Mozambik çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye


Mozambik çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Mozambik çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Mozambik çiçek siparişi


Mozambik çiçek siparişi

Bantu halkı yaklaşık 2000 yıl önce Mozambik'e yerleşti ve ülkenin merkezinde ve güneyinde büyük Mwenemutapa İmparatorluğu'nu kurdu. Yaklaşık 900 civarında Hindistan, İran, Çin ve her şeyden önce Arap dünyası ile ticaret bağlantıları kuruldu. Altın bu tüccarlar için en önemli cazibeydi ve Portekiz'i ilk kez Mozambik'e çeken bu değerli mineraldi, Vasco da Gama 1498'de Hindistan'a giderken oraya indi.
 
Portekizliler 1505'te Sofala'da ilk ticaret yerlerini kurdu, altın ihraç etti ve Arap egemenliğine meydan okudu. 17. yüzyılın sonlarına doğru fildişi ana ihracat olarak altının yerini alırken, yaklaşık 50 yıl sonra köleler Mozambik tarihindeki en büyük emtia haline geldi.
 
Mozambik, Lizbon'dan doğrudan kontrol altına alınana kadar 1752 yılına kadar Goa'dan yönetildi. Hindistan ile olan bu bağlantının bir sonucu olarak, çok sayıda Kızılderili ticaret topluluğu ülkeye yerleşti ve etkileri bugün hala görülebilir. Bağımsız Arap ticareti 'devletleri' 19. yüzyılın sonuna kadar hayatta kaldı.
 
Portekiz'in Mozambik tarihindeki sömürgeci rolü onaylandıktan sonra, bu ticaret 'krallıkları' tahrip edildi ve bu saltanatların var olduğu bölgelerde İslam dini mirası kaldı. 20. yüzyılın başlarında, özel şirketlere geniş araziler kiralandı ve yönetildi. Tarım, ana faaliyet haline geldi ve çok sayıda yoksul, kırsal siyah işçi yarattı, beyaz üstünlüğü politikası izlendi.
 
Baskı ve sömürü, bağımsızlık hareketinin büyümesine ve 1962'de Frelimo gibi özgürlük örgütlerinin kurulmasına yol açan bir tepki yarattı. Silahlı mücadele, 25 Haziran 1975'te bağımsızlığa yol açtı. Daha sonra Ekim 1994'te Frelimo'nun galip gelmesi ile çok partili seçimler yapıldı. 1995 yılında İngiliz Milletler Topluluğu'na katılan Mozambik, şimdi yabancı yatırım ve turizmi teşvik ederek istikrarını artırıyor.
 
Coğrafi olarak Mozambik, Büyük Britanya'nın üç katı büyüklüğünde 800.000 km2'den fazla bir alanı kaplamaktadır. Afrika kıtasının güney doğusundaki kuzeyde Tanzanya, Malavi ve Zambiya, batıda Zimbabve, güneyde Güney Afrika ve Svaziland olmak üzere altı ülkeyle sınır komşusudur. 2.500 km uzunluğundaki sahil şeridi, lagünler, mercan kayalıkları ve küçük adalar dizisi ile çevrili çok sayıda muhteşem plaja sahiptir.
 
Mozambik Coğrafyası, kıyıdan kuzey ve batıdaki dağlara doğru yükselen geniş, alçak, otlak bir platoyu ülkenin kara alanının neredeyse yarısını kaplar. Nüfus sahil boyunca ve verimli nehir vadilerinde yoğunlaşmıştır. Zambezi, ülkenin 25 nehrinin en büyüğüdür. Mozambik altın, zümrüt, bakır, demir cevheri ve boksit gibi mineral kaynakları bakımından zengindir ve şu anda petrol arama ile uğraşmaktadır.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER