Merzifon çiçek siparişi


AMASYA ÇİÇEK SİPARİŞİ --- AMASYA ÇİÇEK GÖNDER -- AMASYA ÇİÇEKÇİ ---- Sayın Ziyaretçilerimiz, Bu reyonda bulunan Çiçeklerimiz İstanbul dışı siparişleriniz içindir. amasya ili için istemiş olduğunuz herhangi bir adrese bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Amasya çiçek siparişi


Merzifon  Çiçek

 

Türkiye'nin kendine has şehri Amasya'da çiçek göndermek istiyorsunuz ve çiçekçi arıyorsunuz. Ya da siz bambaşka bir diyardasınız ve Amasya'da bir adrese çiçek teslim edilsin istiyorsunuz. İstiyorsunuz istemesine de çiçek cinsine bir türlü karar veremiyor musunuz? Öyleyse gelin Amasya'nın hikayelerini bir de bizden dinleyin ve hangi organizasyona hangi çiçek yakışır kendiniz değerlendirin!

 

Merzifon Çiçekli Yolculuk

 

Biliyorsunuz ki Amasya dendiğinde herkesin aklına ilk önce elma gelir. Hatta bu öyle bir elmadır kı, tıpkı bir çok çiçekte olduğu gibi, kendine has mis gibi bir kokuya sahiptir. Önce kokusu cezbeder sizi, sonra da kırmızıdan sarıya, sarıdan yeşile doğru çalan rengi. Namı diğer 'Misket Elması'!

Oysa Amasya yalnızca elmasıyla değil, tarihi ile de başlı başına bir yolculuk ve bu, öyle bir yolculuk ki, içinde kaybolurken dört mevsim çiçek açarsınız, bir yanınız gül, diğer yanınız sümbüllerle bezenir.

 

-        Amasya ismi, M.Ö.2.yüzyıla kadar hüküm sürmüş Mitridates Krallığı'na kadar uzanan eski bir hikayeye sahip. Hatta neredeyse mitolojik bir hikayenin içinde buluyorsunuz kendinizi ve Ana Tanrıça Ma ile tanışıyorsunuz. Amasya, Ma'nın diyari oluşuyla ruhumuza adeta kır çiçeklerinden bir çelenk konduruveriyor bu noktada.

-        Bir diğer hikayesi ise, herkesin bildiği, dillerden dillere dolanan, şarkılara söz, aşıklara yol olmuş Ferhat ile Şirin'in yaşadığı toprakların Amasya oluşu! Başlı başına aşk kokan bu diyar, bu efsanesiyle de, bizlere aşkın çiçeği gülü koklatıyor sanki.

-        Biraz mitoloji biraz efsane derken daha yakın bir geçmişe uzandığımızda, geliyoruz Osmanlı İmparatorluğu'na! Neredeyse 600 yıl dünyaya hükmetmiş bu imparatorluk için de Amasya alelade bir şehir değildi. Gerek hava şartları, gerekse coğrafi konumu ile şehzadelerin taht için hazırlandığı önemli bir diyar olmuştur. İşte bu nedenledir ki Amasya, 'Şehzadeler Şehri' olarak adlandırılır ve bizlere, yıllara nasıl meydan okuduğunu göstermek adına,  çiçeklerin en asili lale ile çıkıverır bu kez de karşımıza!

-        Amasya dendiğinde, en acıklısından en yüreklisine uzanan bir hikaye daha gelir son olarak da akıllara! Milli mücadelenin başlangıc diyarı! Topraklarından buram buram filizlenen karanfiller de selamlayıverirler bizleri!

 

Merzifon  Çiçek Siparişi

 

Amasya'nın kısa yolculuğunun ardından, gönderim yapmak istediğiniz çiçek konusunda hala emin değilseniz, sizin için hazırlamış olduğumuz seçeneklere göz atabilir ve değerlendirmenizi yapabilirsiniz. Bizler çiçekci olarak, belki de sizden kilometrelerce uzağınızdaki sevdiceğinize göndereceğiniz bir gülü, annenizin yüzünü güldürecek kır çiçekleri demetini ya da yanında olamasanız da gözlerini dünyaya yeni açmış yeğeninize sevgi dolu gözlerle bakan ablanız için düşündüğünüz teraryumu, zaman kaybetmeden, tam da hayal ettiğiniz şekilde, uzak yakın demeden götürüyoruz. İster yurt dışında isterseniz yurt içinde olun, Amasya'nın merkezi ve ilçeleri çiçek siparişiniz için sizi bekliyor.

 

Flora ailesi olarak bizler, klasik bir çiçekçi olmanın dışına çıkarak, sizleri zamanın içinde çiçeklerle uğurluyor ve Amasya'nın en hızlı gönderimini gerçekleştiriyoruz. 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER