Pakistan çiçek siparişi / çiçekçi Pakistan / yurtdışı çiçek / online çiçek Pakistan / Flora Çiçek Türkiye


Pakistan çiçek gönderimi / Pakistan çiçek siparişi / çiçekçi Pakistan Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Pakistan çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Pakistan çiçek siparişi


Pakistan, resmî adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti. Güney Asya'da bir ülkedir. Umman Denizi'ne 1046 km kıyısı vardır. Batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin, doğusunda Hindistan vardır. Nüfus bakımından dünyada 6.'dır.

Pakistan, Güney Asya'nın kalabalık ve çok ırklı ülkesi. Ağırlıklı olarak Hint-İran konuşan bir nüfusa sahip olan Pakistan, tarihsel ve kültürel olarak komşuları İran, Afganistan ve Hindistan ile ilişkilendirilmiştir. Pakistan ve Hindistan 1947'de bağımsızlığa kavuştuklarından, Pakistan ezici bir şekilde Müslüman nüfusu (Hindistan'da Hindular'ın baskınlığının aksine) ile güneydoğu komşusundan ayrıldı. Pakistan varlığı boyunca siyasi istikrara kavuşmak ve sosyal gelişmeyi sürdürmek için mücadele etti. Başkenti ülkenin kuzeyindeki Himalayaların eteklerinde İslamabad'dır ve en büyük şehri güneyde Arap Denizi kıyısındaki Karaçi'dir.

1947'de İngiliz sömürgesindeki Hindistan'dan, yaşanan kanlı bir mücadele sonrası ayrılarak 14 Ağustos 1947'de kurulmuştur. Daha sonrasında yine bir bölünme yaşayıp, batısı bugünkü Pakistan doğusu da Bangladeş olmuştur.

Pakistan'da Pencap, Sind, Kuzeybatı Sınır Eyaleti ve Belucistan olmak üzere 4 eyalet vardır. Federal başkent İslamabad'dır.

Pakistan ülkesi hala genç, ancak bölgedeki insanlık tarihi on binlerce yıl öncesine uzanıyor. Yakın tarihte Pakistan çiçek siparişi, dünya görüşü açısından El Kaide'nin aşırılık yanlısı hareketi ve komşu Afganistan merkezli Taliban ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Pakistan hükümeti, ülke içindeki çeşitli fraksiyonların yanı sıra politik olmayan baskılar arasında hassas bir konumdadır.

 
Pakistan (biraz kırılgan) bir parlamenter demokrasiye sahip. Cumhurbaşkanı Devlet Başkanı, Başbakan Hükümet Başkanıdır. Başbakan Mian Nawaz Sharif ve Başkan Mamnoon Hussain 2013'te seçildi. Her beş yılda bir seçimler yapılmakta ve görevdeki kişiler yeniden seçilmeye hak kazanmaktadır. 342 üyeli Ulusal Meclis.
 
Yargı sistemi, bir Yüksek Mahkeme, il mahkemeleri ve İslam hukukunu yöneten Federal Şeriat mahkemeleri de dahil olmak üzere laik ve İslami mahkemelerin bir karışımıdır. Pakistan laik yasaları İngiliz ortak hukukuna dayanmaktadır. 18 yaşın üzerindeki tüm vatandaşlar oy kullanıyor.
 
Pakistan'ın 2015 yılı nüfus tahmini 199.085.847 idi ve bu da onu dünyadaki en kalabalık altıncı ülke haline getirdi.
 
En büyük etnik grup, toplam nüfusun yüzde 45'i ile Pencap'tır. Diğer gruplar arasında yüzde 15,4; Peştun (veya Pathan); Sindhi, yüzde 14.1; Sariaki, yüzde 8.4; Urduca, yüzde 7,6; Balochi, yüzde 3.6; ve daha küçük gruplar kalan yüzde 4,7'yi oluşturmaktadır.
 
Pakistan'daki doğum oranı, kadın başına 2.7 canlı doğumda nispeten yüksektir, bu nedenle nüfus hızla genişlemektedir. Yetişkin kadınlar için okuma yazma oranı erkekler için yüzde 70 iken, sadece yüzde 46'dır.
 
Pakistan'ın resmi dili İngilizcedir, ancak ulusal dil Urduca'dır Pakistan çiçek gönder.(Hintçe ile yakından ilgilidir). İlginçtir ki, Urduca Pakistan'ın ana etnik gruplarının hiçbiri tarafından ana dil olarak konuşulmuyor ve Pakistan'ın çeşitli halkları arasındaki iletişim için tarafsız bir seçenek olarak seçildi.
 
Pencap, Pakistanlıların yüzde 48'inin ana dilidir, Sindhi yüzde 12, Siraiki yüzde 10, Pashtu yüzde 8, Balochi yüzde 3 ve bir avuç küçük dil grubudur. Pakistan dillerinin çoğu Hint-Aryan dil ailesine aittir ve Fars-Arap alfabesiyle yazılmıştır.
 
Pakistanlıların yaklaşık yüzde 95-97'si Müslüman, kalan az sayıdaki puanlar küçük Hindular, Hıristiyanlar, Sihler, Parsi (Zerdüştler), Budistler ve diğer inançların takipçilerinden oluşuyor. Müslüman nüfusun yaklaşık yüzde 85-90'ı Sünni Müslümanlar, yüzde 10-15'i Şii'dir. Pakistanlı Sünnilerin çoğu Hanefi şubesine veya Ahle Hadislerine aittir. Temsil edilen Şii mezhepleri arasında Ithna Asharia, Bohra ve Ismailis bulunur.
 
Pakistan ülkesi modern bir yaratımdır, ancak insanlar yaklaşık 5.000 yıldır bölgede büyük şehirler inşa ediyorlar. Beş bin yıl önce, İndus Vadisi Uygarlığı Harappa ve Mohenjo-Daro'da her ikisi de şimdi Pakistan'da bulunan büyük kent merkezleri yarattı.
 
İndus Vadisi halkı MÖ 2. binyılda kuzeyden hareket eden Aryanlarla karıştı. Kombine olarak, bu insanlara Vedik Kültür denir; Hinduizmin kurulduğu destansı hikayeleri yarattılar.
 
Pakistan ovaları MÖ 500 civarında Büyük Darius tarafından fethedildi. Akhamenid İmparatorluğu bölgeyi yaklaşık 200 yıl yönetti.
 
Büyük İskender MÖ 334'te Ahamenişleri yok etti ve Pencap'a kadar Yunan hakimiyeti kurdu. İskender'in 12 yıl sonra ölümünden sonra, generalleri satrapileri böldüğü için imparatorluk kafa karışıklığına uğradı; yerel bir lider olan Chandragupta Maurya, Pencap'ı yerel yönetime geri döndürme fırsatını yakaladı. Bununla birlikte, Yunan ve Fars kültürü şu anda Pakistan ve Afganistan üzerinde güçlü bir etki yaratmaya devam etti.
 
Mauryan İmparatorluğu daha sonra Güney Asya'nın çoğunu fethetti; Chandragupta'nın torunu Büyük Ashoka, MÖ 3. yüzyılda Budizme geçti.
 
Bir başka önemli dini gelişme, M.S. 8. yüzyılda Müslüman tüccarların yeni dinlerini Sindh bölgesine getirdikleri zaman meydana geldi. İslam, Gazneliler Hanedanlığı döneminde devlet dini haline geldi (M.S. 997-1187).
 
Türk / Afgan hanedanlarının ardışıklığı bölgeyi Babür İmparatorluğu'nun kurucusu Babur tarafından fethedildiğinde 1526'ya kadar yönetti. Babur, Timur'un (Tamerlane) soyundan geliyordu ve hanedanı, İngilizlerin kontrolü ele geçirdiği 1857'ye kadar Güney Asya'nın çoğuna hükmetti. 1857'deki sözde Sepoy İsyanı'ndan sonra, son Babür İmparatoru Bahadur Şah II, İngilizler tarafından Burma'ya sürüldü.
 
İngiltere, en az 1757'den bu yana İngiliz Doğu Hindistan Şirketi aracılığıyla giderek artan bir kontrol sahibi olmuştu. Güney Asya'nın Birleşik Krallık hükümeti tarafından doğrudan kontrol altına alındığı İngiliz Raj, 1947'ye kadar sürdü.
 
Müslüman Hindistan ve lideri Muhammed Ali Jinnah tarafından temsil edilen İngiliz Hindistan'ın kuzeyinde Müslümanlar, II. Dünya Savaşı'ndan sonra Hindistan'ın bağımsız ulusuna katılmaya itiraz ettiler. Sonuç olarak, taraflar Hindistan'ın bir Bölümü'nü kabul ettiler. Hindular ve Sihler Hindistan'da uygun yaşarken, Müslümanlar yeni Pakistan ülkesini elde ettiler. Jinnah, bağımsız Pakistan'ın ilk lideri oldu.Orijinal olarak, Pakistan iki ayrı parçadan oluşuyordu; doğu bölümü daha sonra Bangladeş'in ulusu oldu.
 
Pakistan, 1980'lerde nükleer silah geliştirdi, 1998'de nükleer testlerle doğrulandı. Pakistan, terörle savaşta ABD'nin müttefiki oldu. Sovyet-Afgan savaşı sırasında Sovyetlere karşı çıktılar, ancak ilişkiler gelişti.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER