Jamaika Çiçek Siparişi


jamaika çiçek gönder

Jamaika Çiçek Siparişi


Jamaika çiçek göndermek

Jamaika, Karayip Denizi'nde bulunan Batı Hint Adaları'nda bir ada ülkesidir. Küba'nın güneyinde ve karşılaştırma için Connecticut'un hemen altında. Jamaika en geniş noktasında 234 km uzunluğunda ve 80 km genişliğindedir. Bugün, ülke popüler bir turizm merkezidir ve 2.8 milyonluk yerel nüfusa sahiptir.
 
Başkent: Kingston
Nüfus: 2.812.090 (2018)
Resmi Dil: İngilizce
Para birimi: Jamaika doları (JMD)
Hükümet Biçimi: Anayasal monarşi altındaki parlamenter demokrasi; bir ulus topluluğu
İklim: Tropikal; sıcak, nemli; ılıman iç mekan
Toplam Alan: 10.991 kilometrekare
En Yüksek Nokta: 2.256 metrede Blue Mountain Zirvesi
En Düşük Nokta: 0 metrede Karayip Denizi
 
Jamaika'nın ilk sakinleri Güney Amerika'dan Arawaklardı. 1494'te Christopher Columbus, adaya ulaşan ve onu keşfeden ilk Avrupalı ​​oldu. 1510'dan itibaren İspanya bölgede yaşamaya başladı ve o zamana kadar Arawaklar Avrupalı ​​yerleşimcilerle gelen hastalık ve savaş nedeniyle ölmeye başladı.
1655'te İngilizler Jamaika'ya geldi ve adayı İspanya'dan aldı. Bundan kısa bir süre sonra 1670 yılında, İngiltere Jamaika'nın tam resmi kontrolünü ele geçirdi.
 
Tarihinin çoğu boyunca, Jamaika şeker üretimi ile biliniyordu. 1930'ların sonlarında Jamaika, İngiltere'den bağımsızlığını kazanmaya başladı ve 1944'te ilk yerel seçimlerini yaptı. 1962'de Jamaika tam bağımsızlığını kazandı, ancak yine de İngiliz Milletler Topluluğu'nun bir üyesi olmaya devam ediyor.
 
Bağımsızlığının ardından Jamaika ekonomisi büyümeye başladı, ancak 1980'lerde ciddi bir durgunluk yaşandı. Ancak kısa bir süre sonra ekonomisi büyümeye başladı ve turizm popüler bir endüstri haline geldi. 1990'ların sonunda ve 2000'lerin başında, uyuşturucu kaçakçılığı ve buna bağlı şiddet Jamaika'da bir sorun haline geldi.
 
Bugün, Jamaika ekonomisi hala büyük ölçüde turizm ve ilgili hizmet sektörüne dayanmaktadır ve son zamanlarda çeşitli serbest demokratik seçimler yapmıştır. Örneğin, 2006 yılında Jamaika ilk kadın Başbakanı Portia Simpson Miller'ı seçti.
 
1494 yılında adayı ilk gören Kristof Kolomb, Santiago olarak adlandırdı, ancak Jamaika'nın orijinal yerli adı veya Xaymaca, ısrar etti. Columbus bunu “gözlerin korunduğu en adil ada” olarak görüyordu ve birçok gezgin hala Karayipler'deki en güzel adalardan biri olarak görüyor. Adanın çeşitli İspanyolca, Fransızca ve İngilizce yer adları sömürge tarihinin kalıntılarıdır. Halkının büyük çoğunluğu Avrupalı ​​sömürgecilerin getirdiği kölelerin torunları olan Afrika soyundan geliyor. Jamaika 1962'de Birleşik Krallık'tan bağımsız oldu ancak İngiliz Milletler Topluluğu'na üye.
 
İspanyol sömürgecileri, İngilizlerin 1655'te adayı istila etmesiyle yerli Taino halkını neredeyse yok etmişlerdi. İngiliz yerleşimcilerin nüfusu az kaldı, ancak şeker sitelerini çalışmak için çok sayıda Afrikalı köleyi getirdi. Bugün nüfus ağırlıklı olarak bu kölelerin torunlarından oluşuyor ve küçük bir kısmı karışık Afrika ve Avrupa kökenli insanlar. Sayıca daha da azı, atalarını Birleşik Krallık, Hindistan, Çin, Orta Doğu, Portekiz ve Almanya'ya kadar izleyen insanlardır.
 
İbadet özgürlüğü Jamaika anayasası ile güvence altına alınmıştır. Jamaikalıların çoğu Protestandır. Jamaika çiçek siparişi. En büyük mezhepler Yedinci Gün Adventistleri ve Pentekostal kiliseleridir; daha az ama yine de önemli sayıda dini taraftar, Tanrı Kilisesi adını kullanan çeşitli mezheplere aittir. İngiltere Kilisesi olarak 1870'e kadar adanın tek yerleşik kilisesi olan Anglikan kilisesine sadece küçük bir kısmı katılıyor. Küçük Protestan mezhepleri arasında Moravya kilisesi, Jamaika'daki Birleşik Kilise ve Cayman Adaları, Dostlar Derneği var (Quakers) ve Birleşik İsa Kilisesi. Etiyopya Ortodoks Tewahedo Kilisesi'nin bir kolu da var.
 
Yahudi cemaati, Batı Yarımküredeki en eski topluluklardan biridir. Jamaika'da ayrıca küçük bir Hindu nüfusu ile az sayıda Müslüman ve Budist vardır. Jamaika çiçek gönderme. Hem Hıristiyanlığın hem de Batı Afrika geleneklerinin unsurlarını birleştiren bazı dini hareketler var. Örneğin, Pukumina mezhebinin temel özelliği ruh mülkiyeti; Kumina mezhebinin davul çalma, dans etme ve ruh bulundurma ile karakterize ritüelleri vardır. Obeah (Obia) ve Etu da benzer şekilde Afrika'nın kozmolojisini hatırlarken, Revival Zion'un hem Hıristiyan hem de Afrika dinlerinin unsurları var.
 
Jamaika’nın ekonomisi karışık ama giderek daha çok hizmetlere, özellikle de turizm ve finansa dayalı. 1962'deki bağımsızlıktan bu yana, ülke belirgin ancak düzensiz bir şekilde gelişti. Madencilik ve imalat, 20. yüzyılın ikinci bölümünde ekonomi için daha önemli hale gelirken, tarımsal ürünlerin ihracatı azalmıştır. 1980'lerden başlayarak devlet, kısmen yapısal uyum ve ekonomik liberalleşme nedeniyle ekonomide önemli bir oyuncu olarak rolünü azalttı
 
Flora çiçek ile Jamaika'ya her gün çiçek siparişi verebilirsiniz.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER