Mauritius Çiçek Siparişi


mauritius çiçek gönder

Mauritius Çiçek Siparişi


Mauritius çiçek göndermek,

Mauritius ya da resmî adıyla Mauritius Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, Madagaskar'ın doğusunda Hint Okyanusu'nun güneybatı kısmında yer almaktadır. Ülkenin başkenti Port Louis'dir. Başkent: Port Louis, Telefon kodu: +230, Para birimi: Mauritius rupisi, Nüfus: 1,296 milyon Kıta: Afrika

Mauritius, Hint Okyanusu'nda ada ülkesi, Afrika'nın doğu kıyılarında yer almaktadır. Fizyografik olarak Mascarene Adaları'nın bir parçasıdır. Başkenti Port Louis'dir.
 
Mauritius adası en geniş noktasında altmış bir kilometre uzunluğunda ve kırk altı kilometre genişliğindedir ve toplam 1.865 kilometrekarelik bir kara alanına sahiptir.
 
Adanın kendisi, deniz seviyesinden yaklaşık 600 metre yükseklikte, neredeyse tamamen mercan resifleri ile korunan yaklaşık üç yüz elli kilometre sahil ile merkezi bir plato etrafında oluşturulmuştur. Plato çevresinde, orijinal krater hala diğer birkaç dağdan ayırt edilebilir.
 
Mauritius adası volkanik kökenlidir ve neredeyse tamamen mercan resifleri ile çevrilidir. Kuzey kısmı, deniz seviyesinden yaklaşık 270 ila 730 metre yükseklikte değişen, merkezi bir platoya yükselen bir ovadır. Plato, eski bir yanardağın kenarını oluşturabilen küçük dağlar ile sınırlanmıştır; en yüksek noktası 828 metre güneybatıda Piton de la Petite Rivière Noire'dir. İki büyük nehir, Grand River South East ve Black River, ana hidroelektrik enerji kaynaklarıdır. Ana rezervuarlardan biri olan Vacoas Gölü, başlıca su kaynağıdır.
 
Nüfusun yaklaşık üçte ikisi, 19. ve 20. yüzyılın başlarında şeker endüstrisinde çalışmaya getirilen kasıtlı emekçilerin torunları olan Hint-Pakistan kökenlidir. Mauritius çiçek gönder. Nüfusun yaklaşık dörtte biri (karışık Fransız ve Afrika kökenli) Creole ve Çin ve Fransız-Mauritius kökenli az sayıda insan var.
 
Flora çiçek ile Mauritius'a çiçek göndermek.
 
Mauritius'taki nüfus yoğunluğu Afrika ülkelerinin en yükseği ve dünyanın en yüksekleri arasında. Falciparum sıtmanın 1950'lerin başlarında ortadan kaldırılmasından sonra aşırı nüfus ciddi bir sorun haline geldi ve nüfusta keskin bir artışa neden oldu. Tüm Mauritius dini cemaatleri tarafından desteklenen ve ekonomik büyümenin hızla artmasıyla desteklenen hükümet politikasıyla, doğal artış hızı 20. yüzyılın son on yıllarında hızla düştü ve şimdi dünya ortalamasının altında. Başta İngiltere ve Fransa'ya göç, yıllık büyüme hızının yavaşlamasına yardımcı oldu.
 
İngilizce resmi dil olmasına rağmen, nüfusun çok küçük bir yüzdesi tarafından konuşulmaktadır. Mauritius çiçek siparişi Fransız kökenli bir patois olan Creole, nüfusun beşte dördü tarafından konuşuluyor ve ülkenin lingua franca'sı. Hint-Aryan dili olan Bhojpuri, nüfusun onda biri tarafından konuşulur ve Fransızca küçük bir yüzde olarak konuşulur. Adada konuşulan diğer diller arasında Hintçe, Çince, Marathi, Tamilce, Telugu dili ve Urduca bulunmaktadır. Mauritianlar genellikle iki, üç veya daha fazla dil konuşurlar ve eğitim sistemi çok çeşitli dil eğitimini destekler.
 
Dini bağlılık değişir: nüfusun yaklaşık yarısı Hindu, yaklaşık üçte biri Hıristiyan (çoğunluğu Roma Katolikidir) ve - küçük bir Budist grubu hariç olmak üzere, geri kalanların çoğunluğu Müslüman.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER