Letonya Çiçek Siparişi


letonya çiçek gönder

Letonya Çiçek Siparişi


Letonya ya da resmî adıyla Letonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Kara sınırlarını kuzeyde Estonya, güneyde Litvanya; doğuda ise Rusya Federasyonu ve Belarus ile paylaşmaktadır. Başkent: Riga. Para birimi: Euro, Nüfus: 2,013 milyon Kıta: Avrupa. Komşu Ülkeler: Litvanya, Estonya, Rusya, Beyaz Rusya, Resmi dili: Letonca

Letonya geleneksel olarak küçük bir ülke olarak görülüyor. Yaklaşık 2,6 milyonluk nüfusu ile bu atamayı hak ediyor. Ancak coğrafi olarak Letonya, Belçika, Hollanda, İsviçre ve Danimarka gibi daha iyi bilinen Avrupa ülkelerininkinden daha büyük bir boyutta 64.589 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Havadan bakıldığında, Letonya Doğu Avrupa Ovası'nın bir uzantısıdır. Düz arazisi çevresindeki komşularınınkinden çok az farklıdır. Letonya çiçek gönder. Letonya'nın tek belirgin sınırı, 531 kilometre boyunca uzanan Baltık Denizi sahili. Komşuları arasında kuzeyde Estonya (267 kilometre ortak sınır), güneyde Litvanya (453 kilometre), güneydoğuda Belarus (141 kilometre) ve doğusunda Rusya (217 kilometre) yer alıyor. II. Dünya Savaşı öncesinde, Letonya Polonya'nın doğusuyla sınır komşusuydu, ancak Sovyetler Birliği'nin sınır değişikliklerinin bir sonucu olarak, bu bölge Beyaz Rusya'ya bağlıydı. Ayrıca, 1944'te Rusya, Pytalovo kasabası da dahil olmak üzere Abrene olarak bilinen kuzeydoğu sınır bölgesi Letonya'yı ilhak etti.
 
1940'ta Sovyet işgalinden önce, etnik Letonyalılar ülke nüfusunun yaklaşık dörtte birini oluşturuyordu. Bugün nüfusun yaklaşık beşte birini oluşturuyorlar ve Ruslar yaklaşık dörtte birini oluşturuyor. Belarus, Ukraynalı, Polonyalı, Litvanyalı ve diğer küçük gruplar var. Letonya'nın resmi dili Letonca'dır; ancak nüfusun yaklaşık üçte biri Rusça konuşmaktadır. Daha küçük rakamlar Romanların Hint-Aryan dili olan Romanca (Çingene) ve Cermen dili Yidce'dir. Letonyalıların çoğunluğu Hıristiyanlığa - esas olarak Lüteriyen, Roma Katolikliği ve Doğu Ortodoksluğuna - bağlı. Letonyalıların yaklaşık dörtte biri kendilerini dindar değiller.
 
Letonya ve komşu bölgelerinin fizyografisi, toprak ve enkaz buzullar tarafından höyüklere ve tepelere itildiği Quaterary döneminde ve Pleistosen buz çağında büyük ölçüde oluştu. Letonya çiçek siparişi. Dalgalı ovalar Letonya topraklarının yüzde 75'ini kaplar ve tarım için ana alanları sağlar; Bölgenin yüzde 25'i orta büyüklükteki tepelerin yaylalarında yer almaktadır. Toplam bölgenin yaklaşık yüzde 27'si ekilebilir, Riga'nın güneyindeki Zemgale Ovası en verimli ve karlı. Üç ana yayla alanı - Kurzeme (batı Letonya), Vidzeme (orta Letonya) ve Latgale (doğu Letonya) illerinde, ormanlar ve çok sayıda göl ve nehir ile serpiştirilmiş pitoresk bir alan deseni sağlar. Bu alanda, geniş buzul moralleri, eskiciler ve davullar tarlaları parçalayarak ve ciddi erozyon problemleri sunarak tarımın karlılığını sınırlandırmıştır.
 
Letonya topraklarının yaklaşık yüzde 10'u, bazıları bodur orman büyümesi kapsamında olan turba bataklıkları, bataklıklar ve bataklıklardan oluşur. Bölgenin yüzde 42'sini iddia eden ormanlar, Letonya'nın olağanüstü özelliğidir. Kereste ve ahşap ürünler ülkenin en önemli ihracatı arasındadır. Ormanların üçte ikisi İskoç çamı veya Norveç ladininden oluşur. Letonya ormanları, esas olarak nispeten fırçasız sualtıları nedeniyle Kuzey Amerika'dan farklıdır. Ancak orman zemini, ağaç dikimlerinde olduğu gibi biyolojik bir çölden uzaktır. Gerçekten de, nüfusun en yaygın oyunlarından biri yaban mersini, mantar, kızılcık ve doğal çevrenin diğer lütuflarını toplamaktır.
 
Flora çiçek, Letonya çiçekçi, Letonya çiçek göndermek
 
Ormanların birkaçı, daha önceki aşırı kesim nedeniyle ve ayrıca 1960'larda milyonlarca ağacı yakalayan veya söken birkaç şiddetli fırtına nedeniyle tamamen olgunlaşmıştır. Sonuç olarak, bugün ahşabın çoğu, 8 milyon metreküp odunun yıllık toplam büyüme artışının yüzde 50'sini oluşturan inceltme ve iyileştirme kesintilerinden kaynaklanmaktadır.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER