Malezya çiçek siparişi verme / çiçekçi Malezya / online çiçek gönder / çiçek siparişi Flora Çiçek Türkiye


MALEZYA ÇİÇEK SİPARİŞİ / MALEZYA ÇİÇEK GÖNDER / MALEZYA ÇİÇEKÇİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Malezya çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Malezya çiçek siparişi


Malezya Güneydoğu Asya'da bir ülkedir. Federal anayasal monarşi, Güney Çin Denizi ile Yarımada Malezya ve Borneo'nun Doğu Malezya olmak üzere iki bölgeye ayrılan on üç eyalet ve üç federal bölgeden oluşmaktadır. Yarımada Malezya, Tayland ile kara ve deniz sınırını, Singapur, Vietnam ve Endonezya ile deniz sınırlarını paylaşır. Doğu Malezya, Brunei ve Endonezya ile kara ve deniz sınırlarını, Filipinler ve Vietnam ile deniz sınırını paylaşır. Putrajaya federal hükümetin merkezi iken Kuala Lumpur ulusal başkent ve en büyük şehirdir. 32 milyondan fazla nüfusu ile Malezya dünyanın 43. en kalabalık ülkesidir. Kıta Avrasyasının en güney noktası Tanjung Piai'dedir. Tropik bölgelerde, Malezya bir dizi endemik türe ev sahipliği yapan 17 megadiverse ülkesinden biridir.

Malakka BoğazıGüneydoğu Asya ülkelerinden olan Malezya çiçekçiler, kuzeyden Tayland, Güney Çin Denizi ve Brunei, doğudan Selebes Gölü, güneyden Endonezya, Singapur ve Malakka Boğazı, batıdan Hint Okyanusu'yla bitişik olan Andaman Denizi'yle çevrilidir. Akarsu bakımından oldukça zengindir. En önemli akarsuları Rejang, Kelantan, Sai Perak ve Sai Rompın ırmaklarıdır. Malezya toprakları iki büyük kara parçasıyla bunların arasındaki Güney Çin Denizi içinde yer alan adalardan meydana gelir. İki büyük kara parçası Batı Malezya ve Doğu Malezya'dır. Batı Malezya bir yarımada şeklindedir ve ince bir kara bağlantısıyla şimdiki adı Tayland olan Siyam'a bağlıdır. Doğu Malezya, büyük bir kısmı Endonezya hakimiyetinde olan Borneo adasının içindedir. Malezya topraklarının % 30'u tarım alanı, % 61'i ormandır.
 
Malezya'nın kökleri, 18. yüzyıldan itibaren İngiliz Boğazları Yerleşmeleri korumaları ile birlikte İngiliz İmparatorluğu'na tabi olan Malay krallıklarındadır. Yarımada Malezya, 1946'da Malaya Birliği olarak birleştirildi. Malaya, 1948'de Malaya Federasyonu olarak yeniden yapılandırıldı ve 31 Ağustos 1957'de bağımsızlık kazandı. Malaya, Malezya olmak için 16 Eylül 1963'te Kuzey Borneo, Sarawak ve Singapur ile birleşti. 1965 yılında Singapur federasyondan atıldı.
 
Malezya nüfusu 2012 yılında 28 milyonun üzerindedir (ayrıntılar). Malezya'nın nüfusu birçok etnik gruptan oluşmakta, Malezyalılar% 50.4'ünde çoğunluk ve Sabah ve Sarawak'taki diğer yerli grupları nüfusun% 11'inde oluşturmaktadır. Anayasal tanım gereği Malaylar, Malay gelenek ve kültürlerini uygulayan Müslümanlardır. Nüfusun yaklaşık% 23.7'si Çin kökenli iken, Hint kökenli Malezya halkı nüfusun yaklaşık% 7.1'ini oluşturmaktadır. Hintliler 19. yüzyılın başlarında Malezya'ya göç etmeye başladılar. Diğer Malezyalılar da menşei Orta Doğu, Tayland ve Endonezya'ya kadar izlenebilenleri içerir. Avrupalılar ve Avrasyalılar çoğunlukla sömürge dönemlerinden beri Malezya'ya yerleşen İngilizleri içeriyor. Nüfus dağılımı oldukça dengesizdir, yaklaşık 20 milyon kişi Malay Yarımadası'na konsantre olurken, Doğu Malezya nispeten daha az nüfusa sahiptir.
 
Resmi din İslam'dır. Bunun yanı sıra Budizm ve Hinduizm de Malezya'da yaygın olarak uygulanmaktadır. Bahasa Melayu (Malayca) ulusal dildir, ancak İngilizce etkileri nedeniyle hemen hemen her Malezya çiçek siparişi vatandaşı İngilizce konuşmaktadır. Bu İngilizce döneminin bir sonucudur. İngilizce aynı zamanda birbirleriyle İngilizce konuşmanın 'havalı' olduğunu düşünen gençlerin dilidir (bu, Malay dilini birincil dil olarak güçlü bir şekilde tanıtan Malezya hükümetinin büyük memnuniyetsizliği için).
 
Ülke çok etnili ve çok kültürlü. Nüfusun yaklaşık yarısı etnik olarak Malay, Çin, Hintliler ve yerli halkların büyük azınlıklarıyla. Anayasa, İslam'ı ülkenin yerleşik dini olarak kabul ederken, gayrimüslimlere din özgürlüğü tanıyor. Hükümet, Westminster parlamenter sistemi üzerinde yakından modellenmiştir ve yasal sistem ortak yasaya dayanmaktadır. Devlet başkanı, her beş yılda bir dokuz Malay eyaletinin kalıtsal yöneticilerinden seçilen, Yang di-Pertuan Agong olarak bilinen seçilmiş bir hükümdar. Hükümet başkanı Başbakandır.
 
Ülkenin yüzeyinin yarısından fazlası ormanda bulunuyor. Milli park Taman Negara, dünyanın en eski birincil yağmur ormanlarından birini içeriyor. Özellikle Malezya çiçek gönder yarımadasının batı kıyısında, sadece nüfusun en büyük kısmı orada yaşadığı için değil, aynı zamanda palmiye yağı tarlaları ve kauçuk ağaçları için de yer açtığı için birçok orman kesildi. Aynı şey Borneo'da yıllardır sürüyor; burada esas olarak Sabah eyaleti ödemek zorunda. Özellikle Kinabatangan Nehri boyunca, sadece dar bir yağmur ormanı kalıntısı olan bölgede, geri kalanı palmiye yağı tarlaları ve biyo-sanayi için neredeyse tamamen doğranmış. Verimli Malezya toprağı esas olarak yağ avuç içi, çay ve kakao tarlaları ve kauçuk ağaçları için uygundur. Bu, Malezya'yı dünya çapında hurma yağı, çay ve kauçuk ana tedarikçilerinden biri haline getiriyor.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER