Paraguay çiçek siparişi // çiçekçi Paraguay // yurtdışı çiçek gönder // FLORA ÇİÇEK TÜRKİYE // online çiçek siparişi


Paraguay çiçek siparişi // Paraguay çiçek gönderimi // çiçekçi Paraguay Yurtdışı çiçek siparişi için seçmiş olduğumuz ürünler aşağıda listelenmektedir.Paraguay çiçek siparişlerinizde %100 kalite ve teslimat garantisi Flora Çiçek Türkiye tarafından sağlanmaktadır. Teslimat tarihini ürünün teslim edileceği ülkenin tatil günleri haricindeki diğer günlerden seçiniz.Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde uygulanan fiyatları lütfen telefonla öğreniniz aynı gün saat 12 ye kadar verilen siparişler garanti edilir . Yurt dışı çiçek teslimatında bir çok ülke saat garantisi vermemektedir siparişinizin gün içerisinde teslimatı gerçekleşir.Bilgilerinize..

Paraguay çiçek siparişi


Resmi Adı: Paraguay Cumhuriyeti
Başkent: Asuncion
Nüfus: 7.025.763 (2018)
Resmi Diller: İspanyolca, Guarani
Para Birimi: Guarani (PYG)
Hükümet Şekli: Cumhurbaşkanlığı cumhuriyeti
İklim: Subtropikal ila ılıman; doğu porsiyonlarında önemli yağış, uzak batıda yarı kurak hale gelir
Toplam Alan: 1406.752 kilometrekare
 
Paraguay, Güney Amerika'da Rio Paraguay'da bulunan büyük bir kara ile çevrili bir ülkedir. Güney ve güneybatı Arjantin, doğu ve kuzeydoğu Brezilya ve kuzeybatı Bolivya ile sınırlanmıştır. Paraguay Güney Amerika'nın merkezinde de bulunur ve bu nedenle bazen "Corazon de America" ​​veya Amerika'nın Kalbi olarak adlandırılır.
 
Paraguay'ın en eski sakinleri Guarani'yi konuşan yarı göçebe kabilelerdi. 1537'de Paraguay'ın modern başkenti Asuncion, İspanyol kaşif Juan de Salazar tarafından kuruldu. Kısa bir süre sonra, bölge Asuncion'un başkenti olduğu bir İspanyol sömürge eyaleti oldu. Yine de 1811'de Paraguay yerel İspanyol hükümetini devirdi ve bağımsızlığını ilan etti.
 
Paraguay çiçek siparişi, Güney Amerika'daki diğer ülkelerin çoğundan daha homojen bir nüfusa sahiptir; Paraguaylıların çoğu Avrupa ve Guarani soyundan gelmektedir. Guaraní kültürü halk sanatı ve festivaller ile güçlü bir şekilde temsil edilmektedir ve Guaraní ülkenin 1992 anayasasında resmi bir Paraguay dili olarak belirlenmiştir. Paraguaylılar yoğun bir şekilde milliyetçidirler ve kimliklerinin güçlü bir göstergesi olan Guaraní'de sohbet etmekten gurur duyarlar. Bu yerli dil Paraguay'da Latin Amerika'da benzersiz olan İspanyolca'dan çok daha yaygın olarak konuşuluyor.
 
Bağımsızlığından sonra Paraguay bir dizi farklı liderden geçti ve 1864-1870 yılları arasında Arjantin, Uruguay ve Brezilya'ya karşı Üçlü İttifak Savaşı'na girdi. Bu savaş sırasında Paraguay çiçek gönderme nüfusunun yarısını kaybetti. Brezilya daha sonra 1874'e kadar Paraguay'ı işgal etti. 1880'den başlayarak, Colorado Partisi Paraguay'ı 1904'e kadar kontrol etti. O yıl Liberal Parti kontrolü ele geçirdi ve 1940'a kadar yönetti.
1930'lu ve 1940'lı yıllarda Paraguay, Bolivya ile yapılan Chaco Savaşı ve istikrarsız bir diktatörlük dönemi nedeniyle kararsızdı. 1954'te General Alfredo Stroessner iktidarı ele geçirdi ve Paraguay'ı 35 yıl boyunca yönetti, bu süre zarfında ülke halkında çok az özgürlük vardı. 1989'da Stroessner devrildi ve General Andres Rodriguez iktidara geldi. İktidarda olduğu süre boyunca Rodriguez, politik ve ekonomik reformlara odaklandı ve yabancı ülkelerle ilişkiler kurdu.
 
1992'de Paraguay, demokratik bir hükümeti sürdürme ve insanların haklarını koruma hedefleriyle bir anayasa kabul etti. 1993 yılında Juan Carlos Wasmosy uzun yıllar Paraguay'ın ilk sivil başkanı oldu.
 
1990'ların sonlarına ve 2000'lerin başlarına, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikten sonra siyasi istikrarsızlık, başkan yardımcısının suikastı ve itirazlar hâkim oldu. 2003 yılında, Nicanor Duarte Frutos, görev yaptığı dönemde önemli ölçüde yaptığı Paraguay ekonomisini iyileştirme hedefleriyle başkan seçildi. 2008 yılında Fernando Lugo seçildi ve ana hedefleri hükümetin yolsuzluğunu ve ekonomik eşitsizlikleri azaltmak.
 
Paraguay'ın topografyası, ana nehri Rio Paraguay'ın doğusunda çimenli ovalar ve alçak ormanlık tepelerden oluşurken, nehrin batısındaki Chaco bölgesi düşük bataklık ovalarından oluşmaktadır. Nehrin ötesinde, manzara bazı yerlerde kuru ormanlar, ovma ve ormanlar tarafından yönetilir. Rio Paraguay ve Rio Parana arasındaki Doğu Paraguay, daha yüksek rakımlara sahiptir ve ülke nüfusunun çoğunun kümelendiği yerdir.
 
Ülkenin çevresinin beşte dördünü Paraguay, Apa, Paraná ve Pilcomayo nehirleri izliyor. Cordillera de San Rafael'in doğusunda Paraná (Alto [Yukarı] Paraná) Nehri vadisi yer alır. Batıda Paraguay Nehri'nin geniş vadisi yatıyor. Parana, ülkenin hem doğu hem de güney sınırlarını oluşturur. Paraguay ve Parana'nın birden fazla kolu doğu ve orta bölgeleri aşmaktadır. Amambay ve Mbaracayú dağ sıraları Paraguay ve Parana nehirleri arasındaki havzayı oluşturur. Paraguay Nehri'nin önemli doğu kolları arasında kuzeyden güneye Apa, Aquidabán, Ypané, Jejuí Guazú ve Tebicuary bulunmaktadır. Acaray ve Ytambey nehirleri hariç, Parana'ya akan akarsuların ekonomik önemi çok azdır. Parana, ülkenin güneybatı köşesinde Paraguay Nehri'ne katılır. Batıdan akan tek önemli kol, Asunción yakınlarındaki Paraguay'a katılan halsiz Pilcomayo'dur. Bolivya'nın kuzeybatısına yükselen Pilcomayo, Chaco Boreal'ın güney sınırını oluşturur ve küçük teknelerle alt erişimlerinde gezilebilir. Verde ve Monte Lindo dahil olmak üzere diğer Chaco nehirleri, bataklıklara akan veya kuru dönemlerde kaybolan yavaş, halsiz, aralıklı akar.
 
Paraguay'ın iklimi, ülkedeki konumuna bağlı olarak ılıman subtropikal olarak kabul edilir. Doğuda belirgin yağış, uzak batıda ise yarı kuraktır.
 
Paraguay, herhangi bir Güney Amerika ülkesinin en homojen nüfuslarından birine sahiptir. Sakinlerin büyük çoğunluğu neredeyse tüm mestizo (karışık Avrupa ve Hint soyundan). Avrupa suşlarının katkısı ön plana çıksa da, kendilerini Garantileri ile gurur duyuyorlar. Birçoğu çiftçi olan yaklaşık 300.000 Brezilyalı, 1970'lerde Doğu Bölgesi'ne göç etti, çünkü Paraguay'daki arazi Brezilya'dan daha ucuzdu. Diğer göçmenler Batı Avrupa'dan, özellikle Almanya, İtalya ve İspanya'dan ve Japonya, Çin (Hong Kong), Güney Kore ve Tayvan'dan gelmişlerdir. Paraguay'da, yaklaşık yarısı Chaco'daki kolonilerde yaşayan yaklaşık 30.000 Almanca konuşan Mennonit var.
 
Güney Amerika Kızılderili, Güney Amerika kıtasında yaşayan yerli halkların herhangi bir üyesi. Güney Amerika halklarının adetleri ve sosyal sistemleri, yaşadıkları ortamlarla yakından ve doğal olarak ilişkilidir. Bu çevresel ilişkilere, insanların kaynaklarını kullanmak için kullandığı teknoloji sistemleri aracılık eder. Güney Amerika halklarının dört temel sosyal ve kültürel organizasyonu arkeolojik ve tarihi kayıtlardan ortaya çıkıyor: merkezi Andean sulama medeniyetleri, kuzey Andes ve çevresi-Karayipler, tropik orman tarım köyleri ve göçebe avcılar ve toplayıcılar.
Flora Çiçek Alt Banner
  • HIZLI ve GÜVENLİ TESLİMAT
  • teknik DESTEK
    0216 457 76 76
  • %100 PARA İADESİ GARANTİSİ
  • KALİTELİ VE TAZE ÇİÇEKLER