak hizmet vermek üzere hemen güneyinde inşa edilmiştir. Hükümeti, binlerce etnik grup ve muhtemelen yüzlerce dilden oluşan çok çeşitli bir nüfusu temsil eden anayasal bir cumhuriyettir. Dünyadaki toplam nüfusun yaklaşık altıda biri olan Hindistan, Çin'den sonra en kalabalık ikinci ülkedir.
 
Flora çiçek ile Hindistan'a çiçek gönderebilirsiniz.
 
Hindistan'ın geleneksel adı Hindistan Cumhuriyeti'dir. Hindistan adı, erken yerleşimcilerin evi olan vadiler olan İndus Nehri'nden türetilmiştir. Güneyde Hint Okyanusu, güneybatıda Arap Denizi ve güneydoğuda Bengal Körfezi ile sınırlıdır. Hindistan batıda Pakistan'lı topraklar, kuzeyde Butan, Çin Halk Cumhuriyeti ve kuzeydoğuda Nepal ve doğuda Bangladeş ve Burma ile paylaşıyor. Hindistan, 1,2 milyardan fazla nüfusu ile ikinci en kalabalık ülkedir.
 
Hindistan, dünyanın etnik ülkede en çeşitli ülkelerinden biri olmaya devam ediyor. Hindistan'ın birçok dini ve mezhep dışında Hindistan, sayısız kast ve kabileye ve birbirleriyle ilgisi olmayan birkaç dil ailesinden yüzlerce küçük dil grubuna ev kullanımı yapıyor. Müslümanlar, Hıristiyanlar, Sihler, Budistler ve Jainler de dahil olmak üzere dini azınlıklar topluca, Çin'deki tüm dosyalar nüfuslarını aşıyor. Çok çeşitli nüfusa bir ulus ruhu aşılamak için kasıtlı giriş alanları bulunuldu, ancak komşu gruplar arasındaki gerilimler kaldı ve zaman zaman şiddet patlaklarına neden oldu. Yine de sosyal mevzuat hafifletmek için “dokunulmaz” kastlar, aşiret nüfusu, kadınlar ve toplumun geleneksel olarak dezavantajlı kesimleri nedeniyle daha önce yapılan engeller. Bağımsızlık olarak, Hindistan, dünya kitlelerini galvanize edebilen ve yurtdışına Ülke, küresel meselelerde artan bir rol oynamıştır.
 
Hindistan, birçok insanın uzun zamandır görmesi gereken bir ülkedir ve bir kez daha gördükten sonra tekrar geri dönmek ister. Hindistan'ın şaşkına dönmemesi imkansız. Dünyanın hiçbir yerinde insanlık böyle yaratıcı kültürler, dinler, ırklar ve dillerdeki patlamalarda kendini göstermez.
Ülkenin her yönü, kendisini gölgede bırakan muhteşem dağlara kıyasla değerli, abartılı bir ölçekte sunuyor.
 
Tün dünya daki yaygın bayi ağı ile Flora Çiçek Hindistan'a çiçek teslimatı yapmaktadır.
 
Hindistan dünyanın en belirgin muson iklimi örneğini sunmaktadır. Hint muson sisteminin ıslak ve kuru mevsimleri, yıllık sıcaklık dalgalanmaları ile birlikte ülkenin çoğunda üç genel iklim dönemi üretir: Haziran ortasından Eylül sonuna kadar sıcak ıslak hava, Ekim başından soğuk hava Şubat ve sıcak kuru hava (normalde yüksek atmosferik neme sahip olsa da) yaklaşık Mart'tan Haziran ortasına. Bu sürelerin gerçek süresi, Hindistan'ın sadece bir bölümünden diğerine değil, aynı zamanda yıldan yıla birkaç haftaya kadar değişebilir. Genellikle önemli olan bölgesel farklılıklar, yükselme, rahatlama türü ve su kütlelerine yakınlık gibi bir dizi iç faktörden kaynaklanır.
 
Hindistan florası büyük şartlarda yağış dağılımını yansıtmaktadır. Tropikal geniş yapraklı yaprak dökmeyen ve karışık, yapraklar yaprak dökmeyen ormanlar yüksek yağış alan kullanmak yetişir; daha az yağışlı yağış nemi ve kuru yaprak döken ormanlar, çalı ormanı, otlak ve çöl bitki örtüsü bulunur. İğne yapraklı ormanlar Himalayalarla sınırlıdır. Ülkede yaklaşık 17.000 çiçekli bitki türü vardır. Alt kıtaların rahatlaması ve iklim engelleri nedeniyle fiziksel izolasyonu, önemli sayıda endemik flora ile sonuçlanmıştır.
 
Kabaca ülkenin dörtte biri ormanlıktır. Bununla birlikte, 20. yüzyılın sonlarından başlayarak, ormanların tükenmesi daha fazla tarım ve kentsel-endüstriyel gelişime yer açmak için önemli ölçüde hızlanmıştır. Bu aktivite birçok Hint bitki türünü olumsuz etkiledi. Yaklaşık 20 tür yüksek dereceli bitkinin nesli tükendiğine inanılmaktadır ve şimdiden 1.300 türün nesli tükenmekte olduğu düşünülmektedir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER