Nikaragua çiçek siparişi ,Nikaragua çiçek gönder


NİKARAGUA ÇİÇEK SİPARİŞİ / NİKARAGUA ÇİÇEK GÖNDERİMİ / NİKARAGUA ÇİÇEKÇİ / Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Nikaragua çiçek siparişi


Resmi Adı: Nikaragua Cumhuriyeti
Başkent: Managua
Nüfus: 6.085.213 (2018)
Resmi Dil: İspanyolca
Para Birimi: Cordoba (NIO)
Hükümet Şekli: Cumhurbaşkanlığı cumhuriyeti
İklim: Ovalarda tropikal, dağlık bölgelerde serin
Toplam Alan: 130.370 kilometre kare
 
Nikaragua, Orta Amerika'da Honduras'ın güneyinde ve Kosta Rika'nın kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Orta Amerika'daki alana göre en büyük ülkedir ve başkenti ve en büyük şehri Managua'dır. Ülke nüfusunun dörtte biri başkentte yaşıyor. Orta Amerika'daki diğer birçok ülke gibi Nikaragua da yüksek biyolojik çeşitlilik ve benzersiz ekosistem seviyeleri ile bilinir.
 
Nikaragua'nın adı, 1400'lerin sonunda ve 1500'lerin başında orada yaşayan yerli halklarından geliyor. Onların şeflerine Nikarao adı verildi. Avrupalılar, Hernandez de Cordoba'nın İspanyol yerleşimlerini kurduğu 1524 yılına kadar Nikaragua'ya gelmediler. 1821'de Nikaragua bağımsızlığını İspanya'dan kazandı.
 
Bağımsızlığını takiben, rakip siyasi gruplar iktidar için mücadele ederken Nikaragua sık sık iç savaşlara girdi. 1909'da Amerika Birleşik Devletleri, trans-isthmian kanalı inşa etme planları nedeniyle Muhafazakarlar ve Liberaller arasında düşmanlıklar arttıktan sonra ülkeye müdahale etti. 1912'den 1933'e kadar ABD, ülkede kanalda çalışan Amerikalılara yönelik düşmanca eylemleri önlemek için ülkede askerlere sahipti.
 
Bugün Nikaragua hükümeti cumhuriyet olarak kabul ediliyor. Her ikisi de cumhurbaşkanı tarafından doldurulmuş bir devlet başkanından ve bir hükümet başkanından oluşan bir yürütme şubesine ve tek meclisli bir Ulusal Meclis'ten oluşan bir yasama şubesine sahiptir. Nikaragua'nın adli şubesi bir Yüksek Mahkemeden oluşur. Nikaragua, yerel yönetim için 15 departmana ve iki özerk bölgeye ayrılmıştır.
 
Nikaragua, Orta Amerika'daki en fakir ülke olarak kabul edilir ve bu nedenle çok yüksek işsizlik ve yoksulluğa sahiptir. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve sanayiye dayanmaktadır; en büyük sanayi ürünleri gıda işleme, kimyasallar, makine ve metal ürünler, tekstil, giyim, petrol arıtma ve dağıtımı, içecekler, ayakkabı ve ahşaptır. Nikaragua'nın ana ürünleri kahve, muz, şeker kamışı, pamuk, pirinç, mısır, tütün, susam, soya ve fasulyedir. Sığır eti, dana eti, domuz eti, kümes hayvanları, süt ürünleri, karides ve ıstakoz da Nikaragua'daki büyük endüstrilerdir.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER