Martinik Çiçek Siparişi


martinik çiçek gönder

Martinik Çiçek Siparişi


Martinik Çiçek Göndermek,

Martinik, Doğu Karayip Denizi'nde bir adadır. Fransa'nın denizaşırı bölgesidir. Adanın asıl sakinleri, daha sonra Caribs tarafından sürülen Kızılderili Arawak'larıydı. Gelen ilk Avrupalı 1493'te Christopher Columbus'du. Ada 1635'te Fransa tarafından talep edildi. İngilizler birkaç kez kontrolü ele geçirse de, Martinik bir Fransız mülkiyeti olarak kaldı. 1946'da ada denizaşırı topraklarda yapıldı. Resmi dil Fransızcadır ve para birimi Euro'dur.

Martinik adı muhtemelen 1502 yılında Caribs tarafından Christopher Columbus'a söylendiği gibi Hint adı Madiana (“Çiçekler Adası”) veya Madinina (“Bereketli Bitki Örtüsü Olan Bereketli Ada”) bir bozulmadır. Fort-de-France. Yüzölçümü 436 mil kare (1.128 km kare). Martinik yaklaşık 80 km uzunluğunda ve maksimum 35 km genişliğe ulaşıyor. Fransız denizaşırı topraklarının en küçüğü arasında Martinik, Antiller'deki en yüksek nüfus yoğunluklarından birine sahiptir.
 
Nüfusun büyük çoğunluğu Roma Katolikidir; daha az sayıda Protestan, diğer Hristiyan ve diğer dinlerin taraftarları vardır. Bazı insanlar Vodou (Voodoo) unsurlarını inançlarına dahil ederler.
 
Orijinal Carib Hindistan nüfusu, kısmen hastalık, Avrupalılarla çatışmalar ve asimilasyon sonucunda Avrupalılar geldikten sonra ortadan kayboldu. 1658'de adadaki Fransız yerleşimciler yaklaşık 5.000 kişiydi. Afrika'dan getirilen köleler bir başka etnik bileşen daha ekledi. Bugün karma Avrupa ve Afrika kökenli insanlar nüfusun onda onda birini oluşturuyor, ancak adanın ekonomisi büyük ölçüde Avrupa kökenli insanların küçük bir kısmı tarafından kontrol ediliyor. Nüfusun küçük bir kısmı, Hindistan alt kıtasından getirilen emekçilerden geliyor. Haiti'de konuşulana benzer bir creole yaygın olarak duyulur, ancak Fransızca resmi dildir.
 
Martinik, büyük ölçüde birkaç tarım ürününe ve turizme bağlı olarak ve başta Fransa olmak üzere dış kaynaklara dayanarak tipik bir Karayip ekonomisine sahiptir. Martinik çiçek siparişi Büyük bir ticaret açığı ve yüksek işsizlik oranı ekonomik ilerlemenin önündeki en büyük engellerdir. Bununla birlikte, ada, kısmen büyükşehir Fransa'sı ile bağlantılı bir ücret ölçeği nedeniyle, Karayipler'de daha yüksek yaşam standartlarından birine sahiptir.
 
Carib Kızılderilileri Christopher Columbus'un 1493'te gördüğü sırada adada yaşadı. Dördüncü yolculuğunda 1502'ye kadar adayı ziyaret etti, orada domuz ve keçi bıraktı. Adanın sunduğu tekliflerden daha fazla maddi ödül arayan İspanyollar tarafından ihmal edilen Martinik, 1635 yılında Fort-Saint-Pierre'de ağzına 80 yerleşimci kuran bir Fransız Pierre Bélain, sieur (lord) d'Esnambuc tarafından işgal edildi. Martinik çiçek göndder. Roxelane Nehri. Bir yıl sonra hastalanan d’Esnambuc, adayı Compagnie des dles d’Amérique'den satın alan ve onu son derece zengin bir koloniye dönüştüren yeğeni Jacques-Dyel du Parquet'e Martinique'i emanet etti. 1654'te Portekiz kuvvetlerinin Brezilya'dan devir aldığı 250 Hollandalı Yahudi grubu şeker kamışı tanıttı. Pamuk bir başka erken girişti. 1660'larda ilk kakao (çikolata kaynağı) ekimi kuruldu.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER