Gaziantep islahiye çiçekçi, islahiye çiçek gönder, islahiye çiçek siparişi, islahiye hediye gönder


GAZİANTEP ÇİÇEK SİPARİŞİ -- NİZİP ÇİÇEK SİPARİŞİ-- ANTEPE ÇİÇEK Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir.Gaziantep ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz. şehir merkezi içerisinde her yere çiçek teslimatı ve belirttiğimiz her ilçeye teslimat yapıyoruz ....

Gaziantep çiçek siparişi


İslahiye çiçek gönder, Gaziantep ilinin çevresinde, 2000 nüfus sayımına göre, 30.000 civarında merkez nufusu olan, geçim kaynağı tarım olan bir ilçedir. 
 
İlçede üzüm festivalleri yapılmaktadır. İdilli, Köklü, Yeniköy, Kabaklar, Çerçevili, Telli (Banı Obası), Arpalı, koçcağız, Türkbahçe, Kırıkçalı, Yesemek ... köylerinden oluşmaktadırdır.
 
Akdeniz Bölgesinin doğu görünümü, Gaziantep İli`ne bağlı bir ilçe olan İslahiye`nin, ayrıntılı Merkez ilçe, doğu ve ayrıntılı Kilis, güney ve bazı Hatay, haritada Osmaniye, kuzey ve diğer Kahramanmaraş, gerekli de Suriye bulunmaktadır. Gaziantep`in batı kesiminde yer alan ilçe topraklarının batı ve doğusu engebeli, orta alanlarda ise düzlüktür. Nur yayınlarının doğu uzantıları, Sof (Kartal) Dağı bulunmaktadır. Güneybatı-kuzeydoğu arasında uzanır. Şu anda bu ova, Kahramanmaraş-Hatay çöküntüğinindır. Nur ve Sof Dağlarından doğan Asi Nehri`ne katılır. Bu akarsuların en önemlisi Karasu Çayı`dır. Tahtaköprü Barajı gereklidir. İlçenin doğal bitki örtüsünü makidir.Yüksek açılır (hınzırlı yaylası) ormanlık alanlara da rastlanır.
 
İlçenin deniz seviyesinden yapılmaktadır 518 m. olup, Gaziantep`e 88 km. uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.513 km2, toplam nüfusu ise 80.174`tür.
 
İklim özellikleri arasında Akdeniz iklimi ile Karasal iklim arasında geçiş özelliği gösterir. Daha çok Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bazı yıllar coğrafi konumu ve sıcaklık etkisiyle kışlar şiddetli geçer. Yazların şiddetli sıcak geçmektedir.
 
İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa yönelikdır. Yetiştirilen bitkiler, buğday, soğan, şeker pancarı, pamuk, arpa, baklagiller, zeytin, sarımsak, soya fasulyesi, mısır, Antep fıstığı ve üzümdür. Su boylarında sebzecilik yapılmaktadır. İlçenin dağlık kesimlerinde hayvancılık ve ormancılık ön plandadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi yetiştirilir. İlçe topraklarında boksit ve dolomit yatakları vardır.
 
İslahiye çiçek siparişi, Gaziantep ilinin en eski yerleşim alanlarından oluşur. Erken kalkolitik Çağda (MÖ.5500-5000) başladığını göre. Yöredeki Sakçagözü, Tilmen, Gedikli ve Zincirli`deki höyüklerde yapılan kazılar Geç Hitit önemlidir. MÖ.1400`lerde Luviler ve Hititler Samal`a yerleşmiş, daha sonra Aramiler, MÖ.800`lerin sonlarına doğru Asurlular buraya egemen olmuşlardır. MÖ.333`te Büyük İskender buraya kadar geldi ve yeni bir kent kuruyor. Romalı komutan Pompeius bu kente Nikopolis ismini vermiştir. Nikopolis, Roma`nın Suriye eyaletine bağlı oldu.
 
Partilerin yağmalamasından sonra şehir önemini yitirmiştir. Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Kodak ve Gavur Dağlarında 1865`te Fırka-i İslahiyye tarafında bir ordu değişikliği, bu arada bugünkü İslahiye 1865`te yeniden yapılandırılmıştır. Şehre islahiye ismi gereklidir (1866).
 
İslahiye Çiçekçi
 
Mondros Ateşkes Antlaşmasından sonra I.Dünya Savaşı`nın ardından İngilizler daha sonrada Fransızlar tarafından yürütülmektedir. Fransızların işgali için büyük kahramanlıklar gösteren İslahiye halkı Güvercin Geçidi mevkiinde Fransızları yenilgiye uğratmış ve bunun sonucu olarak da Fransızlar 13 Kasım 1920`de bölgeseleyi terk etmek zorunda olduğunuz gerekiyor. Ankara Antlaşması (20 Ekim 1921) ile Türkiye-Suriye sınırının yeniden çizilmesi içindir İslahiye sınırı da tespit edildi.
 
19. yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Cebelibereket (Osmaniye) bağlı bir kaza merkezi iken, 1933`te Cebelibereket kaldırılmış, Gaziantepılmışe ilçe olarak bağlanmıştır.
 
İlçede bugüne gelebilir tarihi eserler arasında; Nikopolis (İslahiye) kentinin kalıntıları, Akropol surları, Tilmen Höyük, Gedikli Höyük, Sakçagözü, Zincirli (Sam`al) Höyük, Kırışkal Höyük, Yesemek Köyü`ndeki Yesemek Açık Hava Müzesi bulunmaktadır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER