Çiçekçi Macaristan / çiçek siparişi Macaristan / Yurtdışı çiçekçi / Flora Çiçek Türkiye


MACARİSTAN ÇİÇEK SİPARİŞİ / MACARİSTAN ÇİÇEK GÖNDER / MACARİSTAN ÇİÇEKÇİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Macaristan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Macaristan çiçek siparişi


Macaristan (Macarca: Magyarország) veya resmî olarak Macaristan Cumhuriyeti, (Macarca: Magyar Köztársaság) Orta Avrupa'da Karpatlarda kurulu olan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Komşuları batıda Avusturya ve Slovenya, kuzeyde Slovakya, doğuda Romanya ve Ukrayna, güneyde Sırbistan ve Hırvatistan'dır. Başkenti Budapeşte olan Macaristan, OECD, NATO, AB, Visegrád Grubu ve Schengen üyesidir. Ülkedeki resmî dil, Fin-Ugor dillerinden olan ve Avrupa Birliği'nin 23 resmî dilinden biri olan Macarcadır. Bu bağlamda Macarca, Avrupa Birliği'nde Fince, Estonca ve Maltaca ile beraber Hint-Avrupa dillerinden olmayan dört dilden biridir.

Genellikle Finno-Ugor halkı Magyars, 9. yüzyılın sonlarında Tuna Nehri'nin orta havzasını işgal etmeye başladığında Macaristan'ın var olduğuna inanılmaktadır. Ancak arkeolog Gyula László'nun “çift fetih” teorisine göre, Macaristan'ın yaratılışı, daha eski bir fatih dalgasının gelmesiyle, László'nun Erken Magyarlar olarak sınıflandırdığı Geç Avarlar ile tarihlenebilir. Her iki durumda da, Macaristan topraklarının antik bölgelerinde Pannonia ve Dacia'nın antik Roma eyaletleri oluşmuştu. Roma, 4. yüzyılın sonunda Pannonia'nın kontrolünü kaybettiğinde (şu anda bu dönemde Hıristiyan mezarları, 2000 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası alanı olarak belirlendi), önce Cermen kabileleri, sonra Slavlar tarafından işgal edildi. Sonraki Dacia geçmişi kaydedilmemiştir. Macaristan çiçek göndermek. Merkezi ovalar, Karadeniz'in kuzeyindeki bozkırlardan (bazıları Hunlar, Bulgarlar, Avarlar) göçebe göçmenlerin temelini oluşturmuşlardı. 6. ve 8. yüzyıllarda havzaya hakim olan Avarlar, Charlemagne tarafından yaklaşık 800 kişi ezildi. Çift fetih teorisine göre, Geç Avarlar / Erken Magyarların çoğu, Árpád önderliğinde bölgeye gelen Magyarlarla birleşmek için 9. yüzyılda hayatta kaldı.

Hüküm süren Kelt (MÖ 450 sonrası) ve Roma (MÖ 9 - 5. yüzyıl) dönemlerinden sonra Macaristan'ın her bölgesine çiçek gönderme kuruluşu 10. yüzyılda Roma tarafından 1000 yılında tahta oturtulan I. István'ın büyük büyükbabası Árpád önderliğinde Macarların Asya'dan bölgeye gelişiyle Macaristan tarihi başlar. Macar Krallığı çeşitli kesintilerle de olsa 946 yıl varlığını sürdürdü. Bu süreçte de batının kültürel merkezlerinden biri oldu. Zamanının süper güçlerinden olan Macaristan, ittifak devletleriyle girdiği I. Dünya Savaşı'nı kaybedince ülke topraklarının üçte ikisinden fazlasını 3.3 milyon etnik Macar halkıyla beraber kaybetti. Buna neden olan ve 1920 yılında imzalanan Trianon Antlaşması, Macar tarihinin en kötü olaylarından biri olarak kabul edildiği gibi, ağır şartlarıyla bilinmektedir. II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası ile birlik olan Macaristan, bunun ardından Sovyet Rusyası tarafından ele geçirildi ve 1947 ile 1989 yılları arasında komünist yönetimi benimsedi. Bu dönemde Macaristan, 1956 Macar Devrimi gibi olaylarla uluslararası bir tanınırlık elde etti. Macaristan çiçekçi 1989 yılındaki devrimle Doğu Bloğu'nun çökmesiyle sınırlarını Avusturya'ya açtı. Bu yıldan sonra da parlamenter cumhuriyet sıfatını elde etti. Bugün ülke geniş gelire sahip bir ekonomi barındırmaktadır. Ayrıca bölgesel bazı kaynakları da tekelinde bulundurmaktadır.

Önceki on yılda Macaristan dünyanın onuncu dinamik ekonomisi olarak gösterildiği gibi, dünyanın on beş turistik merkezinden biridir. Aynı şekilde başkent Budapeşte, dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak gösterilmektedir. Ülkedeki Hévíz Gölü, dünyanın en büyük ikinci termal gölüdür. Yine Balaton Gölü, Orta Avrupa'daki en büyük göldür. Son olarak Hortobágy, Avrupa'nın en geniş otlağıdır.


 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER