Çiçekçi Hırvatistan - Çiçek siparişi Hırvatistan - Flora Çiçek Türkiye garantisiyle Yurtdışı çiçek siparişi


Hırvatistan çiçek gönderimi - hırvatistan çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Hırvatistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Hırvatistan çiçek siparişi


Hırvatlar diğer Güney Slavlar gibi Balkanlara 7. yüzyılda yerleştiler ve 9. yüzyılda Hıristiyan oldular. Tarihteki ilk Hırvat Krallığı 925 yılında taç giyen Tomislav tarafından kuruldu ve IV. Petar Krešimir zamanında en geniş sınırlarına ulaştı. 1091 yılında Hırvat toprakları Macar kralı I. László'nun eline geçti. 15. yüzyılın sonlarında Hırvatlar Osmanlılarla karşı karşıya geldiler. 1526 yılında Macar Krallığı Mohaç Savaşı'nda Osmanlılara yenilerek çökünce 16. yüzyılda Hırvat topraklarının büyük bir bölümü Osmanlıların eline geçti. 17. yüzyılda Osmanlı Devleti zayıflamaya yüz tuttu. II. Viyana Kuşatması'nın başarısız kalması üzerine kuvvetlenen Avusturyalılar Hırvat topraklarını ele geçirmeye başladılar. Bundan sonra 20. yüzyıla kadar Hırvatların büyük bir bölümü Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun vatandaşlarıydı.


Yugoslavya devlet başkanı Josip Broz TitoI. Dünya Savaşı'nda Avusturya-Macaristan İmparatorluğu parçalandıktan sonra Hırvatlar Sırplar, Slovenler ve Boşnaklarla birleşerek Yugoslavya Krallığını kurdular. II. Dünya Savaşı sırasında 1941 yılında Yugoslavya Nazi Almanyası tarafından işgal edildi. Naziler Bosna-Hersek'i Hırvatistan'a bağlayarak Hırvatistan'da Ustaşa önderi Ante Pavelic'in yönetiminde faşist bir rejim kurdular. Faşistler Hırvatistan'da çok sayıda Yahudi, Sırp ve Çingene nüfusunu öldürerek ortadan kaldırdılar. 1944 yılında Hırvat kökenli Josip Broz Tito yönetimindeki Yugoslavya Komünist Partisi'nin üyesi olan Partizanlar Sovyet birlikleriyle ortak hareket ederek Ekim 1944'te Belgrad'ı ele geçirdiler ve yönetime el koydular.


Hırvatistan'ın ilk devlet başkanı Franjo TudjmanTito'nun başkanlığında kurulan ve sonradan Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti adını alan bu devlet Sosyalist görüşlü olmasına rağmen Moskova'dan bağımsız bir siyaset izledi. Tito 1980 yılında ölünceye kadar çeşitli dinleri ve etnik grupları içinde barındıran bu devlet barış içinde yaşamayı başardı. Ancak 1990'lara yaklaşırken SSCB'nin ve Doğu Bloku'nun parçalanması Yugoslavya'yı da etkiledi. Hırvatistan 1991 yılında bir referandum yaparak Yugoslavya'dan ayrıldığını ilan etti. Sırbistan'ın güdümündeki Yugoslavya ordusu Hırvatistan'a saldırdı. Ancak Bosna Savaşı'nın patlamak üzere olduğu 1992 yılının ilk günlerinde Yugoslavya'yla barış antlaşması imzalandı. Hırvatistan 22 Mayıs 1992 tarihinde Birleşmiş Milletler'e üye oldu.

Hırvatistan Bosna Savaşı boyunca Bosna-Hersek'teki Sırplara karşı Hırvat-Boşnak koalisyonunu destekledi. Nihayet NATO'nun bombardımanı ve uluslararası baskıların artması sonucu Bosna-Hersek devlet başkanı Aliya İzzetbegoviç, Hırvatistan devlet başkanı Franjo Tudjman ve Sırbistan devlet başkanı Slobodan Miloseviç anlaşma masasına oturdular. 21 Kasım 1995'de Dayton Antlaşması kabul edildi. 14 Aralık 1995'de bu antlaşmanın son halinin imzalanmasıyla birlikte Bosna Savaşı son bulmuş oldu
Nufus
Nüfusun çoğunluğu Hırvat'tır. Nüfus içindeki azınlıklar genellikle eski Yugoslavya devletlerinden gelenlerdir. En büyük 2. etnik grup Sırplardır. Din olarak yüzdeler; Katolik'leri 87.8%, Ortodoks 4.4%, Müslüman %1.3, Protestan %0.4, diğer %10.8 (1991).Ülkede %96 Hırvatça konuşulur. Okuma yazma bilenlerin oranı %97 olup erkeklerde okur-yazarlık %99'dur.

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER