Lübnan çiçek siparişi / Lübnan çiçek gönderimi / Lübnan çiçekçiler / Flora Çiçek Türkiye


Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Lübnan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Lübnan çiçek siparişi


Lübnan veya Lübnan Cumhuriyeti  Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Ortadoğu ülkesidir. Başkenti Beyrut'tur. Tarihteki Fenike uygarlığının vatanı Lübnan ve kıyılarıdır. Kuzeyinde ve doğusunda Suriye, güneyinde İsrail yer alır. Yüzölçümü 10.452 km², nüfusu 4.017.095'tir. Halkın tahminen %59.7'si Müslüman, %39'u Hristiyan, %1.3'ü ise diğer (Dürzi, Yahudi, Bahai). Fakat 1932 yılından beri nüfus sayımı yapılmadığından ve halkın dini kimliği sorulmadığından, ve Lübnan İç Savaşından dolayı oluşan göç ve demografik değişiklikten, dolayı Hıristiyanların sayısı hızla azalmıştır ve Müslümanların (özellikle Şiilerin) sayısı hızla artmıştır Lübnan'ın resmi dili Arapça'dır.

1975'te %67 olan şehirleşme oranı, iç savaş sırasında yaşanan büyük nüfus hareketliliği neticesinde 2008'de %87'ye ulaşmamıştır. 1932'deki sayıma göre nüfusuyla 161.947 olan Beyrut, bugün iki milyona yaklaşan nüfusuyla Lübnan'daki tüm mezheplerin yaşadığı ve yabancıların yoğun olarak bulunduğu kozmopolit bir şehir haline dönüşmüştür.

Lübnan'ın resmi dili Arapçadır. Lübnanlıların ekseriyeti, Arapçanın yanı sıra Fransızca ve İngilizce bilinmektedir. Lübnan çiçek göndermek. Zira ülkede anaokulundan itibaren yabancı bil öğrenimi mecburdur. Günlük konuşma dili alan Arapça, Lübnan'daki tüm etnik ve dini gruplar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır.Fransız sömürgesi olan Lübnan'da çoğunlukla kullanılan yabancı dil İngilizce olmasına karşın üst ve orta sınıflarda Fransızca daha yaygın olarak bilinir ve konuşulur. Lübnan, Fransızca konuşan ülkeler topluluğu (Frankofon)içerisinde yer alır. Bugün nufusün %65'i Fransızca bilmekte, yaklaşık %20'si ise bu dili günlük hayatında kullanmaktadır. 1866'da Beyrut Amerikan Üniversitesi'nin kuruluşuyla ilk defa konuşulmaya başlanan ve özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren yaygınlık kazanan İngilizce ise günlük hayatta iletişim dili olarak kullanılmasa da, uzun seneler ülkedeki Fransız etkisinden rahatsızlık duyan Müslümanlar tarafından öğrenilmesi siyaseten tercih edilen bir yabancı dil olmuştur

Lübnan, Arap dünyasının kültürel özelliklerinin çoğunu paylaşıyor, ancak onu Arap komşularından ayıran niteliklere sahip. Sağlam, dağlık arazisi tarih boyunca çeşitli dini ve etnik gruplara ve siyasi muhaliflere sığınma görevi görmüştür. Lübnan, Akdeniz bölgesindeki en yoğun nüfuslu ülkelerden biridir ve yüksek okuryazarlık oranına sahiptir. Yetersiz doğal kaynaklarına rağmen, Lübnan uzun süredir Orta Doğu için yoğun bir ticaret ve kültür merkezi olarak hizmet vermeyi başardı.
 
Canlılık ve büyümenin bu dışa dönük görüntüsü yine de ciddi sorunları gizledi. Lübnan sadece sosyal ve ekonomik organizasyonun iç sorunları ile boğuşmakla kalmadı, aynı zamanda İsrail, Arap komşuları ve Lübnan'da yaşayan Filistinli mültecilerle ilgili konumunu tanımlamakta zorlandı. Lübnanlı itirafının hassas dengesi (ülkenin dini cemaatleri arasındaki oransal güç paylaşımı) bu mücadelenin baskıları altında aşınmıştı; Filistin varlığı meselesinden ve “devlet içinde büyüyen bir devlet” ten kaynaklanan karmaşık meselelerle şiddetlenen toplumsal iktidar üzerindeki rekabet, 1975'te son derece zarar verici bir iç savaşın patlak vermesine ve hükümet sisteminin çökmesine yol açtı. 1990'daki iç savaşın sona ermesinden sonra, Lübnan yavaş yavaş bir dereceye kadar göreceli sosyoekonomik ve politik istikrarı geri aldı; dış müdahalenin devam eden sorunları ve sorunlu itiraf ilişkileri nedeniyle Lübnan’ın zorluklarının çoğu 21. yüzyılın başlarında devam etti.
 
Lübnan antik ve ortaçağda yoğun bir şekilde ormanlıktı ve kerestesi - özellikle ünlü sediri - bina ve gemi yapımı için ihraç edildi. Bununla birlikte, doğal bitki örtüsü otlatıldı, yakıldı ve o kadar uzun süre kesildi ki az bir kısmı yeniden üretildi. Hayatta kalan, çoğunlukla meşe, çam, selvi, köknar, ardıç ve carobs gibi vahşi bir Akdeniz bitki örtüsü ve alçak ağaç bitki örtüsüdür.
 
Flora çiçek ile Lübnan'a çiçek göndermek.
 
Lübnan'da az sayıda büyük vahşi hayvan hayatta kalsa da, bazen ayılar dağlarda görülür. Küçük hayvanlar arasında geyik, yaban kedileri, kirpi, sincap, sansar, doruk ve yabani tavşan bulunur. Lübnan çiçek siparişi Afrika ve Avrupa'dan çok sayıda göçmen kuş Lübnan'ı ziyaret ediyor. Flamingolar, pelikanlar, karabataklar, ördekler, balıkçıllar ve bataklıklar sık ​​sık bataklıklar yapar; kartallar, vızıltılar, uçurtmalar, şahinler ve şahinler dağlarda yaşar; ve baykuşlar, yalıçapkını, guguk kuşu ve ağaçkakan yaygındır.
 
Lübnan'ın çeşitli ve bol bitki ve hayvan yaşamı, ülkenin uzun iç savaşı ve müteakip ihtilafları sırasında ağır bir zarar görmüş olsa da, iç savaş sonrası dönem, koruma alanlarının ve parkların oluşturulmasına yönelik olarak hareket eden çevre gruplarının ve hareketlerin yükselişi ile belirlendi. Lübnan'ın hassas ekolojik bölgelerinde.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER