Moldovya çiçek siparişi / çiçek siparişi Moldovya / ÇİÇEKÇİ online çiçek siparişi Flora Çiçek Türkiye


MOLDOVYA ÇİÇEK SİPARİŞİ / MOLDOVYA ÇİÇEK GÖNDER / MOLDOVYA ÇİÇEKÇİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Moldovya çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Moldovya çiçek siparişi


Moldovya Çiçek Göndermek,

Başkent (ve En Büyük Şehri): Chișinău
Nüfus (2017): 3,550,900
Toplam Alan: 33.846 km²
Resmi Dil: Rumence
Tanınan Bölgesel Diller: Gagavuzca, Rusça, Ukraynaca
Para birimi: Moldova Leyi (MDL)
 
Moldova Cumhuriyeti kuzeydoğu Balkanlar'da Avrupa'nın orta kesiminde yer almaktadır. Moldova 33.843.5 km2'lik bir alanı kaplamaktadır. Moldova'nın başkenti Kişinev'dir. Kuzey, Doğu ve Güney Moldova'da Ukrayna ile çevrilidir ve Batı'da Prut Nehri ile Romanya'dan ayrılmıştır. Ulusal sınırların toplam uzunluğu 1.389 km, Ukrayna ile 939 km ve Romanya ile 450 km'dir. En kuzeydeki nokta Naslavcea köyü, en güneydeki nokta ise Tuna kıyısındaki tek yerleşim yeri olan Giurgiulesti. En batı noktası Criva köyü ve en doğu noktası Palanca köyüdür.
 
Moldova Cumhuriyeti, Karadeniz Havzasında yer alan ülkeler grubuna aittir. Bu ülkelerle ve Tuna Havzası'nda bulunan ülkelerle karşılıklı avantajlı ticari bağları sürdürmektedir. Ülkenin güney sınırı, Nistru Limanı ve Tuna Nehri üzerinden erişilebilen neredeyse Karadeniz'e kadar uzanmaktadır.
 
Moldova Cumhuriyeti'nin fiziki ve coğrafi konumu, doğal koşullarının spesifik özelliklerini belirlemiştir.
 
Ülkenin kabartması, kuzeybatıdan güneydoğuya eğimli ve deniz seviyesinden ortalama 147 m yükseklikte dağlık bir ova temsil eder. Orta kısım, Balanesti, Nisporeni Raion'da (bölge) maksimum rakımlı 429,5 m yüksekliğindeki en yüksek rakımlı topografik bölge olan Codrii ormanları ve vadi ve dale ile güçlü bir şekilde parçalanmış bir arazi tarafından işgal edilmektedir. Erozyon, toprak kayması ve son tektonik yukarı doğru hareketler, açık uçları nehir vadilerine bakan amfitiyatroları temsil eden harpların oluşmasına yol açmıştır. Birçok kırsal yerleşim bu tür yer şekillerinde bulunmaktadır. Bir piedmont bölgesine benzeyen Codrii'nin pitoresk manzarasına, Rus jeomorfolog ve toprak bilimcisi Vasily Dokuchayev tarafından Basarabian İsviçre adı verildi. Nistru Nehri'nin alt yolu boyunca ülkenin güneybatısında ve bölgenin arazisi daha az parçalanmış bir ova temsil eder.
 
Moldova Cumhuriyeti'nin mineral kaynakları esas olarak inşaat, çimento ve cam üretimi, gıda işleme, kimyasal olarak kullanılabilen kireçtaşı, tebeşir, alçıtaşı, kum, kumtaşı, bentonit, tripoli ve diatomit gibi tortul kayaçlar ile temsil edilmektedir. Moldova çiçek siparişi Cumhuriyeti topraklarında tespit edilen diğer metalik olmayan mineraller arasında grafit, fosforit, zeolit, florit, barit, iyot ve bromin ile demir, kurşun, çinko ve bakır gibi çeşitli endüstriyel metaller bulunur. . Moldova küçük linyit, ham petrol ve doğal gaz yataklarına sahiptir.
 
Moldova Cumhuriyeti'nin iklimi orta derecede kıtasaldır. Uzun, donmayan bir dönem, kısa ılıman kışlar, uzun sıcak yazlar, ılımlı yağış ve güneyde uzun kurak dönemlerle karakterizedir. Yıllık ortalama sıcaklık güneyde kuzeyde 8-9 ° C'den güneyde 10-11 ° C'ye yükselir. Yıllık ortalama yağış miktarı kuzey ve merkezde 600-650 mm, güney ve güneydoğusunda 500-550 mm arasında değişmektedir.
 
Moldova nüfusunun yaklaşık dörtte üçü etnik Moldova'lardan oluşuyor. Ukraynalılar, Ruslar, Gagavuzlar, Romanlar (Çingeneler) ve Bulgarların daha küçük nüfusu vardır. En büyük azınlık grubu olan Moldova'nın Ukrayna nüfusu, ülkeye özgü olanlar (ataları yüzyıllardır Moldova'da olan çiftçilik yapmış) ve Rus ve Sovyet kontrolü dönemlerinde Moldova'ya göç edenler arasında bölünmüştür. Eski grup Moldova'da Ukraynalıların çoğunluğunu oluşturur.
 
1960'larda cumhuriyetin nüfusu hızla arttı; ancak, 1970'den başlayarak istikrarlı ancak daha yavaş bir oranda artmıştır. Yine de bağımsızlıktan bu yana, büyük ölçüde başka yerlerde ekonomik fırsatlar arayan Moldova'ların göçü ve daha erken nüfus artışına katkıda bulunan Rusya ve Ukrayna'dan göçün sanal sonu nedeniyle Moldova nüfusu azalmıştır. Ayrıca, 1990'lı yılların başlarında yaşam standardında ve halk sağlığı ve tıbbi tesislerin kalitesinde ve mevcudiyetinde keskin bir düşüş yaşam beklentisini düşürdü. Bebek ölümleri ve yetersiz sağlık hizmetleri, özellikle kırsal bölgelerde, ciddi sorunlardır. 1970'lerin başından 1980'lerin başına kadar önemli ölçüde düşen ölü doğum ve bebek ölümlerinin sayısı 1980'lerin sonunda yükseldi ve 2000'lerin başında yüksek kaldı. 21. yüzyılın başlarında Moldova’nın doğum oranı dünya ortalamasına göre düşük kaldı.
 
Sovyet yönetimi döneminde, Moldovalı kamu yaşamındaki kiliselerin etkisi, Sovyetler Birliği Komünist Partisi (CPSU) tarafından uygulanan dini politika ile sınırlıydı: kilise ve devletin ayrılması, kiliselerin eğitimden dışlanması ve ateist propagandaya sadık. Bununla birlikte, Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bu yana, tüm kiliseler bir canlanma geçirdi ve eski önemlerini yeniden kazanmak için çabaladılar. Etnik Moldova, Rus, Gagavuz ve Ukraynalıların ezici çoğunluğu Doğu Ortodoks Hıristiyanlarıdır. Başka Hıristiyanlar ve daha küçük Müslüman ve Yahudi toplulukları da var. Yahudi cemaati ezici bir şekilde kentsel ve 1800'den sonra bugünkü Moldova'ya önemli sayıda girmeye başladı, ancak savaşlar, pogromlar, Holokost ve göç ile sayıları büyük ölçüde azaldı (Moldovya çiçek gönder cumhuriyetinin yaratılmasından bu yana önemli ölçüde azaldı. Yahudilerin Rusya, Ukrayna ve İsrail'e göçü). Moldova sakinlerinin onda birinin daha azı kendilerini dindar görmüyor.
 
Bağımsızlıktan sonra Moldova, Sovyet sonrası BDT'nin yanı sıra BM, NATO Barış için Ortaklık ve Avrupa Konseyi'ne katıldı. 90'lı yılların başlarında Transdinyester bölgesinde (çok sayıda etnik Rus ve Ukraynalıya ev sahipliği yapan) askeri bir anlaşmazlık yaşandı. Çatışma, Transdinyester'in fiili bağımsız bir cumhuriyet haline gelmesine neden oldu ve şimdi Moldova hükümeti ile huzursuz bir durgunluğun alanı (uluslararası toplum bunu Moldova'nın bir parçası olarak tanıyor). Bölgede bir Rus barışı koruma mevcudiyeti, Ukrayna ile ve bölgedeki başka yerlerdeki son gerilimler anlaşmaları olumsuz etkiledi.
 
Siyasi huzursuzluk son yıllarda çirkin başını, özellikle 2009'daki komünist parti zaferini takiben yeniden başlattı. Diğer partilerin koalisyonu komünistleri muhalefete zorladı, ancak bu tüm sorunları çözmedi. Buna ek olarak, yaygın yolsuzluk ve hırsızlık yıllarca cezasız kalmıştır. Yeni hükümet bununla mücadele etmeye çalışsa da, Moldova'nın siyasi ve ekonomik sistemlerde karışıklıkları giderip çözemeyeceği görülüyor.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER