Özbekistan çiçek siparişi / Özbekistan çiçek gönderimi / çiçekçi Özbekistan / Yurtdışı çiçek gönderimi


ÖZBEKİSTAN ÇİÇEK SİPARİŞİ / ÖZBEKİSTAN ÇİÇEK GÖNDERİMİ / ÖZBEKİSTAN ÇİÇEKÇİ Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Özbekistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Özbekistan çiçek siparişi


Özbekistan, resmi adıyla Özbekistan Cumhuriyeti (Özbekçe: O‘zbekiston Respublikasi; Rusça: ?????????? ??????????, Respublika Uzbekistan), Orta Asya'da, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nden bağımsızlığını kazanmış bir devlet. Denize kıyısı olmayan ülkenin komşuları kuzeyde ve batıda Kazakistan, doğuda Kırgızistan ve Tacikistan ile güneyde Afganistan ve Türkmenistan'dır.

Bağımsız Özbekistan Devleti [değiştir]

Ülkenin haritasıÖzbekistan, 20 Haziran 1990'da egemenliğini, 1 Eylül 1991'de bağımsızlığını ilan etmiştir. 29 Aralık 1991 tarihinde düzenlenen referandumla bağımsızlık ilanı onaylanmıştır. Özbekistan bağımsızlığını kazandıktan sonra gelişmiş ülkelerle özellikle ekonomik anlamda ilişkiler kurmuştur. Özbekistan zengin yeraltı kaynaklarını dış ülkelere satma imkânı bulmuştur. Özbekistan çok eskiye dayanan köklü devlet geleneği sayesinde bağımsızlığını kazandıktan kısa süre sonra Orta Asya'nın güçlü devleti haline gelmiştir ve günümüzde de Orta Asya liderliği konusunda Kazakistan ile rekabet halindedir. Bağımsızlığından günümüze değin devlet başkanlığını İslam Kerimov yönetmektedir.

Coğrafi ve Demografik Yapı [değiştir]
Bir Türk Devletidir. Bağımsız Özbekistan'ın 447.400 km2'lik bir yüz ölçümü bulunmaktadır. Özbekistan; Kazakistan, Tacikistan, Afganistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'a komşudur. Başkenti Taşkent'tir. Nüfusu: 29.851.195 'dir.

Önemli şehirleri: Namangan, Fergana, Andican, Semerkand, Buhara, Hive, Hokand, Karşı, Urgenç ve Nukus'dur.

Önemli nehirleri: Sirderya (Seyhun) ve Emuderya'dır (Ceyhun). Ayrıca, Surhanderya, Karaderya, Zerefşan, Kaşkaderya ve Narin deryaları da bulunmaktadır. En büyük gölü Aral'dır.

Diğer Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde olduğu gibi iklimi, yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve karasal iklimdir.

Özbekistan'da etnik dağılım Özbek 91, Rus 3.5%, Tacik 5%, diğer 0.5% şeklindedir. Nüfusun %88'i büyük çoğunluğu sünni olmak üzere müslümandır. Ülkede %3.5 oranında ortodoks insan yaşamaktadır. Ülkede halen Halk Demokratik Partisi, Liberal Demokrat Partisi, Adalet Sosyal Demokrat Partisi ve Milli Tikleniş Partisi bulunmaktadır. İlk parlamento seçimleri 1994'te yapılmıştır. Yönetim biçimi Cumhuriyettir. Özbekistan Cumhuriyeti AGİK, BM ve diğer uluslararası kuruluşlara üyedir. Devlet tekelinde olan, bir Özbekistan Devlet Televizyonu ve yayın kuruluşu yanında 3 tane de özel televizyon kuruluşu vardır. Bunlar; 31.Kanal, 29.Kanal ve Merkez TV 'dir.

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER