Kuveyt çiçek gönder , çiçekçi kuveyt , çiçek siparişi FLORA ÇİÇEK TÜRKİYE


Kuveyt çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Kuveyt çiçek siparişi


Kuveyt çiçek göndermek

Resmi olarak Kuveyt Devleti olarak adlandırılan Kuveyt, Arap Yarımadası'nın kuzeydoğu kesiminde yer alan bir ülkedir. Güneyde Suudi Arabistan, kuzeyde ve batıda Irak ile sınırlar paylaşıyor. Kuveyt’in doğu sınırları Basra Körfezi’ndedir. Kuveyt, toplam 6.879 mil kare alana ve nüfus yoğunluğu mil kare başına 377 kişiye ya da kilometre kare başına 145,6 kişiye sahiptir. Kuveyt'in başkenti ve en büyük şehri Kuveyt şehridir.

Resmi Adı: Kuveyt Devleti
Başkent: Kuveyt
Nüfus: 2.916.467 (2018)
Resmi Dil: Arapça
Para birimi: Kuveyt dinarı (KD)
Hükümet Şekli: Anayasal monarşi (emirlik)
İklim: Kuru çöl; yoğun sıcak yazlar; kısa, serin kışlar
Toplam Alan: 17.818 kilometre kare
En Yüksek Nokta: Al-Salmi Sınır Karakolu'nun 3,6 km W.
En Düşük Nokta: Basra Körfezi 0 feet (0 metre)


Bölgeye ilk yerleşimler MÖ 4. yüzyılda Antik Yunanlar tarafından yapıldı. MÖ 123 yılında Partlar'ın yönetimine girdi. 123'te ise Sasani İmparatorluğu tarafından ele geçirildi ve Hajar olarak anılmaya başlandı. Kuveyt çiçek siparişi 18. yüzyıl başlarında bölgeye Arap kabilelerin yerleşmesiyle Kuveyt Şeyhliği kurularak günümüzdeki Kuveyt'in temelleri atıldı. 19. yüzyılda, Arap Yarımadası'ndaki yerleşim yerleriyle birlikte Osmanlı İmparatorluğu yönetimine giren Kuveyt, 1899'da Britanya İmparatorluğu'yla yaptığı anlaşmayla, Britanyalıların güvencesi ve denetimi altında yarı bağımsızlık kazanıldı. 1930'ların sonlarına doğru ülkedeki zengin petrol yatakları keşfedilmeye başlandı.

1961'de Birleşik Krallık'tan ayrılarak tam bağımsızlık kazandı. Bu tarihten sonra ülkedeki petrol üretimi büyük bir artış gösterdi. 1990'da, sınır komşusu Irak tarafından işgal edildi. 7 ay süren işgal, ABD'nin başı çektiği koalisyon güçlerinin müdahalesiyle sonlandı. Irak güçleri Kuveyt'ten çekilirken, 773 kadar petrol kuyusunu yakarak büyük bir çevre felaketine sebep olurken, ülke ekonomisine de darbe indirmiş oldu. Savaşın ardından harap olan ülkede yeniden yapılanmaya gidildi.

Parlamenter monarşi ile yönetilen Kuveyt'in başkenti, ülkeyle aynı adı taşıyan Kuveyt'tir. Petrol rezervleri bakımından dünyada beşinci konumda bulunan ülkede ihracatın %95'ini oluşturan petrol, ülke gelirlerinin ise yaklaşık olarak %80'ini oluşturmaktadır. Gayrı safi yurt içi hasılaya göre dünyanın en zengin yedinci ülkesi olan Kuveyt, en yüksek İnsani Gelişme Endeksi'ne sahip 31. ülkedir. Kuveyt, Dünya Bankası tarafından yapılan sınıflandırmaya göre yüksek gelirli ülkelerden birisi konumundadır.

Kuveyt'in modern tarihi, Uteiba'nın Kuveyt Şehri'ni kurduğu 18. yüzyılda başladı. 19. yüzyılda Kuveyt'in kontrolü Osmanlı Türkleri ve Arap Yarımadası'ndaki diğer gruplar tarafından tehdit edildi. Sonuç olarak, Kuveyt hükümdarı Şeyh Mübarek El Sabah, 1899'da İngiliz hükümeti ile Kuveyt'in Britanya'nın rızası olmadan hiçbir yabancı gücü toprak kullanamayacağına dair bir anlaşma imzaladı. kuveyt çiçek göndermek Anlaşma, İngiliz koruma ve mali yardım karşılığında imzalandı.
 
Kuveyt, 20. yüzyılın ortaları ile ortaları arasında önemli bir büyüme yaşadı ve ekonomisi 1915 yılına kadar gemi inşasına ve inci dalışına bağlıydı. 1921-1950 döneminde Kuveyt'te petrol keşfedildi ve hükümet tanınmış sınırlar yaratmaya çalıştı. 1922'de Uqair Antlaşması, Kuveyt’in Suudi Arabistan sınırını oluşturdu. 20. yüzyılın ortalarında Kuveyt Büyük Britanya'dan bağımsızlık için baskı yapmaya başladı ve 19 Haziran 1961'de Kuveyt tamamen bağımsız oldu.
 
Flora çiçek ile Kuveyte çiçek gönderebilirsiniz.
 
Bağımsızlığının ardından Kuveyt, Irak'ın yeni ülkeyi iddia etmesine rağmen bir büyüme ve istikrar dönemi yaşadı. Ağustos 1990'da Irak Kuveyt'i işgal etti ve Şubat 1991'de ABD'nin önderliğindeki Birleşmiş Milletler koalisyonu ülkeyi kurtardı. Kuveyt'in özgürleşmesinin ardından BM Güvenlik Konseyi, tarihi anlaşmalara dayanarak Kuveyt ve Irak arasında yeni sınırlar çizdi. Ancak iki ülke bugün barışçıl ilişkileri sürdürmek için mücadele etmeye devam ediyor.
 
İklim çöl, körfezin ılık suları ile kıyı bölgelerinde bir miktar temperlenmiş. Yeterli yağış varsa, çöl Mart ortasından Nisan sonuna kadar yeşile döner. Ancak kurak mevsimde, Nisan ve Eylül ayları arasında sıcaklık şiddetlidir - gündüz sıcaklıkları normalde 44 ° C'ye ve ara sıra 54 ° C'ye yaklaşır. Kış daha uygundur.


 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER