Çiçekçi Meksika / çiçek siparişi Meksika / En iyi fiyatlar burada Flora Çiçek Türkiye


MEKSİKA ÇİÇEK SİPARİŞİ / MEKSİKA ÇİÇEK GÖNDERİMİ / MEKSİKA Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Meksika çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Meksika çiçek siparişi


Meksika ya da resmî adıyla Birleşik Meksika Devletleri (Estados Unidos Mexicanos), yüzölçümü 2.000.000km² yakın olan bir Kuzey Amerika ülkesidir.

Ciudad de México, Monterrey, Guadalajara, Puebla, Juárez, Tijuana, Nezahualcóyotl, Chihuahua ve León Meksika'nın en büyük şehirleridir.

1519 yılında, Meksika'nın yerli uygarlıkları İspanya tarafından işgal edildi. İki sene sonra 1521'de Aztek başkenti olan Tenochtitlan fethedildi. Francisco Hernández de Córdoba, 1517 senesinde Güney Meksika kıyılarını araştırdı, onu 1518'de Juan de Grijalva izledi.
 

Meksika Kuzey Amerika'nın güneyinde yer almaktadır. En uzak kara noktalarından Meksika, 3.200 km'den biraz daha uzun. Meksika kuzeye ABD tarafından (özellikle batıdan doğuya, Kaliforniya, Arizona, New Mexico ve Teksas tarafından), batıya ve güneye Pasifik Okyanusu tarafından, doğuya Meksika Körfezi tarafından bağlanır ve güneydoğuya Belize, Guatemala ve Karayip Denizi. Latin Amerika'nın en kuzeyindeki kurucu, dünyanın en kalabalık İspanyolca konuşulan ülkesidir. Meksika, Teksas'ın üç katı büyüklüğünde dünyanın 13. büyük ülkesi.
 
Meksika'nın neredeyse tamamı Kuzey Amerika Plakası'nda, kuzeybatıda Baja California Yarımadası'nın küçük bölümleri Pasifik ve Cocos Tabaklarında bulunuyor. Bazı coğrafyacılar, Kuzey Amerika'daki Yucatán Yarımadası da dahil olmak üzere Tehuantepec Isthmus'un doğusunda kalan kısmı içermektedir. Bu kısım, ülkenin toplam alanının yüzde 12,1'ini temsil eden Campeche, Chiapas, Tabasco, Quintana Roo ve Yucatán'ı içermektedir. Alternatif olarak, Trans-Meksika Volkanik Kuşağının bölgeyi fizyografik olarak kuzeyde sınırladığı söylenebilir. Jeopolitik olarak, Meksika genellikle Orta Amerika'nın bir parçası olarak kabul edilmez. Siyasi olarak Meksika, otuz iki eyalete ayrılmıştır.
 
Meksika çoğunlukla Kuzey Amerika Plakasında Komşu adaların yanı sıra, Meksika toprakları daha uzak Isla Guadalupe ve Pasifik'teki Islas Revillagigedo'yu içerir. Meksika'nın toplam alanı, Pasifik Okyanusu, Meksika Körfezi, Karayip Denizi ve Kaliforniya Körfezi'ndeki yaklaşık 6.000 kilometrekarelik adalar dahil 1.972.550 kilometrekareyi kapsıyor. Kuzeyindeki Meksika, ABD ile 5.000 kilometrelik bir sınırı paylaşıyor. Dolambaçlı Río Bravo del Norte (ABD'de Rio Grande olarak bilinir) Ciudad Juárez'in doğusundan Meksika Körfezi'ne olan sınırı tanımlar. Bir dizi doğal ve yapay işaretleyici, Amerika Birleşik Devletleri-Meksika sınırını batıdan Ciudad Juárez'den Pasifik Okyanusu'na kadar çiziyor. Meksika-ABD. sınır Uluslararası Sınır ve Su Komisyonu tarafından müştereken yönetilir. Güneyinde Meksika, Guatemala ile 871 kilometrelik bir sınırı ve Belize ile 251 kilometrelik bir sınırı paylaşıyor.
 
Meksika'nın 9.330 kilometrelik sahil şeridi, 7.338 kilometresi Pasifik Okyanusu ve Kaliforniya Körfezi ile karşı karşıya kalıyor ve kalan 2.805 kilometre Meksika çiçek göndermek Körfezi ve Karayip Denizi'nin önünde. Meksika'nın münhasır ekonomik bölgesi (EEZ) 3.269.386 km2 (1.262.317 m2) büyüklüğündedir ve dünyanın 13. büyük bölgesidir. Her kıyıdan 200 mil (320 km) deniz mili uzar. Meksika'nın kara kütleleri, Amerika Birleşik Devletleri sınırından güneydoğu yönünde hareket ettikçe dramatik bir şekilde daralır ve daha sonra 500 kilometrelik Yucatán Yarımadası'nda sona ermeden önce aniden kuzeye doğru kıvrılır. Gerçekten de, Yucatán eyaletinin başkenti Mérida, Mexico City veya Guadalajara'dan daha kuzeydedir.
 
Meksika çiçek siparişi halkının yarısından fazlası ülkenin merkezinde yaşarken, kurak kuzey ve tropik güneyin geniş alanları seyrek yerleşmiştir. Yoksul kırsal alanlardan gelen göçmenler Meksika şehirlerine dökülmüş ve Meksikalıların neredeyse beşte dördü kentsel alanlarda yaşamaktadır. Başkent Mexico City, dünyanın en kalabalık şehirlerinden ve metropol alanlarından biridir. Meksika, etkileyici sosyal kazanç dönemlerine yol açan bir dizi ekonomik patlama yaşadı, ardından büstler, orta ve alt sınıflar için yaşam standartlarında önemli düşüşler yaşandı. Ülke, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) aracılığıyla ABD ve Kanada ile daha güçlü bağlar kurulmasına rağmen ekonomik olarak kırılgan olmaya devam ediyor.
 
İklimsel özellikleri ve yeryüzü şekillerinin düzenlenmesi nedeniyle Meksika'nın az sayıda büyük nehri veya doğal gölü vardır. En büyüğü ülkenin orta kesiminde bulunur. Lerma Nehri'nin kıyıları Meksika her şehrine çiçek siparişi şehrinin batısındaki Toluca Havzası'nda bulunuyor ve ülkenin en büyük doğal gölü olan Chapala Gölü'nü oluşturmak için batıya doğru akıyor. Santiago Nehri daha sonra gölden kuzeybatıya akar ve Pasifik'e giderken Sierra Madre Occidental'ı geçer. Pánuco Nehri'nin ve akarsularının, Moctezuma ve Santa María nehirlerinin doğuya doğru akan suları, doğu Mesa Central'dan kaynaklanır ve Meksika Körfezi'ne giderken Sierra Madre Oriental'deki boğazlar boyunca yuvarlanır. Mexico City'nin batısındaki Pátzcuaro ve Cuitzeo Gölleri, Avrupa yerleşiminden önce güney Mesa Central'ın çoğunu kaplayan geniş göl ve bataklıkların kalıntılarıdır.
 
Fiziksel çevre, etnik köken ve yerleşim geçmişlerindeki farklılıklar nedeniyle Meksika'da belirli kültürel alanlar gelişmiştir ve bazı bölgeler ülkenin fizyografik bölgelerine tam olarak karşılık gelmektedir. Meksika geleneksel olarak İspanyol-mestizo kuzeyi ile Hint-mestizo güneyi arasında bölünmüştür ve kabaca Mesa Central ve güneydeki son derece gelişmiş yerli uygarlıkları daha az tarımsal olarak bağımlı gruplardan kuzeye ayıran Kolomb öncesi sınırlara karşılık gelmektedir. Ülke ayrıca 10 geleneksel kültürel bölgeye ayrılabilir: Kuzey, Kuzeydoğu, Kuzeybatı, Baja California yarımadası, Orta, Batı, Balsas, Körfez Kıyısı, Güney Yaylaları ve Yucatán Yarımadası.
 
Meksika’nın nüfusu, toplamın onda birini oluşturan yerli Amerikan Yerlileri de dahil olmak üzere birçok etnik gruptan oluşuyor. Genel olarak, yerli ve Avrupa halklarının karışımı, etnik geleneklerin ve algılanan ataların karmaşık bir karışımı ile bugün nüfusun en büyük bölümünü (toplamın yaklaşık beşte birini oluşturan mestizos) üretmiştir. Avrupa mirasının Meksikalıları (“beyazlar”), nüfusun geri kalanını oluşturan diğer etnik grupların önemli bir bileşenidir. Etnik grupların dilsel, dini ve sosyoekonomik tarih duygusu kadar çeşitlilik gösteren kültürel kalıpların ve geleneklerin bir işlevi olduğu göz önüne alındığında, etnik grupların üyeleri olarak kimlikleri de karmaşık olabilir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER