Panama çiçek siparişi / çiçekçi Panama / yurtdışı çiçek siparişi / FLORA ÇİÇEK TÜRKİYE garantisiyle


PANAMA ÇİÇEK SİPARİŞİ / PANAMA ÇİÇEK GÖNDERİMİ // ÇİÇEKÇİ PANAMA Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Panama çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Panama çiçek siparişi


Panama çiçek siparişi

Panama, (İspanyolca: República de Panamá), Orta Amerika'da, Karayip Denizi ve Kuzey Büyük Okyanus kıyısında, Kolombiya ve Kosta Rika arasında yer alan bir ülkedir. Başkenti, ülke ile aynı adı taşıyan Panama şehridir (Panamá).

Panama, Orta Amerika ülkesi Panama Isthmus, Kuzey ve Güney Amerika'yı birbirine bağlayan dar kara köprüsü. Isthmus ve Atlantik ve Pasifik kıyılarında 1.600'den fazla adayı kucaklayan tropikal ulus, midsection'ı kesen Panama Kanalı'nın yeri olarak bilinir. Doğal güzelliği, yüzlerce kuş ve ağaç türü de dahil olmak üzere çeşitli bitki ve hayvan yaşamı ve canlı müzik ve kültürü ile aynı derecede bilinir.
Bu Orta Amerika ülkesi Kosta Rika ve Kolombiya ile sınırlanmıştır ve Karayip Denizi ile Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer almaktadır. Panama, Kuzey ve Güney Amerika'yı birbirine bağlayan dar bir kara köprüsü veya isthmus'tur. Panama, Güney Carolina'dan biraz daha küçük.
 
Çoğu Panamalı yerli veya yerli halktan, Avrupalılardan, Afro-Karayipler'den ve dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerden gelmektedir. Panama'daki en büyük üç yerli grup Kunas, Emberás ve Ngöbe-Buglés'tir ve hala ülkenin uzak bölgelerinde yaşıyorlar. Kendi lehçeleri, dilleri ve gelenekleri vardır ve çoğu İspanyolca da konuşur. Kadınlar için ulusal geleneksel kıyafet, pollera adı verilen renkli nakışlarla süslenmiş uzun, tam beyaz bir pamuklu elbise. Erkekler, nakış ve kısa pantolonlu beyaz pamuklu bir gömlek olan geleneksel bir montuno giyerler. Panama'da aile çok önemlidir. Çocuklar 7 ila 15 yaşları arasındaki okula giderler. Panama’nın ulusal bayramlarının çoğu dini günlerdir.
 
Ülke dağlar, yağmur ormanları, güzel beyaz kum plajları ve 1.500 ada ile çok çeşitlidir. Panama çiçek siparişi City'den Kolombiya'ya Darién Gap, yaklaşık 12 milyon dönümlük yağmur ormanına sahiptir, ancak sadece birkaç tekne ile ulaşılabilen birkaç Panama ya da turist bölgeyi ziyaret etmektedir. Bu uzak doğa koruma alanı, Pan-Amerikan Otoyolunun bu bölgeden geliştirilmesi ve geliştirilmesi ile tehdit altındadır. Ulusal çiçek, Flor del Espiritu Santo veya Kutsal Ruh'un Çiçeği adı verilen beyaz bir orkide. Panama Şehri'nin batısındaki dağlarda bulunan ve kare şekilli bir gövdeye sahip olan kare ağaç dahil 1.400'den fazla ağaç türü vardır.
 
Panama, sadece Panama'da bulunan birçok eşsiz hayvana ev sahipliği yapar. Gizemli altın kurbağaların parıltılı, ışıltılı bir cildi vardır ve insanlara iyi şanslar getirdikleri düşünülmektedir. Altın kurbağaların sayısı azalıyor ve deniz kaplumbağalarının sayısı da azalıyor.
 
16. yüzyılda İspanyollar tarafından keşfedilen ve yerleşen Panama, 1821'de İspanya ile ayrıldı ve Gran Kolombiya Cumhuriyeti'ni oluşturmak için Kolombiya, Ekvador ve Venezuela'ya katıldı. Bu cumhuriyet 1830'da dağıldığında Panama çiçek gönderme Kolombiya'nın bir parçası olarak kaldı. ABD desteğiyle Panama, 1903'te Kolombiya'dan ayrıldı ve ABD'nin yeni bir kanalın her iki tarafında bir arazi şeridini kontrol etmesine izin veren bir anlaşma imzaladı.
 
ABD'nin Panama'nın 1903'te Kolombiya'dan bağımsızlığından sonra inşa ettiği Panama Kanalı, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarına katılıyor. Kanal, 1904-1914 yılları arasında 75.000 işçi tarafından inşa edildi ve teknelerin Güney Amerika kıtasının etrafından dolaşmak zorunda kalmadan iki okyanus arasında yelken açmasına izin verdi. 1999'da Panama, Panama Kanalı üzerinde tam kontrol sahibi oldu.
 
Panama’nın kültürü, geleneksel sanat ve zanaat, müzik, din, spor ve mutfağında ifade edilen Afrika, Amerikan Kızılderili, Kuzey Amerika ve İspanyol etkilerinin bir karışımıdır. Panama müziği Latin Amerika'da popülerdir ve ülke birçok festivaliyle de bilinir. Geleneksel kültürün diğer yönleri, özellikle ülkenin Hintli halkları tarafından iyi korunmuştur. Panama, çok çeşitli kaynaklardan unsurları adapte eden ve geçmişin iyi şeyleri kadar yeniliğe değer veren kültürel bir eritme potasıdır.
 
Kanal yakınındaki kozmopolit kentsel kültür, ovaların kırsal kültürüyle tezat oluşturuyor. Sığır çiftlikleri ve binicilik ile ikinci bölge, İspanyol geleneğinin merkezidir. Orada eski türküler ve el sanatları korunuyor - örneğin Chitré ve Las Tablas kasabaları çevresinde. Ayrıca kültürel olarak farklı olan, her biri kendi dili ve el sanatları olan, Kuna kadınları tarafından giyilen ters aplike panellerle süslenmiş parlak önlükler (molalar) ve Guaymí tarafından yapılan file taşıma çantaları gibi çeşitli Hint gruplarının bölgeleri. Kuna, yazıldıklarında yüzlerce veya binlerce satıra yayılabilen epik şiir de dahil olmak üzere güçlü bir hikaye anlatma geleneğine (sözlü edebiyat) sahiptir. Diğer kültürel ilgi alanları arasında Antiller gümrükleriyle Karayip Adaları Almirante Körfezi bulunmaktadır.
 
Panama Şehri Tarihi Bölgesi, 17. yüzyıla dayanan sömürge mimarisi ile bilinir. 1997'de bölge, 1980 yılında Portobelo ve San Lorenzo'nun eski Karayip kıyı surları gibi bir Dünya Mirası alanı olarak belirlendi.

 

Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER