Namibia çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye // Namibia çiçek gönder


Namibia çiçek siparişi // Flora Çiçek Türkiye // Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir. Namibia çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Namibia çiçek siparişi


Namibia çiçek göndermek,

Resmi olarak Namibya Cumhuriyeti olan Namibya, Afrika'nın güneybatı kıyısında bulunan Güney Batı Afrika, Afrikaans Namibië veya Suidwesafrica ülkelerini de (uluslararası olarak 1968'e kadar) çağırdı. Kuzeyde Angola, kuzeydoğuda Zambiya, doğuda Botsvana, güneydoğuda ve güneyde Güney Afrika ve batıda Atlantik Okyanusu ile sınırlanmıştır. Kuzeydeki kuraklıktan kıyıdaki ve doğuda çöle kadar uzanır. Manzara muhteşem, ancak çöl, dağlar, kanyonlar ve savanlar işgal etmek yerine görmek belki de daha iyidir.
 
Tek kalıcı nehirler Kunene (Cunene), Okavango (Cubango), Mashi (Kwando) ve kuzey sınırındaki Zambezi ve güneydeki Turuncu'dur. Sadece kuzey sınırı - hepsi değil - kolaylıkla geçilebilir. Kıyı Namib Çölü, hain resifler ve sahillerin sürgünleri (yarısı "İskelet Sahili" olarak adlandırılır), Orange Nehri boyunca yakın çöller ve doğuda kuru Kalahari bölgesi Namibya'nın geç fethini açıklar ve bir coğrafi oluşturur çerçeve ülke çapında.
 
Namibya batıdan doğuya üç ana topografik bölgeye ayrılmıştır: kıyı Namib çölü, Orta Plato ve Kalahari. Namib kısmen kayalık ve kısmen (orta kısımda) kumullardır. Karmaşık flora ve faunaya sahip olmakla birlikte, pastoral veya tarımsal faaliyetler için uygun olmayan kırılgan ve seyrek kapalı bir ortamdır. Elmaslar (muhtemelen Orange River tarafından Basotho yaylalarından yıkandı) ve uranyum güneyde Oranjemund'da ve merkezde Arandis'te bulunur. Uzunluğunun 50-80 mil genişliğindeki Namib, Orta Plato'nun batı dağ scarpı Kaokoveld'in denize yaslandığı kuzeyde daralmıştır.
 
Doğuda, Namibya yavaş yavaş aşağı doğru eğilir ve ova Kalahari ile birleşir. Kuzeyde, kumun altındaki hardpan ve kaya, daha bol nehir suyu ve yağışa ek olarak, hem sürü hem de ekimi mümkün kılar.
 
Namib ve Kalahari çöllerinin her ikisi de egzotik, kırılgan çöl bitkileri ile karakterizedir. Dağlar seyrek ağaçlandırılmıştır ve plato ağırlıklı olarak çalı ve otları ovmaktadır. Ağaçlar kuzeyde çok daha sık görülür. Aloe çeşitleri yaylada ve Kalahari'nin daha az kumlu kısımlarında yaygındır.
 
Namibya çiçek siparişi zengin bir oyunla donatıldı, ancak kaçak avcılık kuzeyin bazı bölgelerinde ciddi şekilde azaldı. Çiftlik boyunca, oyun (özellikle antilop ve zürafalar) sığır ve koyunlarla bir arada bulunur. Kuzeydeki Etosha Pan, önemli bir oyun alanı ve turistik cazibe merkezidir.
 
Namibya, zengin bitki ve hayvan yaşamını kutlamak ve korumak için çeşitli parklar ve rezervler kurdu. Bunlar arasında Etosha Ulusal Parkı, Skeleton Sahil Parkı, Namib Naukluft Parkı ve Sperrgebiet Ulusal Parkı bulunur. | Ai- | Ais ve Fish River Kanyon Parkı, Namibya'nın güney sınırı boyunca, 2003 yılında | Ai- | Ais – Richtersveld Sınır Ötesi Parkı'nı oluşturmak için Güney Afrika'nın Richtersveld Ulusal Parkı ile birleşti.
 
Nüfusun yaklaşık yarısı uzak kuzeyde, yaklaşık% 15 Windhoek'in kuzey ve güneyinde ticari çiftlik alanlarında, orta ve güney eski siyah anavatanlarında yüzde 10, Büyükşehir Windhoek'te yüzde 10'dan fazla ve kıyılarda kalanlar kasaba ve iç maden kasabaları. Toplam nüfusun üçte birinden fazlası kentsel alanlarda yaşamaktadır. Namibya'nın nüfusu genç - bazı beşte ikisi 16 yaşında veya daha genç - ve diğer Afrika ülkelerine kıyasla nispeten mütevazı bir oranda büyüyor.
 
Yaklaşık yüzde 85'i Namibyalılar siyah, Avrupa soyunun yüzde 5'i ve yüzde 10'u Güney Afrika terminolojisinde, Renkli (Cape Renkli, Nama ve Rehobother). Siyah çoğunluğun yaklaşık üçte ikisiOvambo, ileKavango, Herero, Damara ve Caprivian halkları nüfus büyük oranda takip ediyor. Diğer etnik grupların nüfusu çok daha küçüktür.Afrikalılar ve Almanlar, Avrupa nüfusunun üyeleri üçte ikisini ve beşte birini içerir. Etnik Avrupalıların birinde Namibya vatandaşıdır, ancak Güney Afrika vatandaşlığını korumuştur.
 
İngilizce ulusal dildir, ancak nüfusun sadece yüzde 3'ünün ana dilidir. Ovambo dilleri nüfusun yüzde 80'inden sonra yapılan konuşulmakta, ardından yüzde 6 ile Nama-Damara uygulanır. Kavango ve Caprivian dilleri ve Herero ile Afrikaans, ana dillerin yaklaşık yüzde 4'ünü gösterir. Avrupa Dilinden (İngilizce, Afrikaanca, Almanca) en az ikisini ortak kullanımda konuşur.
 
Nüfusun yüzde 80 ila 90'ı en azından resmi olarak bir Hıristiyan itirafına bağlı. Nüfusun yaklaşık yarısı Protestan, çoğu Lutheran. Roma Katolikleri nüfusun neredeyse beşte birini oluşturmaktadır. Daha küçük Hıristiyan mezhepleri arasında Hollanda Reformu, Anglikan, Afrika Metodist Piskoposu, Metodist ve Presbiteryen grupları yer alır. Nüfusun küçük bir kısmı geleneksel inançlara bağlıdır.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER